Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
warsaw-car-rent.pl

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Ropen
Dodano: 2005-08-13 23:30:31
Po II wojnie światowej, gdy zachodni misjonarze zaczęli penetrować dżungle i pojedyncze wyspy Papui Nowej Gwinei, pojawiły się relacje o latającym stworzeniu zwanym Ropen ("latający demon"), które później zostało opisane. Opisywany jako stworzenie aktywne nocą, Ropen posiadał dwa wielkie nietoperzopodobne skrzydła, długie ciało z ogonem "podobnym kształtem do diamentu", dziobem wypełnionym zębami i ostrymi jak brzytwa szponami. Ropeny zamieszkiwały podobno jaskinie wysp Nowej Brytanii i Umboi, znajdujących się w Archipelagu Bismarcka. Raporty zaliczały Ropena do rodziny Rhamphorhynchus. Skrzydła pterodaktyli z tego gatunku miały rozpiętość do ok. 1,5 metra. Tak, jak kenijski Kongamato, Ropen szczególnie upodobał sobie ludzkie mięso.

Carl E. Baugh z Creation Evidence Museum poprowadził dwie ekspedycje na Nowej Gwinei. Zaobserwował on podczas jednej z tych ekspedycji jednego z Ropenów przy użyciu nocnego wizjera oraz wykonał zdjęcie wielkiego śladu zlanezionego nazajutrz u wybrzeży wyspy.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Olitiau
· Ngoima
· Gonzwell
· Turako kigezi
· Thunderbird
· Ara turkusowa
· Ahool
· Kongamato
· Mity i historie o pterozaurach
· Człowiek-sowa
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk