Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


[NEWS] Goryle na czele listy gatunków zagrożonych wyginięciem
(dodano: 15 Sep 2007, 21:34)

KryptoZooW ostatnią Środę, 12 września, organizacja World Conservation Union opublikowanała ważącą około tony listę 16 306 gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Stworzono też listę 41 415 gatunków, które w najbliższym czasie mogą wobec takiej groźby stanąć.
Na owych listach znalazła się 1/3 wszystkich istniejących gatunków płazów, 1/4 gatunków ssaków, 1/8 gatunków ptaków oraz ponad 70% gatunków roślin.
Jako główną przyczynę zaistnienia tak poważenej degradacji środowiska wymienia się działalność człowieka - polowania, niszczenie środowiska naturalnego i powodowanie zmian klimatycznych.
Gatunków wymienionych w pierwszej liście (są wśród nich goryle, orangutany, koralowce...) prawdopodobnie nie można już uratować. Na liście znajduje się także delfin z z Jangcy, który prawdopodobnie już wyginął.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki jaszczurek z chińskiej prowincji Chiang Mai
(dodano: 15 Sep 2007, 20:58)

Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kolejny filmik fake - ropen
(dodano: 15 Sep 2007, 20:52)

Na portal cryptomudo.com dnia 13 września Azrul Hisyam Saleh wysłała linka do minifilmu pokazującego papuaskiego latającego gada - ropena. Jak to w przypadku wielu takich kiepskich filmów można się zastanwiać nad jego prawdziwością. Czy była to fregata, zfałszowany montaż "zaginionego świata"- nie wiadomo. Żarty i wybryki internautów na Youtubie są nieograniczone.

[url=http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/1924-pterosaur//dokument]Czytaj więcej na Cryptomundo.com[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kolejna ex-kryptyda
(dodano: 13 Sep 2007, 16:33)

Ryba głębinowa sfotografowana w 1998 roku w jaskini w Południowej Kona, została w końcu schwytana i oznaczona jako nowy gatunek. Czyli po naszemu - kolejna ex-kryptyda. Ryba została zaliczona do genusu Grammonus - dokładniejsze dane są wciąż opracowywane.

Kryptozoologia
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk