Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


CFZ: The Russian Wildman
(dodano: 14 Dec 2008, 13:49)

Kryptozoologia
Center for Fortean Zoology (CFZ) opublikowało właśnie książkę "Expedition Report 2008: Russia" - o swojej ekspedycji naukowej do Rosji, gdzie szukali hominida zwanego Ałmasem (lub Almą).

Drużyna naukowców pod przewodnictwem Richarda Freemana przeszukiwała Kaukaz w celu zdobycia kolejnych informacji o Ałmasie. Książka jest opatrzona unikalnym działem ze zdjęciami i rysunkami z ekspedycji, co czyni ją jedną z najważniejszych wydawnictw kryptzoologicznych 2008 roku. Warto zauważyć, że przedmowę napisał nie kto inny jak sam Dr. Karl Shuker, a przedłożenie Jon Downes. Każdy z uczestników wyprawy napisał własny, oddzielny dział.

Książka na Amazon.com: [klik]

Książka jest też dostępna w wersji elektronicznej - chyba nie muszę mówić, co to oznacza? ;)

Jeśli kogoś interesuje sama kryptyda, zapraszam do przeczytania artykułu na KryptoZoo.

Źródło: Nick Redfern's "There's Something in the Woods..."
Komentarze | Napisz komentarz
 

Potwór Pinatubo
(dodano: 13 Dec 2008, 14:08)

Kryptozoologia


Jeśli mieszkałbyś w filipińskiej wiosce o ekonomii opartej na rybołówstwie, byłbyś pewnie bardzo niezadowolony gdyby nagle 5 potworów pływało w pobliżu wyspy, skutecznie trzymając wszystkich na lądzie. Jeden z ostatnich odcinków Destination Truth był poświęcony właśnie "Potworowi Pinatubo", więc wypadałoby napisać o nim coś więcej.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Największy owad świata znaleziony na Borneo
(dodano: 07 Dec 2008, 15:05)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Voronpatra
(dodano: 16 Nov 2008, 02:48)

Voronpatra, Vouroupatra - z malgaskiego: voro (ptak) + patra (niepotwierdzone znaczenie, prawdopodobnie "ogromny")

Étienne de Flacourt w 1648 roku z ramienia Francuskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej został mianowany gubernatorem Madagaskaru. To właśnie od niego pochodzi najważniejsza relacja o Voronpatrze z XVII wieku. Opisywał on to stworzenie jako wielkiego, nieuchwytnego ptaka, który składa jaja jak struś. Nie wiem co dokładnie pan Étienne miał na myśli piszac "jak", ale domyślam się, ze "wielkie jak struś"... Choć były znacznie większe niż strusie.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk