Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
nissan używane

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Kumbway -
(dodano: 03 Feb 2008, 20:25)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Rhynchocyon udzungwensis - nowy gatunek ryjoskoczka
(dodano: 01 Feb 2008, 10:37)

Kryptozoologia

Jak podaje AFP grupa naukowców, w tym włoski zoolog Francesco Rovero odkryli nawiększy gatunek współczesnego krewnego słoni z rodziny ryjoskoczków: Zwierze nazwano Rhynchocyon udzungwensis, i jest to pierwsze odkrycie takiego ssaka od 126 lat. Zwierze to odkryto w zagubionych lasach Tanzanii, w lesistych górach zwanych Udzungwa (stąd pochodzi nazwa gatunku). W tym miejscu odkryto m.in w ostatnich latach kuropatwy nieznanego gatunku i małpę kepunji - krewną pawianów.


Przypisy:
http://www.rp.pl/artykul/88763.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rhynchocyon_udzungwensis
http://news.nationalgeographic.com/news ... shrew.html
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/giant-sengi/
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yara-ma-yha-who - wyrak z Australii
(dodano: 30 Jan 2008, 15:09)

Najbardziej przerażającym z legendarnych stworzeń australijskich jest mały bezzębny człowieczek wampir, który rzuca się na przechodzące stworzenia, atakuje dzieci i wysysa z nich krew. Ta makabryczna istota, żaba-człowiek pojawia się w folklorze aborygenów. Ma przyssawki na palcach, nieproporcjonalnie duża głowę i czerwone futro.

Heuvelmans porównuje Yara-ma-yha-who do wyraka upiora, jednego z najbardziej przerażających ssaków naczelnych. Także dziś wydaje się że istota aborygenów jest zwierzęciem przynależącym do grupy "prymasów".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film w bazie nagrań KryptoZoo
(dodano: 24 Jan 2008, 20:36)

Kryptozoologia


Dziś w bazie nagrań KryptoZoo pojawił się film przedstawiający Champa, zwierzę rzekomo zamieszkujące jezioro Champlain w stanie Nowy Jork w USA. Film został wykonany w dniu 30 lipca 1985 roku w godzinach popołudniowych.

Ściągnij (7mb) | Obejrzyj online (YouTube)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk