Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Czy ptaki Moa przeżyły?
Dodano: 2006-03-23 00:08:10
Choć nie ma żadnych wątpliwości, że struś Moa wymarł, istniały spekulacje, że kilka żywych okazów nadal może znajdować się w południowym Westland, surowym pustkowiu w południowej części wyspy Nowa Zelandia. Kryptozoologowie i inni badacze rzekomo kontynuują ich poszukiwania, jednak nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na odnalezienie kiedykolwiek żywych okazów i ich wysiłki mogą zostać wzięte pod uwagę jako pseudonaukowe.

W styczniu 1993 roku na Zachodnim Wybrzeżu Paddy Freaney, Sam Waby i Rochelle Rafferty donieśli o obserwacji dużego ptaka podobnego do moa. Analiza mglistej fotografii (zdjęcie prezentujemy w tym artykule), na której według nich uwieczniony został moa, wskazywała, że obiekt mógł być dużym ptakiem lub czerwonym jeleniem. Wydarzenie uznawane jest za żart autorstwa Freaney'a, który jest hotelarzem i mógł wymyślić historię, by przyciągnąć turystów.

Eksperci Moa mówią, że prawdopodobieństwo znalezienia żywego okazu Moa jest niezmiernie mało prawdopodobne, odkąd regiony zamieszkiwane przez te ptaki zaczęli odwiedzać myśliwi i piesi turyści. Freaney przytacza jednak ponowne odkrycie ptaka takahe jako dowód na to, że żywe ptaki Moa mogą nadal żyć w ukryciu. Jednakże, kiedy kura o rozmiarach takahe mogłaby szczęśliwie uniknąć ludzi, Moa przyszłoby to z dużo większym trudem. Takahe został odkryty ponownie, gdy zidentyfikowano jego ślady, nie istnieją jednak doniesienia o żadnych wiarygodnych śladach Moa.

Na podstawie: anglojęzyczna Wikipedia pod hasłem Moa (bird)
Opracował: Ivellios

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk