Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
sznurek bawełniany 5mm

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Nowy film z Bigfootem
(dodano: 15 Aug 2011, 16:31)

Kryptozoologia


W Internecie pojawiło się nowe nagranie wideo mające rzekomo przedstawiać Bigfoota. Film został wykonany pod koniec lipca w pobiżu rzeki St Croix, niedaleko miejscowości Stillwater w stanie Minnesota w USA. Mieszkający w tej okolicy farmer i jego żona wybrali się na spacer. W pewnym momencie usłyszeli "dziwnie brzmiące chrząkanie" i postanowili podejść bliżej miejsca, w którym je usłyszeli, aby sprawdzić, co to jest. Jak stwierdził farmer, "nie wygląda to na jelenia". Na filmie widoczna jest wielka postać o czerwonej sierści, przebiegająca między drzewami.

Zobacz materiał filmowy
Komentarze | Napisz komentarz
 

Poszukiwania węża morskiego u wybrzeży Alaski
(dodano: 15 Aug 2011, 01:05)

Kryptozoologia


Nagranie video sporządzone u wybrzeży Alaski w 2009 roku zawiera coś, co jak sądzą niektórzy stanowi mocny dowód na istnienie węża morskiego. Film został zbadany przez braci Jonathana i Andy'ego Hillstrandów, kapitanów kutra rybackiego, którzy wystąpili w programie telewizyjnym "Deadliest Catch" emitowanym na kanale Discovery, którego głównym celem stało się poszukiwanie bestii.

Hillstrandowie poszukiwali zamieszkującego okolicę węża morskiego zwanego Caddy, który przypuszczalnie zamieszkuje zimne wody u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej. Niektórzy sądzą, że stworzenie jest reliktem z epoki dinozaurów, które posiada owczą, końską lub wielbłądzią głowę, oraz wielkie, skierowane do przodu oczy, i być może również małe uszy lub rogi.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Video z Bigfootem R. Krydera - materiał źródłowy
(dodano: 01 Jul 2011, 06:06)

Robert Kryder, autor nagrania z Wielką Stopą z 1995 roku, po latach otworzył archiwa (i usta). W trzyczęściowym "making of" przedstawia dokładną historię tego, co działo się z filmem od momentu nakręcenia, aż do opublikowania - włączając w to oryginalny, nieprzycięty materiał źródłowy, z którego pochodzi prawie półtora minutowe nagranie. Wciąż zarzeka się, że video jest w 100% prawdziwe. Jako że obraz powie więcej, niż tysiąc słów, oto oryginał + obiecany film z "produkcji":Oryginał:Making of:Komentarze | Napisz komentarz
 

"Ślady Bigfoota" zostaną poddane badaniu DNA
(dodano: 26 Jun 2011, 18:34)

Ślady Bigfoota? Ślady Bigfoota?


Niedawno świat obiegły zdjęcia przedstawiające tajemnicze ślady, jakie kilka miesięcy temu pojawiły się na szybie samochodu w parku narodowym Sierra National Forest w stanie California w USA. Właściciel samochodu, badacz zjawisk paranormalnych Jeffrey Gonzalez, podróżował nim z kilkoma kolegami. Wszyscy opuścili samochód, gdy zaskoczyła ich burza śnieżna. Gdy wrócili, zauważyli na jednej z szyb dziwne ślady.

Poproszony o obejrzenie śladów fotograf Mark Burrow stwierdził, że mogą one zawierać DNA. Ani Gonzalez ani jego koledzy nie dysponują jednak odpowiednimi środkami finansowymi, dlatego też proszą naukowców o pomoc. Niestety, jak dotąd bez skutku - genetycy kilkukrotnie odmówili zbadania śladów, Gonzalez postanowił więc zorganizować publiczną zbiórkę pieniędzy na badania.

Ślady Bigfoota?
Ślady Bigfoota?


"Ponieważ nikt nie wie, czym tak naprawdę jest Bigfoot, nie istnieje żadna należąca do niego próbka DNA. Badając DNA, jesteśmy jednak w stanie, poprzez proces eliminacji, ustalić czy ślady należą do niedźwiedzia, goryla, pawiana lub innego zwierzęcia", powiedział Gonzalez. "Jeśli ślady nie należą do żadnego z wymienionych, wyeliminowane zostaną wszystkie możliwości, ani też nie należą do człowieka, co wtedy pozostaje?", dodał.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk