Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Wywiad z Danem Taylorem!!!
Dodano: 2005-05-31 21:35:47
Wywiad z Danem Taylorem przeprowadzony przez serwis www.ThrueAuthority.com

ThrueAuthority: Od jak dawna penetruje Pan jezioro Loch Ness w poszukiwaniu Nessie?

Dan Taylor: Od 1969 roku, kiedy to w prasie przeczytałem artykuł na temat spotkań z Potworem z Loch Ness. Napisał go Dr. Roy Mackal z Uniwersytetu Chicago. Bardzo mnie to zaciekawiło, więc postanowiłem skontaktować się z nim.

ThrueAuthority: Do czego używał Pan łodzi podwodnej "The Viperfish", zanim zdecydowałeś się na wspólne poszukiwania Nessie z Dr. Taylorem?

Dan Taylor: Chciałem użyć tej łodzi do badań oceanograficznych, ale miałem mały wybór i nie miałem odpowiednich znajomości.

ThrueAuthority: Niech mi Pan opisze, jeśli to możliwe, wydarzenia, jakie miały miejsce przy pierwszej pańskiej wizycie w Loch Ness. Jak długo ona trwała? Czego się Pan obawiał? Czy była to jedyna ekspedycja?

Dan Taylor: Urządzałem w ciągu lata 45 wypraw. Głównie dla prasy, sponsorów i Disney'a. Z "The Viperfish" miałem sześć udanych ekspedycji. Bardzo mnie męczyło i przerażało, gdy na statku znowu coś sprawiało wrażenie, że zaczyna szwankować. I szwankowało.

ThrueAuthority: Jak jest zbudowana pańska najnowsza, właśnie powstająca łódź, "The Nessa"? Kiedy planuje Pan ukończenie jej budowy?

Dan Taylor: Budowa postępuje wolno, ponieważ wszystko robię ja sam. Budowę chcę ukończyć tego lata.

ThrueAuthority: Jaką największą prędkość będzie osiągać "The Nessa"?

Dan Taylor: 1,5 węzła (odpowiednik mili morskiej - przyp. Ivellios) dla 10 godzin lub 20 węzłów dla 20 lub 30 minut. Będzie mogła również stać nieruchomo w wodzie lub dryfować we wszystkich kierunkach.

ThrueAuthority: Czy ustalił Pan już datę pierwszej wyprawy z użyciem "The Nessa"? Jeśli nie, kiedy planuje Pan taką wyprawę?

Dan Taylor: W okolicach czerwca 2001. (wyprawa została ostatecznie przełożona na termin późniejszy - przyp. Ivellios)

ThrueAuthority: Czy przewiduje Pan zdobyć jakąś "pozostałość" po Nessie? (np. kawałek skóry) Jeśli tak, jakiego urządzenia Pan użyje do jego zbadania?

Dan Taylor: Tak, wykorzystam do tego celu znajdujące się na pokładzie łodzi urządzenie do wykonywania biopsji.

ThrueAuthority: Jeśli zdobędzie Pan wzorzec skóry Nessie, gdzie go Pan przekaże do badania?

Dan Taylor: W tej sprawie zasięgnę porady u Roya Mackalla.

ThrueAuthority: Jak Pan planuje przeprowadzić wyprawę? Czy zorganizuje Pan wiele wypraw w najbliższym czasie? Czy będzie tylko jedna wyprawa?

Dan Taylor: Prawdopodobnie będzie jedna długa wyprawa dziennie w ciągu sześciu tygodni, będę dużo pracował nad przygotowaniem każdej z nich.

Przetłumaczył: Ivellios
Oryginał wywiadu można przeczytać pod adresem http://www.trueauthority.com/cryptozoology/daninterview.htm
Wszelkie wpadki w tłumaczeniu można zgłaszać na forum dyskusyjnym

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk