Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
kocioł gazowy vaillant

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Aktualizacja galerii 28.12.07
(dodano: 28 Dec 2007, 18:43)

KryptoZooDziś zrobiłem OGROMNĄ aktualizację [url=https://www.kryptozoologia.pl/galeria/index.php]kryptogalerii[/url] - doszło około 120 nowych zdjęć, w tym głównie zwierzęta o nietypowym ubarwieniu, czyli albinotyczne i melanistyczne (można je obejrzeć >[url=https://www.kryptozoologia.pl/galeria/categories.php?cat_id=31]tutaj[/url]<) i trochę obrazów i zdjęć w pozostałych działach (kryptydach lądowych i wodnych). Warto o tym wspomnieć właśnie tutaj na Stronie Głównej, gdyż 120 nowych zdjęć to niemal 1/3 całej galerii przed aktualizacją. Teraz mamy ich aż 556 i oczywiście przewiduję dalsze update'y. Zdjęcia, które możecie oglądać w newsach i wiadomościach "Z ostatniej chwili" są aktualizowane na bieżąco.

Wszelakie błędy, nieścisłości, propozycje lub życzenia co do galerii można zgłaszać >[url=/forum/smf/index.php?action=profile;u=112]do mnie[/url]<.

Miłego oglądania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Najmniejszy nietoperz świata
(dodano: 25 Dec 2007, 15:41)

Kryptozoologia


Na prowincji Wang Takian (Tajlandia) odkryto obecność najmniejszych znanych obecnie nietoperzy. Paitoon Tronglim, 35-letni obywatel miasta, poinformował wczoraj reporterów TNA (Thai News Agency) o grupie nieznanych mu do tej pory małych, pomarańczowych nietoperzach. Długość ich ciała nie przekraczała długości ludzkiego kciuka, a rozpiętość skrzydeł była nie większa niż 20 centymetrów. Panu Tronglimowi udało się złapać parkę tych niezwykłych zwierząt gdy próbowały skryć się w zwiniętym liściu bananowca.
Bumblebee Bat ("Nietoperz trzmielowy") jest najmniejszym znanym gatunkiem nietoperza. Mają 30-40mm długości i ważą ok. 2 gramy.

[url=http://enews.mcot.net/view.php?id=1977]MCOT English News[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Pamá-yawá: tygrys tapirzy - wielki szary kot
(dodano: 21 Dec 2007, 15:36)

Afryka wokół jeziora Tanganica ma swojego szarego kota olbrzyma - mngwę wielkości osła, straszną nundę rozszarpującą w mgnieniu oka. Ameryka Południowa chowa być może jeszcze większego ssaka z tej rodziny. Relacje miejscowych są skąpe, więc i samo zwierzę musi być rzadkie. Można o nim powiedzieć, że jest na pewno endemitem i największym z autochtonicznych drapieżników Amazonii, być może przerasta nie tylko jaguara, tygrysa pręgowanego, lecz i onça-canguçu. Tym kotem jest tygrys tapirzy, zwany przez miejscowych Indian leśnych Pamá-yawá. Jest to podobno wielki, jednolicie ubarwiony szary kot o wzroście 1.30 cm i długości 2 metrów. Żaden z białych nigdy nie widział tego zwierzęcia, jeśli nawet relacje miejscowych Indios Bravos są mgliste to można rzec, że zwierzę jest ekologicznie wyspecjalizowane i dobrze ukryte w ciemnych lasach.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Przodek waleni pierwotnym ssakiem kopytnym
(dodano: 21 Dec 2007, 14:15)

Kryptozoologia


Antenaci największych ssaków wszechczasów - wielorybów, były małymi stworzeniami podobnymi do jeleni - twierdzą naukowcy.

W okolicach Kaszmiru w północnych Indiach paleontolodzy wykopali szczątki brakującego ogniwa w rozwoju waleni.

Badania prowadzone przez Hansa Thewissena z Northeastern Ohio Universities Colleges of Medicine and Pharmacy in Rootstown dowidły, że starożytne zwierzę Indohyus żyło ~48 mln lat temu w Azji. Stworzenie to należało do dużej grupy ssaków parzystokopytnych, które są sugerowanymi przodkami wielorybów.
Wcześniej twierdzono, że walenie wywodzą się od pierwotnych hipopotamów, jednak dzisiejsze badania wykluczają te teorie. Na ostateczne wyniki badań paleozoologów trzeba będzie jeszcze poczekać.

National Geographic: 19 XII 2007
Ciut więcej....
[url=http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80355,4781764.html]LINK[/url] ( Od Kiedrza )
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk