Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
garnki sklep | wczasy bory tucholskie www.borytucholskie24.com.pl

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Wywiad radiowy z Wojciechem Bobilewiczem
(dodano: 09 May 2015, 00:16)

Radio Paranormalium


W najbliższą niedzielę 10 maja szykuje się prawdziwa gratka dla fascynatów kryptozoologii.
Radio Paranormalium przeprowadzi tego dnia wywiad na żywo ze znanym podróżnikiem i badaczem, Wojciechem Bobilewiczem. Rozmowa będzie poświęcona między innymi kryptozoologii (z naciskiem na kryptydy widywane w kraju, do którego pan Wojciech się wybiera - Kamerun), ale również słynnej Czaszce Gwiezdnego Dziecka oraz rezultatom wcześniejszych podróży. Zachęcamy do słuchania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mity i historie o pterozaurach
(dodano: 05 May 2015, 01:59)

Pterozaur


Istnieje wiele współczesnych obserwacji istot, które - sądząc po opisach świadków - przypominają pterozaury. Istnieją również intrygujące malowidła naskalne a nawet fotografie, które sugerują że ten gatunek zadziwiających latających potworów mógł przetrwać wymieranie, jeszcze niedawno szybować po niebiosach południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych i wciąż jeszcze istnieć w niewielkich ilościach w odległych częściach świata.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Czy Telewizja Discovery wyrządza szkodę kryptozoologii?
(dodano: 05 May 2015, 01:40)

Discovery Channel


Mass-media to miecz o dwóch ostrzach, a powierzona odpowiednim dłoniom dezinformacja może stać się potężną bronią. Po wielu latach polowań na te stworzenia, ich audycjom dokumentalnym nie udało się odpowiedzieć na najważniejsze z pytań: czy one istnieją?

"Dokumenty" telewizji Discovery poświęcone polowaniu na potwory stanowią dzieło spekulatywnej fikcji naukowej. Takie pseudonaukowe audycje to dla nich chleb powszedni, niestety jednak, w sposób zamierzony wprowadzają one widzów w błąd.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wyprawa badawcza Wojciecha Bobilewicza
(dodano: 28 Apr 2015, 15:20)

Mokele Mbembe - ilustracja autorstwa Philippe Coudray. Zamieszczona została tu ona dzięki jego uprzejmości, za jego zgodą. Philippe Coudray jest grafikiem i ilustratorem, zaś stworzone przez niego ilustracje można znaleźć w książce Guide des animaux cachés. Więcej o autorze na jego stronie internetowej: philippe-coudray.com


Przekazujemy ogłoszenie od badacza i podróżnika Wojciecha Bobilewicza:

Poszukuję współtowarzyszy na wyprawę badawczo-poszukiwawczą do południowego Kamerunu śladami legendarnego Mokele-mbembe. Pierwszy planowany termin wyjazdu (uzależniony od sytuacji finansowej) to listopad bieżącego roku. Wyjazd na dłuższy termin (czyli zdecydowanie nie kilka dni czy tygodni). W celu uzyskania bliższych i bardziej szczegółowych informacji proszę o kontakt na mail wbobilewicz {at} gmail.com i/lub o przeczytanie materiału na stronie mokele-mbembe-search.com

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niedorzeczności kryptozoologii
(dodano: 05 Mar 2015, 02:13)

Pterodaktyl


Nick Redfern: Kilka słów wyjaśnienia, zanim ktokolwiek zacznie narzekać lub wygłaszać tyrady - tytuł tego artykułu zdecydowanie nie jest atakiem na kryptozoologię. Jest to dziedzina, którą bez cienia wątpliwości jestem szczególnie zafascynowany - a fascynacja ogarnęła mnie odkąd po raz pierwszy pojechałem na wycieczkę do Loch Ness w Szkocji, gdy miałem sześć lat. Przestańcie więc kłapać paszczami, zanim w ogóle zaczniecie.

Jeśli chodzi o niedorzeczności, krążą one wokół aspektów zjawiska, które nie są nigdzie wystarczająco dokładnie określone, i które doprowadziły mnie do stwierdzenia, że wiele spośród tak zwanych kryptyd zamieszkujących naszą planetę to tak naprawdę rzeczy, które powinny być badane przez ludzi posiadających głęboką wiedzę o świecie zjawisk paranormalnych, nadprzyrodzonych oraz okultyzmu, nie tylko o zoologii lub kryptozoologii.


Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk