Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Już są! Nowe propozycję na sylwester 2019 - nie czekaj wejdź i sprawdź. Znajdź imprezę sylwestrową dla swojej rodziny!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Y'agamisheri
(dodano: 11 Jan 2008, 16:40)

Kryptozoologia

y'agamisheri czy jego krewny?


Tygrys warracaba znany przez miejscowych Indian Ackawoise jako y'agamisheri - stadna forma predatorów z Gujańskich lasów, kryptozwierzę żyjące w wielkich stadach. Legenda 100 kotów czy najmroczniejszy koszmar będący prawdą? Y'agamisheri jest bowiem najbardziej agresywnym z drapieżników znanych kryptozoologii, żyjąc w ogromnych stado-watahach stanowi postrach krajowców na przestrzeni wielu tysięcy mil tropikalnych mroków północnej i zachodniej Amazonii. Nie obawia się człowieka, a każde zetknięcie się z nim kończy się dlań fatalnie. Rozszarpując swe ofiary w pędzie szału są najrealniejszymi piraniami lasów znad niezdrowych dżungli. Mój Czeski korespondent Rober Jaros dostarczył mi informacje o podróży tamtejszego kryptozoologa Vojtecha Slámy do granic Gujany i Brazylii. Podróż odbyta w 2000 roku przyniosła kolejne dane. Po pierwsze podróżnik opisywał na podstawie publikacji Felixe Richtera "Amazonia 110 colorfotos" rude jaguary...czy to były y'agamisheri? Nie, wiele innych kreatur - mutacji.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bigfoot w kinie: "Monster in the Woods"
(dodano: 04 Jan 2008, 19:48)

Kryptozoologia


Mieliśmy już Nessie jako zekranizowaną w filmie "Water Horse: Legend of the Deep", teraz czas na poczciwego Bigfoota zwanego Sasquatchem. Pojawiły się pierwsze wieści na temat filmu "Monster in the Woods" ("Potwór w Lasach"). Opowiada on historię Wielkiej Stopy (a jakże by inaczej...) dziejącą się w USA, w stanie Maine. Nie będzie to jednak kino familijne jak "Water Horse" ani "biograficzny" jak "Braterstwo Wilków", tylko raczej tani, budżetowy film akcji w stylu niedawno wyprodukowanego "Blood Monkey" ("Kwrawa Małpa") przedstawiający Sasquatcha jako kolejną maszynę do mordowania przysłowiowych "kurcząt we wsi i ewentualnie ludzi"... 

Oficjalny trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9enpvh0krnw
Strona filmu: [url=http://emptyhouse.sabatos.net/m-index.php]EmptyHouseFilm[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Polskie kryptydy
(dodano: 04 Jan 2008, 16:36)

Kryptozoologia


Na pewno większość z nas zna relacje o chupacabrze z Portoryko, Yeti z Himalajów, Sasquatchu z Ameryki Północnej czy o szwajcarskim Tatzelwurmie. Wielu często zadaje sobie również pytanie - a czy w Polsce także żyją bądź żyły jakieś kryptydy? Odpowiedź brzmi: TAK!

Czytaj więcej o polskich kryptydach
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kryptozoologiczne podsumowanie roku 2007
(dodano: 01 Jan 2008, 18:22)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk