Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Po 3 tygodniach z laptopa asus n76vz wypadły klawisze, serwis Asus odmówił naprawy na gwarancji, sprawdź. | wydarzenia gdynia

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Czy malezyjski Park Narodowy Endau-Rompin jest domem dla nieznanego zwierzęcia człekokształtnego?
Dodano: 2006-01-20 11:53:01
Park Narodowy Endau-Rompin w Malezji


Władze Parku Narodowego w Johor (Malezja) chcą nawiązać współpracę z osobą gotową do przeprowadzenia badań w celu zweryfikowania istnienia w parku "Bigfoot'a".

Jego dyrektor, Hashim Yusoff, powiedział dzisiaj, że istnieje potrzeba przeprowadzenia badań naukowych by ustalić, czy takie stworzenie faktycznie zamieszkało w parku w Johor.

Bez lekceważenia doniesień o spotkaniach z "Bigfoot'em", oświadczył, że jego sztab nie znalazł żadnego fizycznego dowodu na obecność "Bigfoot'a" także w Parku Narodowym Endau-Rompin lub w Parku Narodowym Tamjung Piai.

Do spotkań z owłosionymi stworzeniami opisywanymi jako mające około trzech metrów wzrostu dochodziło na przestrzeni wielu lat, najczęściej w rejonie lasu łączącego Endau Rompin, Kota Tinggi i Tanjung Piai.

W czasie ostatniego [znanego] spotkania, badacz ryb z johorskiego oddziału Malaysian Nature Society, jak twierdził, zauważył odciski stopy "Bigfoot'a" w bagnie niedaleko Sungai Sedili w rejonie Kampung Mawai w Kota Tinggi.

Doradca MNS, Vincent Chow, powiedział ponadto, iż często dochodzi do spotkań "Bigfoot'a" z wieśniakami, którzy opisują to stworzenie jako "hantu jarang gigi" (duch o hakowatych zębach).

Wieśniacy twierdzili, że widywali go podczas monsunu i owocnych sezonów, czasami atakował sady, nikogo jednak nie krzywdził.

Chow utrzymywał, że jako dziecko dołączył do wyprawy swojego ojca, poszukującej stworzenia opisywanego w relacjach.

DOWÓD: Odcisk stopy należący rzekomo do "Bigfoot'a" w bagnie w Kampung Mawai w pobliżu Kota Tinggi.

"Te stworzenia mogły zostać uwięzionee w przedziale czasu i nie wyewoluowały, jak inne zwierzęta", powiedział Chow. "Zmuszony, by rozmnażac się między sobą, nie zmieniłyby się znacząco przez wieki, a ich populacja znacznie zmniejszyłaby się".

Chow powiedział, że było ogólnoświatowe zainteresowanie fenomenem "Wielkiej Stopy" i wiele badań prowadzonych było w Australii i Ameryce, nigdy zas w Malezji.

Oswiadczył ponadto, że śledztwa MNS w Johorze dowiodły, że doniesienia mówią o stworzeniach tego samego wzrostu, ich zwyczajach i kształtach oraz wielkościach odcisków ich stóp.

Powiedział również, że doniesienia o spotkaniach ze stworzeniami docierały z Tanjung Piai od ubiegłego roku, a z Kahang, niedaleko Kluang, od pięciu miesięcy, w tych trzech miejscach znajdowano też podobne odciski stóp.

W roku 1995 władze organizowały liczne poszukiwania w miejscach wskazywanych przez wieśniaków, niczego jednak nie znaleziono.

Mimo, iż znaleziono świeże odciski stóp z wyróżniającymi się czterema palcami, sam "Bigfoot" pozostaje nadal nieuchwytny.

W 2001 roku, na obszarze 40,197ha Parku Narodowego Endau-Rompin, kilkoro pracowników Instytutu Leśnictwa, członkowie RELA i obozowicze donieśli o obserwacji stworzenia.

Jednej z obserwacji dokonano przy Sungai Kincin, dopływie rzeki Endau. Znaleziono tam porozrzucane rybie ości, prawdopodobnie rodzina trzech "Bigfoot'ów" urządziła sobie w tym miejscu posiłek.

Tłumaczenie: Ivellios
Oryginał na www.nst.com.my

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk