Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Tajemniczy owad zaobserwowany pod Wadowicami
Dodano: 2006-03-22 11:56:12
Owad z Ontario w KanadzieRekonstrukcja wyglądu owada spod 

WadowicNasi użytkownicy donoszą o zaobserwowaniu w okolicach Wadowic nowego gatunku motyla. Według opisów, jest on dość podobny do motyla z Ontario (Kanada) przedstawionego na zdjęciu z lewej strony. Różni go jedynie to, że "polak" nie posiada pasków.

Owad zaobserwowany pod Wadowicami ma prawdopodobnie brązowawy kolor i porusza się podobnie, jak koliber - jego skrzydła pracują podobnie, potrafi też zawisnąć w powietrzu. Żywi się nektarem i nie należy do specjalnie płochliwych. Posiada spiralny język, którym spija nektar z kwiatów. Długość jego ciała wynosi około 5 centymetrów. Sądząc po grubości tułowia, owad przypomina ćmę, w odróżnieniu jednak od ćmy aktywny jest w ciągu dnia.

Owad obserwowany jest tylko w lecie, gdy buszuje w ogródkach, przeskakując z kwiatka na kwiatek. Po prawej stronie prezentujemy rekonstrukcję jego wyglądu.

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk