Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
kraków

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Cloverfield
(dodano: 22 Jan 2008, 20:02)

Kryptozoologia


Film akcji z elementami Sci-Fi, w dość specyficzny sposób ukazujący atak pewnej bestii na (jakże by inaczej) Nowy Jork. W Polsce ukaże się w kinach pod tytułem "Project: Monster". Akcja filmu przywodzi na myśl film amerykańskiej produkcji z 1998 roku "Godzilla", jednak dokładne szczegóły fabuły są skrzętnie skrywane przez producenta. Film jest zrealizowany w dość specyficzny sposób, ponieważ widz ogląda tylko to, co rejestruje kamera jednego z bohaterów filmu - niezależnie od tego, co się z nią dzieje i kto ją trzyma.

Premiera w Polsce: 01.02.08
Czas trwania: 90 minut
Trailer: }dostępny{

Opis na Filmweb.pl: }dostępny{

---
Druga sprawa: 22 lutego na ekrany polskich kin wchodzi film "Koń wodny: Legenda głębin" ("Water Horse: Legend of the Deep") czyli familijna produkcja w oparciu o historię słynnej Nessie.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Trzy nowe gatunki salamander
(dodano: 22 Jan 2008, 19:20)

Brytyjscy naukowcy odkryli w kostarykańskim parku narodowym La Amistad trzy nowe gatunki salamander.

Naukowcy z London's Natural History Museum odbyli trzy wyprawy badawcze do Ameryki Środkowej. Odkryli tam między innymi dwa gatunki salamander Bolitoglossa, prowadzących nocny tryb życia, oraz trzycentymetrową salamandrę Nototriton, tak małą, że dorosły okaz niemal cały mieści się na paznokciu kciuka.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Dział download otwarty!
(dodano: 21 Jan 2008, 22:37)

Kryptozoologia


Dziś w naszym portalu został uruchomiony dział Download, w którym umieszczać będziemy wszelkie materiały audiowizualne przedstawiające nieznane gatunki zwierząt. Umieszczone w Download filmy mają rozdzielczość 800x600.

Z kolei w dziale "Filmy i nagrania dźwiękowe" możecie obejrzeć online - prócz filmów dostępnych w dziale Download - także i inne ciekawe materiały, znalezione przez nas w internecie oraz w zbiorach własnych.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki ostatnich tygodni
(dodano: 20 Jan 2008, 17:21)

Kryptozoologia


W Kakkayam Reserve Forest w Kerala odkryto nowy gatunek żaby nazwany Philautus ochlandrae. Zamieszkuje on Ghaty Zachodnie. Odkrycie zostało podane przez magazyn Zootaxa. Liczba gatunków żab żyjących w Indiach, łącznie z tym, to aktualnie 25.

TheHindu

---

Herpetolodzy odkryli cztery nowe gatunki gekonów żyjące w górach i na wyspach delty Mekond, w Wietnamie. Dokonał tego Lee Grismer z La Sierra University i Ngo Van Tri z Vietnam's Institute of Tropical Biology. W piątek 18.01.08 informacja ta została podana przez Vietnam News Agency. Gady należą do genusu Cnemaspis a ich epitety gatunkowe to kolejno: caudanivea, auranticopes, nuicamensis i tucdupensis. Ich długość dochodzi od 4 do 6 cali mierząc do końca ogona do głowy.

NewsDaily

---

Kryptozoologia


Dwa nowe gatunki korali miękkich znalazła grudniowa ekspedycja do Saba Bank w Antylach Holenderskich, największym atolu na Karaibach. Przewodził jej Herman Wirshing, absolwent University of Miami Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science's Biology and Fisheries Division razem z badaczami Texas A&M University-Corpus Christi (TAM-CC) i kolumbijskim Universidad de los Andes. Nowe korale należą do genusu Pterogorgia.

ScienceDaily

---

Kryptozoologia


Nowy gatunek uakari odkrył Jean-Philippe Boubli z University of Auckland. Zwierzę zostało odkryte w północno-zachodniej części Amazonii i jest tymczasowo nazwane Cacajao ayresii (hołd dla brazylijskiego biologa Marcio Ayres, który był pionierem badań nad uakari). Małpy te zamieszkują podmokłe części lasów jednak ten gatunek uwielbił sobie górzyste tereny Pico de Neblina na granicy Brazylijsko-Wenezuelskiej. Zostanie on objęty ścisłą ochroną, ponieważ nie żyje na terenie objętym jakąkolwiek ochroną i może zostać wytępiony przez miejscową ludność. 

NewScientistEnvironment


Chupas
===

Kryptozoologia


W nowym Zootaxa (Smith i in., 2008) opublikowano opis długiej na łokieć (ok. 45 cm) nowej mureny, którą nazwano Gymnothorax baranesi. Dokładna lokalizacja, gdzie występuje ta ryba nie jest znana, ponieważ autorzy opisu znaleźli osobnika typowego w jednym z laboratoriów marynarki morskiej. Zakoserwowane ciało mureny znajduje sie obecnie w Interuniversity Institute for Marine Sciences of Eilat (IUI). Według informacji z laboratorium ryba została wyłowiona 200 metrów od wybrzeża miasta Eilat (czyli dość niedaleko lądu) w Morzu Czerwonym. Nazwa Gymnothorax baranesi jest uhonorowaniem zoologa Dr. Avi Baranes, który znany jest z opisu wielu gatunków ryb. Polska nazwa (prawdopodobnie) to murena Baranesa.

Zima
===
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk