Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
solid security

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Demon ze skały
Dodano: 2005-03-15 22:33:10
Na początku roku 1856 francuscy robotnicy pracowali przy przedłużeniu linii kolejowej z St. Dizier do Nancy.Co rusz napotykali różne przeszkody.Tak było koło Culmont w departamencie Haute-Marne, gdzie trzeba było przy użyciu materiałów wybuchowych wykonać tunel w litej skale.Kiedy ładunek dynamitu został odpalony, a chmura pyłu i dymu rozwiała , ku zdumieniu minerów z jakiejś dziury w skale wynurzyło się dziwne stworzenie.Z trudem rozprostowało skrzydła, wrzasnęło cienko- i skonało.
Zwierzę to było rozmiarów gęsi i miało gadzią głowę z ostrymi zębami.Pomiędzy jego czterema kończynami rozciągała się cienka błona skórna, podobnie jak u nietoperzy.Ciało mieniło się niebiesko-czarno, skóra wyglądała na grubą i tłustą.Martwe zwierzę przetransportowano do Gray w departamencie Haute-Saone, gdzie zbadał je zoolog biegły z palentoologii.Na pierwszy rzut oka zidentifikował ciało jako pterodaktyla-mezozoicznego latającego jaszczura.Wysadzona skała, z której wypełz stwór, był to wapien liasowy, pochodzący z okresu jurajskiego, sprzed ponad 150 000 000 lat.Według żródeł współczesnych, dziura w skale, z której wyszedł stwór, miała formę jego ciała.

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk