Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
sznurek

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Jenny Haniver
(dodano: 01 Jun 2008, 12:09)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Wodny olbrzym na powierzchni
(dodano: 26 May 2008, 15:54)

Kryptozoologia


Wczorajszej nocy w południowych wodach Portland (stan Victoria, Australia) rybacy wyłowili kałamarnicę olbrzymią. Mierzy 6 metrów i waży 230 kg. Po złapaniu w sieci była jeszcze żywa, jednak zmarła najprawdopodobniej na skutek zmian ciśnienia po wyciągnięciu na powierzchnię. Wody, w których ją schwytano miały ok 500 metrów głębokości. Jest aktualnie trzymana w lodówce i zostanie wysłana do Muzeum Melbourne. Do końca tygodnia powinna już tam dotrzeć, a eksperci określą jej konkretny gatunek (wiadomo jedynie, że należy do genusu Architeuthis), wiek i dlaczego zmarła.

Reszta zdjęć (4) w }Kryptogalerii{
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nietypowe koty
(dodano: 25 May 2008, 14:17)

Kryptozoologia


Wielu interanutów dysputowało zarówno nad pochodzeniem, autentycznością zdjęcia powyżej, jak i nad gatunkiem zwierzęcia który na nim widnieje.  Fotografia pojawiła się najpierw 9 stycznia 2006 roku na stronie Associated Press (Amerykańska Agencja Prasowa). Właścicielką zarówno zwierzęcia, jak i autorką fotografii jest Traci Allen, mieszkanka Redmond w stanie Oregon. Stworzenie to jest po prostu kotem, który urodził się z rzadką wadą wrodzoną zwaną holoprozencefalią (łac. holoprosencephalia) i w konsekwencji także z cyklopią. Efektem holoprozencefalii jest malformacja przodomózgowia, występuje też często w połączeniu z małogłowiem i (jak w tym przypadku) z jednooczem (cyklopią). W przypadku cyklopii u ofiary wykształca się tylko jedno oko (na miejscu nosa) i brak narządu węchu (czasem występuje w niedorozwiniętej narośli nad okiem, jednak nie pełni swojej funkcji). Autentyczności zarówno kota, jak i zdjęć dowiódł regionalny fotograf AP - Tom Stathis - i weterynarze z US National Institute for Neurological Disorders and Stroke. Traci Allen nazwała kotka Cy (skrót od Cyclops). Urodził się on w nocy 28 Grudnia 2006 grudnia, ważył 43 gramy. Przez całą noc trwała przy kotku karmiąc go płynną mieszanką pożywienia przez strzykawkę. Następnego dnia zwierzę umarło. Zdjęcia dostarczyła dziennikarzom Associated Press.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Turako kigezi
(dodano: 24 May 2008, 16:34)

Kryptozoologia
Turako z Ruwenzori


Afryka - czarny kontynent ukrywa oprócz wielu hominidów i kocich drapieżców także mniej znane formy nieznane dla naukowców. Jedną z ptasich kreatur jest turako kigezi, kukułczak (kurakokształtny) wielkości gołębia zamieszkujący jakoby dystrykt Kabate (Kigezi) w tropikalnej Ugandzie. Jest to ponoć zwierzę o długiej szyi i ogonie oraz krótkich zaokrąglonych skrzydłach. Opisany jako smukły, nie wróblowaty okaz z niewielkimi czerwonym zabarwieniami na skrzydłach.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk