Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
radca prawny bielawa radca prawny bielawa

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...





Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Na tropie niezidentyfikowanych ssaków ekwadorskich
(dodano: 21 Dec 2007, 11:25)

Kryptozoologia

Ekwadorski las deszczowy


Latem 1999 roku wsiadłem do samolotu wylatującego do Ameryki Południowej, by prowadzić kryptozoologiczne badania terenowe w amazońskim regionie południowego Ekwadoru, szczególnie w obszarze Macas (prowincja Morona-Santiago). Ale dlaczego Ekwador? Wybrałem ten kraj z wielu powodów. Po pierwsze, jako Hiszpan wolałem odwiedzić rejon gdzie nie miałbym problemów z komunikacją, chciałem wyruszyć w region w którym ludność mówi po hiszpańsku. Ponadto, Ekwador jest obecnie politycznie stałym krajem, gdzie obcokrajowcy mogą swobodnie podróżować, nie grozi im atak partyzantki lub potyczka z handlarzami narkotyków. Inną korzyścią Ekwadoru jest środowisko przyrodnicze pozytywnie skłaniające do tego rodzaju badań. Zachęta do badań leży w jego zoologicznym bogactwie. Kraj ten jest jednym z najważniejszych miejsc bioróżnorodności na świecie. Ekwador zamieszkuje ponad 1580 gatunków ptaków, 271 ssaków oraz 374 płazów i gadów. To tutaj znajdziemy jak nigdzie wiele niezbadanych powierzchni, mogących być schronieniem dla zwierząt nieznanych dla nauki.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Ahuízotl - wydra po meksykańsku
(dodano: 18 Dec 2007, 22:43)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Koń riwoche
(dodano: 18 Dec 2007, 16:35)

Kryptozoologia

Koń z Riwoche


W 1995 roku ekspedycja francuskiego antropologa Michel Peissel do Tybetu odkryła niewielką populację karłowatych koni wielkości kuców. Zwierzęta te znaleziono w izolowanych obszarach doliny Riwoche.

Mały koń, który miał tylko 120 cm wzrostu, został odkryty czysto przez przypadek - pasł się w grupie 20 sztuk w dolinie Riwoche, na obszarze niezbadanyego regionu w północno-wschodnim Tybecie. Wyprawa, którą prowadził francuz, miała na celu badanie innych populacji koniowatych, a jej skutkiem było odkrycie wyizolowanej populacji. Kilku zoologów stwierdziło, że przyczyniono się do odkrycia nowego gatunku koniowatego będacego obiektem pradawnych rysunków naskalnych. Ten starożytny gatunek, jak twierdził Peissel, okazał się być niczym więcej jak tylko izolowaną i zdziczałą formą konia Equus caballus. Nie jest jednak ważne to, że to nowy gatunek. Bo tak rzeczywiście nie jest. Czy nie ważniejsza jest w tym wypadku myśl - w Himalajach wiąć żyje wiele nieopisanych form dużych dzikich zwierząt.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Ślady z Bolivii
(dodano: 17 Dec 2007, 21:19)


łapa ssaka z Północnej Karoliny w Hrabstwie Brunswick County  - porównanie z ręką człowieka



Do kogo należą dziwne ślady z Boliwii? Według userów cryptomundo. com ślady jawnie przedstawiają zwierzę podobne do kojota lub psa. Ponad 90% skłania się ku temu.
Nieliczni powiadają, że jest to wydra, jakaś łasica, bądź jeszcze inne zwierzę. Czy jest to puma, zdziczały pies, a może wilk? Co by to nie było...jest to zapewne zwierzę z tamtejszej fauny.   

"Według mnie ślady należą do zdziczałych psów albo kojotów"
mystery_man.December 17th, 2007
"To jest zdecydowanie kanid. Jestem skłonny twierdzić, że to duży kojot albo kojotopies. Trójkąt z tyłu definiuje, że jes to właśnie takie zwierzę. "
TheHunter responds. December 16th, 2007

Co wy o tym myślicie?

Weź udział w dyskusji na naszym forum!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk