Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Bigfoot sfotografowany w Clarence w USA
Dodano: 2006-07-17 23:42:05
Bigfoot z ClarenceHans Mobius z Clarence w stanie Iowa (USA) doniósł, że gdy w swoim gospodarstwie szczotkował swojego konia i fotografował drzewo, które chciał ściąć, wydarzyło się coś bardzo dziwnego.

Mobius twierdzi, że w odległości około 60 metrów od niego zobaczył coś, co wyglądało jak duża małpa. Gdy zaczął robić zdjęcia, stworzenie lub osoba uciekło do lasu.

"To miało rodzaj skaczącego kroku", powiedział Mobius. Dodał, że mieszka ze swoim koniem w gospodarstwie od pięciu lat i nigdy nie widział, aby żyło tam jakiekolwiek inne zwierzę.

Jerry Aquilina, kustosz ogrodu zoologicznego w Buffalo, który widział zdjęcia, stwierdził: "Sądząc po reakcji, to stworzenie wygląda na przebierańca".

Aquilina był sceptyczny w kwestii kształtu głowy, rąk, koloru futra, a nawet postury stworzenia. Nie był nawet skory do skomentowania zagadki.

"Ogólnie zoologowie, w szczególności taksonolodzy i antropolodzy, zwykle są niechętni do wiary w to, że coś takiego istnieje, chyba że trzymają w ręce żywy okaz", powiedział Aquilina. Dodał, że duży ssak naczelny mógłby się przystosować i przeżyć w klimacie Zachodniego Nowego Jorku, jednakże tak duże zwierzę musi szukać dużych ilości pożywienia i jest wielce nieprawdopodobne, by pozostało przez długo czas niezauważone.

Hans MobiusMobius przyznaje, że mógłby to być żart, trzebaby się jednak nad tym zastanowić, ponieważ - jak mówi - taki żart wymagałby wiele wysiłku, ponieważ ktoś, kto ubrałby taki strój i znalazł się na terenie jego 100-akrowej posiadłości, byłby widoczny z pobliskiej drogi.

"Jeżeli był to jakiś przebieraniec, byłby to żart, na który dałem się nabrać. Ktoś bardzo się natrudził, aby tego dokonać", powiedział Mobius.

Obecnie Mobius jest w trakcie sprzedawania nieruchomości przy Elmwood Avenue, gdzie inwestor chce wybudować hotel, wątpi on w ewentualne kontrowersje, które mogłyby dotyczyć żartu z Bigfootem. Dodał również, że nie planował udostępniania zdjęć, zrobił to jednak pod naciskiem córki.

Robyn Young, Reporter ABC News
1 czerwca 2006
Tłumaczenie: Ivellios

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk