Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
sky4fly.net

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Pinky 2008 - mini-expedycja
(dodano: 13 Mar 2008, 23:25)

Kryptozoologia


Loren Coleman rozpoczął nową mini-wyprawę w nurcie rzeki St. Johns na Florydzie. Wyprawa ma na celu poszukiwanie lokalnej kryptydy znanej jako Pinky, "żyjący dinozaur". Owy Pinky jest tam znany od 10 maja 1975. Tego dnia Charles i Dorothy Abram łowili ryby razem z trójką przyjaciół na rzece St. Johns. Nagle w krzakach, 20 stóp od nich, zauważyli głowę i szyję dość dużego, różowego stworzenia, które po chwili uciekło. Dorothy określiła je potem jako "dinozaur, którego skóra była tak naciągnięta, że wszystkie kości były widoczne... różowy, mniej więcej koloru gotowanej krewetki." Późniejsze opisy naprowadziły na wiele teorii, jak np. cudownie przetrwały Thescelosaurus neglectus. Coleman na bieżąco relacjonuje mini-wyprawę na swoim blogu Cryptomundo. Pierwsze wpisy "z terenu" można już przeczytać i komentować. Tylko się nie skalecz Loren, bo nie będziesz mógł napisać co tam dają na śniadanie...

Cryptomundo:
Pinky Report #1
Pinky Report #2
Pinky Report #3
Komentarze | Napisz komentarz
 

Hipopotam karłowaty odnaleziony w Liberii
(dodano: 13 Mar 2008, 00:37)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Jackalope'y - rogate zające
(dodano: 08 Mar 2008, 00:35)

Kryptozoologia


Tym razem nie spodziewajcie się naukowych wywodów na kilka stron, choć i takowe, nieco krótsze, także się pojawią. Będzie trochę luźniej, gdyż nie za bardzo jest nad czym się zastanawiać, ponieważ opisuję chyba najsławniejszą z ex-kryptyd. Tak, ex-kryptyd, bo rogate zające istnieja naprawdę. I są na tyle popularne w mediach, grach, filmach itd., że znają je zapewne wasi rodzice, a może nawet dziadkowie.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nieciekawie u sąsiadów
(dodano: 01 Mar 2008, 00:28)

Kryptozoologia


Przewodniczący niemieckiego Stowarzyszenia Badań Kryptozoologicznych (Der Vorsitzende des Vereins für kryptozoologische Forschungen) ogłosił na początku lutego rozwiązanie stowarzyszenia. Jest to spowodowane brakiem środków finansowych na prowadzenie dalszej działalności. Jak dowiadujemy się z komunikatu zamieszczonego na stronie www.kryptozoologie-online.de, wypracowany przez stowarzyszenie zysk finansowy wystarczał jedynie na pokrycie bieżących wydatków (w tym na prowadzenie strony www.kryptozoologie-online.de) i sfinansowanie wcześniej rozpoczętych projektów badawczych, na nowe projekty nie wystarczyło już pieniędzy.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk