Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Najciekawsze publikacje kryptozoologiczne mijającego roku
(dodano: 07 Dec 2010, 13:32)

Na łamach CryptoMundo badacz kryptozoologii Loren Coleman opublikował listę dwudziestu najciekawszych książek o tematyce kryptozoologicznej i pokrewnej, jakie ukazały się w roku 2010. Znalazły się wśród nich książki takich autorów, jak dr Karl Shuker, William Gibbons, Richard Freeman czy zaprzyjaźniony z KryptoZoo Chad Arment. Pełna lista książek wraz z ich okładkami i krótkimi opisami dostępna jest tutaj
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mahamba
(dodano: 01 Nov 2010, 17:58)

Kryptozoologia


Niewątpliwie unikatowym gatunkiem gada jest Mahamba, przypominające krokodyla zwierzę, które widywane jest w bagnistej okolicy jeziora Likouala w Demokratycznej Republice Konga w środkowej Afryce. Istnieją również doniesienia o pojawieniu się Mahamba w rzekach Tyihumbwe i Kasai w północnej Angoli, gdzie zwierzę znane jest pod nazwą Lipata. Według opisów, długość jego ciała wynosi około 15 metrów. Głowa przypomina krokodylą, jest jednak od niej wyraźnie szersza. Jak ustalili badacze kryptozoologii, doktor Roy P. Mackal i John Reinhardt Werner, tubylcy wyraźnie odróżniają Mahambę od innych widywanych w tym rejonie kryptyd, Mokele Mbembe i Nguma Monene.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Drzewny delfin" z hrabstwa Hampshire (Wlk. Brytania)
(dodano: 01 Nov 2010, 00:45)

Amerykański serwis kryptozoologiczny American Monsters donosi o obserwacach we wsi Highclere w hrabstwie Hampshire (Wielka Brytania) dziwnego zwierzęcia. Dziwnego dlatego, iż według opisów przypomina ono... wspinającego się po drzewach delfina. Co prawda podobne doniesienia z tej okolicy pojawiały się już wielokrotnie na przestrzeni lat, ostatnio jednak przybrały na sile - jedni mieszkańcy zaobserwowali niezidentyfikowane zwierzę z daleka, inni opisują, że słyszeli dziwne gardłowe odgłosy. Póki co nie udało się sporządzić żadnych nagrań ani wykonać zdjęć - istnieją tylko rekonstrukcje wyglądu zwierzęcia.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mike i Greg Warnerowie w poszukiwaniu wielkiej anakondy
(dodano: 12 Sep 2010, 20:15)

Jak donosi serwis BigSnake.net, badacze Mike i Greg Warnerowie planują powrót w rejon peruwiańskiej części Amazonki. W opublikowanym niedawno materiale wideo Mike objaśnia bliżej ekspedycyjne plany - jednym z nich jest wykonanie serii zdjęć i filmów, które zostaną opublikowane po powrocie z wyprawy. Celem badaczy jest znalezienie dowodów na istnienie wielkiej 40-metrowej anakondy, na ślady której natrafili w 2009 roku przy okazji innej wyprawy badawczej.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk