Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Kolejne buty od gwiazdy. Zobacz tutaj jak wyglądają nowe buty od marki Puma, które projektowała Rihanna. | pl.takemore.net/buty/do_biegania

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Helicoprion
(dodano: 25 Sep 2008, 20:38)

Kryptozoologia


Uważasz, że dziobak, gwiazdonos czy chrząszcz goliat to wybryki natury? No to popatrz na to.

Rekiny to drapieżniki znane ze swojego szczególnego systemu uzębienia. Jeśli jeden odpadnie "w czasie użytkowania" uruchamia się serwis gwarancyjny i na jego miejsce wyrasta nowy. Helicoprion jest właśnie jedną z takich machin do zabijania na dożywotniej gwarancji - z tym, że pływał po naszym globie w czasie Karbonu, ok. 280 milionów lat temu, a wymarł jakieś 225 mln lat temu w Triasie.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Potwór" z Connecticut Lake
(dodano: 16 Sep 2008, 23:49)

Kryptozoologia

Autorką zdjęć "potwora" jest Barbara Blanchfield, która robiąc ostatnio zdjęcia w rezerwacie Connecticut zauważyła coś "dziwnego" w wodzie. Efekty tego "zauważania" macie w dwóch filmikach poniżej. Fotografie przekazała m.in. Metropolitan District Commission, organizacji zajmującej się badaniem i uzdatnianiem wody w danym rejonie. Podobno wysłali już ludzi w celu zbadania tego, co się czai odmętach... Komentarze | Napisz komentarz
 

Abnauaju
(dodano: 09 Sep 2008, 18:34)

Kryptozoologia
Czaszka Zany


Każdy region świata posiada jakiegoś "własnego", niezbadanego hominida. Na przykład Himalaje zamieszkuje Yeti, w Stanach Zjednoczonych żyje Bigfoot (a być może nawet i kilka Bigfoot'ów), mroźną Syberię zamieszkuje Ałmys, a na terenie Indii ukrywa się Mande Barung. Nie inaczej jest w przypadku Kaukazu - tam również ukrywa się nieznany nauce hominid.

Abnauaju, bo o nim mowa, widywane są w górach Kaukazu, na terenach Abchazji oraz Gruzji. Najbardziej znanym i najlepiej zbadanym okazem Abnauaju była Zana, samica Abnauaju schwytana w połowie XIX wieku.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Storsjöodjuret złapany na filmie?
(dodano: 29 Aug 2008, 00:19)

Kryptozoologia

Szwedzki serwis informacyjny zaprezentował nagranie (link poniżej) z kamery umieszczonej pod wodą w jeziorze Storsjön. Żyje w nim rzekomo jeden ze słynnych "potworów morskich typu Nessie", czyli Storsjöodjuret (grunt to prosta nazwa, nie?). Obrazek powyżej pochodzi właśnie z tego nagrania. Pokazuje ono długi, serpentynowy obiekt z widoczną głową poruszający się (?) w zzieleniałych wodach jeziora. Narazie pod wodą znajduje się sześć kamer. Co ciekawe, obiekt na pewno jest żywy, ponieważ kamery reagują na ciepło (i wykazują to na filmie). Inna sprawa, że nie rejestrują koloru czerwonego, więc stworzenie może okazać się rybą, a konkretne węgorzem - jedynym, idealnym kandydatem na bycie potworem z jeziora Storsjön.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=ZWgn9rFmUGQ
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk