Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Ślady Bigfoota w Borneo
(dodano: 15 Jun 2008, 00:45)

Kryptozoologia


Dziennik The Borneo Post Online opublikował wczoraj zdjęcia znalezionych w wiosce obok miasta Daro dwóch śladów rzekomego Bigfoota. Są to odciski stóp w błocie, mierzące po 47 cali długości i 17 cali szerokości. Fotografie dostarczył dziennikarzom The Borneo Post Online lokalny biznesmen o wdzięcznym naziwsku Tan Soon Kuang.  Zazwyczaj znalezienie takich śladów poprzedza kilka doniesień o spotkaniach z wielkim hominidem... jednak w tym przypadku wiadomo jedynie o ataku małp o niewyjaśnionym podłozu sprzed kilku miesięcy. Do tego ślady są dziwnie pozostawione - nie dość, że tylko dwa (a dookoła także błocko, które chętnie by przyjęło więcej...), to drogę od jednego do drugiego zagradza róg ogrodzenia...
Choć lasy Borneo pokazały nam już, że są zdolne skrzętnie skrywać stworzenia gabarytów nosorożca przez kilka lat, jednak hominid o tak wielkich stopach musiał by mieć co najmniej 4 metry wzrostu.
Zdjęcia w }KryptoGalerii{.

Źródło: The Borneo Post Online
 

Tygrys workowaty
(dodano: 14 Jun 2008, 23:16)

Kryptozoologia


Tygrys workowaty (nazywany też tygrysem queenslandzkim) to rzadko prążkowane zwierzę kotowate, zamieszkujące Australię. Aborygeni znają tygrysa workowatego od stuleci, Europejczycy zaś - od przełomu XVII i XVIII wieku.

Opisy tygrysów, a nawet lwów, krążące w Australii od czasu pierwszych kolonizatorów, są dość ścisłe w szczegółach i odnoszą się do miejscowości leżących na wschodnim wybrzeżu Australii, wśród zalesionych gór, australijskich Kordylierów i ich przedłużenia - Alp Australijskich. Najbardziej wiarygodne doniesienia pochodzą jednak z półwyspu York.

Czytaj więcej
 

Szympans też człowiek!
(dodano: 11 Jun 2008, 00:35)

Obrońca praw zwierząt i nauczyciel, Paul Stibbe, wraz z wiedeńskim Stowarzyszeniem Przeciwko Budowie Fabryk Zwierząt, dążą do prawnego uznania 26-letniego szympansa za człowieka. Stibbe chce w ten sposób doprowadzić do ustanowienia ochrony prawnej nad ssakami naczelnymi, w tym do umożliwienia im posiadania ochroniarzy. Szympans imieniem Matthew miałby otrzymać nazwisko Matthew Hiasl Pan.

W styczniu austriacki sąd orzekający odrzucił wniosek o uznanie Matthew za człowieka. Sąd miał wątpliwości co do tego, czy szympansa można uznać za człowieka. Do Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wpłynęło niedawno odwołanie od tej decyzji. Paul Stibbe dąży do tego, aby szympansy i wszystkie inne ssaki naczelne uznać za osoby.
 

Ningen - humanoid z Oceanu Spokojnego
(dodano: 10 Jun 2008, 20:50)

Kryptozoologia


Japońscy kryptozoolodzy donoszą o obserwacjach w wodach Oceanu Spokojnego w pobliżu Antarktydy niezwykłego stworzenia, nazywanego Ningen. Nazwa ta oznacza po japońsku "człowieka", bowiem wielkie stworzenie przypomina skrzyżowanie wieloryba z istotą ludzką. Stworzenie wielokrotnie widują również japońscy rybacy. Według opisów, Ningen (znany równiez pod nazwą "Hitogata") jest biały, ma około 20 do 30 metrów długości, nibyludzką twarz i humanoidalną formę, tyle że przystosowaną do życia w wodzie. Ningena kilkakrotnie sfilmowano (istnieją co najmniej trzy filmy, jeden z filmów jest dostępny w bazie nagrań KryptoZoo) oraz sfotografowano, zaś na podstawie opisów sporządzony został jego portret pamięciowy.

Czytaj więcej
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk