Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Opinie na temat Vibe Therapy

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Potwór z jeziora Lake Worth
Dodano: 2006-07-24 08:12:03
Jedyne zdjęcie stworzeniaStworzenie z jeziora Lake Worth jest jednym z najbardziej branych pod uwagę stworzeń zamieszkujących obszar Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenia miały miejsce w jeziorze Lake Worth w Taksasie w 1969 roku, kiedy to liczni świadkowie donosili o obserwacjach dużego owłosionego zwierzęcia. Biorąc doniesienia na początku jako żart, urzędnicy zmienili zdanie, gdy grupa trzydziestu osób zebrała się, by oglądać zwierzę przepływające w pobliżu obszarów leśnych. Policji donoszono również o scenach, jakie towarzyszyły tej obserwacji.

Gdy ktoś próbował zbliżyć się do niego, stwór rzucił oponą samochodową w tłum i uciekł do lasu. Policja zorganizowała pogoń za stworzeniem, podczas której strzelono do niego co najmniej raz, przez chwilę widoczne były ślady krwi, później stworzenie zniknęło. Zauważono wówczas wiele odcisków stóp. Nie pobrano żadnych próbek, jednak sprawozdania wskazują, że odciski miało około 40 centymetrów długości.

Istnieje przynajmniej jedna fotografia tego zwierzęcia (po prawej - niestety dysponujemy tylko skanem z magazynu FATE z roku 1969), większość badaczy uważa ją za autentyczną. Kryptozoolodzy sądzą, że "potwór" jest wymarłym gatunkiem ssaka.

Relacje przestały się pojawiać po 1970 roku, co może wskazywać na to, że "potwór" albo przeniósł się w inne rejony, albo wymarł.

Źródło: anglojęzyczna Wikipedia
Tłumaczenie: Ivellios

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Skrimsl
· Potwór z jeziora Murray
· Meduza Fleckera
· Alastyn
· Sisiutl
· Bessie
· Potwór z jeziora Bajkał
· Dziewięciornica
· Potwór z jeziora Tianchi
· Ahuízotl
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk