Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Nowe fotografie Ogopogo?
(dodano: 24 Sep 2009, 23:45)

W ostatnim czasie światło dzienne ujrzały kolejne zdjęcia mające rzekomo przedstawiać tajemnicze zwierzę zamieszkujące jezioro Okanagan. Więcej o zdjęciach tutaj i tutaj. Tutaj z kolei inna fotografia, mająca przedstawiać młody okaz Ogopogo.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy gatunek ryby doczekał się naukowego opisu
(dodano: 24 Sep 2009, 23:17)

Jak donosi Loren Coleman, naukowego opisu doczekał się nowy gatunek ryby chrzęstnoszkieletowej z rodziny chimerowatych. Otrzymał on łacińską nazwę Hydrolagus melanophasma. Zamieszkująca wschodnie obszary Pacyfiku ryba została opisana w sierpniowym wydaniu czasopisma "Zootaxa" przez naukowców akademickich, Davida Eberta i Douglasa J. Long'a. Czytaj więcej na Cryptomundo.com oraz na ScienceDaily.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Gable Film "2"
(dodano: 19 Sep 2009, 09:35)

Kryptozoologia


Pamiętacie słynny i nierozstrzygnięty do dziś "Gable Film"? Na YouTube zupełnie niespodziewanie pojawiła się jego... kontynuacja (?). Z resztą - zobaczcie sami.

http://www.youtube.com/watch?v=CShNKGRY5tw

Tłumaczenie opisu filmu:

"W piątek 10 czerwca tego roku przebywałem w domu mojego młodszego brata i moja siostra oglądała Fox News. Był akurat krótki reportaż o "Bestii z Bray Road". A potem puszczono nagranie nazwane... "The Gable Film".

Syreny zadźwięczały mi w głowie.

Mój jedyny wujek w czasie college'u był zapalonym filmowcem. Robił amatorskie filmy i reklamy piwa. Został nawet zatrudniony (nieodpłatnie), by pomóc Michigańskiemu Departamentowi Zasobów Naturalnych w zbadaniu i udokumentowaniu ataku niedźwiedzia, na północ od Bellaire. Ofiara nazywała się Aaron GABLE.

...GABLE!

Mama powiedziała nam, że zaraz po sfilmowaniu efektów ataku zwierzęcia wujek John oszalał i dwa tygodnie później spakował się i wyjechał na Floryde. Stał się strasznie nerwowy, nie spał po nocach i powtarzał, że "niedźwiedzie mają PIĘĆ palców... psy mają CZTERY". Tydzień po wyjeździe wuja, oficer z DNR (Departament Zasobów Naturalnych) dostarczył do domu mojej matki film nakręcony przez wujka. Leżało w pudełku w piwnicy aż do tej pory.

Filmy wujka miały zazwyczaj 5 minut lub coś koło tego, a ten film ma tylko minute... a reszta taśmy została po prostu urwana, a nie odcięta "na czysto", jak się zazwyczaj z filmami robi.

Ciekawi mnie jak dużo zniknęło. Kilka lat temu prawie wyrzuciliśmy ten film, ale postanowiłem kupić projektor na eBayu, tylko po to żeby zobaczyć co jest na nagraniu. A teraz... Dowiaduję się, że jest jakiś "Gable Film". Zastanawia mnie, czy te filmy są ze sobą powiązane. Narazie postaram się zrobić nagranie w lepszej rozdzielczości, a nie kamerą z aparatu mojej żony. (To może być kosztowne... ale na pewno warte zachodu). "
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezidentyfikowane zwierzę zabite w Panamie
(dodano: 18 Sep 2009, 20:10)

Od sprawy tzw "potwora z Montauk" minął już ponad rok, tymczasem zagraniczne serwisy kryptozoologiczne donoszą o odkryciu kolejnego niezidentyfikowanego, pozbawionego sierści zwierzęcia. Tym razem uwagę przykuło tajemnicze zwierzę znalezione w Panamie.

Na ślad zwierzęcia (już teraz nazywanego "panamską bestią") trafiło kilku nastolatków. Chłopcy bawili się w pobliżu jaskini, gdy z jamy wypełzł dziwny stwór. Przerażeni nastolatkowie zabili zwierzę kijami i wrzucili do zbiornika z wodą, po czym uciekli. Później jednak młodzieńcy wrócili na miejsce, by uwiecznić na zdjęciach ciało nieznanego im zwierzęcia.

Jedna z pierwszych, i jak dotąd najczęściej cytowanych, hipotez próbujących wyjaśnić pochodzenie zwierzęcia mówi, że może to być leniwiec, który w niewiadomy sposób utracił sierść.

Nie wiadomo, czy naukowcom udało się już zbadać tajemnicze zwłoki, ani też co się z tymi zwłokami stało. Istnieje też możliwość, że cała sprawa jest misternie przygotowaną mistyfikacją, dlatego też sugerujemy podchodzić do informacji o tajemniczym zwierzęciu z dużą rezerwą.

Fotografie ciała zwierzęcia można obejrzeć na łamach serwisu Wirtualna Polska - [url=http://studio.wp.pl/i,Potwor-z-Montauk,mid,772318,foto.html]TUTAJ[/url]

Dyskusja na forum KryptoZoo: https://www.kryptozoologia.pl/forum/smf/ ... pic=2065.0
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk