Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
sightseeing warsaw adventurewarsaw.pl/en/oferta/wycieczki-codzienne/ | bryczesy dziecięce | Ja sobie poradziłem z śmierdzącymi butami wkładając do nich herbatę, naprawdę pomogło! Dowiedziałem się o tym tutaj

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Olitiau
Dodano: 2005-08-16 16:49:14
Widziany i opisany przez badacza i kryptozoologa o niekwestionowanym autorytecie, Ivana Sandersona, Olitiau jest wschodnioafrykańskim odpowiednikiem zachodnioafrykańskiego Kongamato i indonezyjskiego Ahoola. Opisany jako gigantyczny nietoperz mający skrzydła o rozpiętości od 10 do 15 stóp (około 3 do 4,5 metra), ten olbrzym wśród zwierząt latających najbardziej aktywny jest w godzinach nocnych.

Pierwszego opisu Olitiau dokonał właśnie Sanderson ze swoim kompanem Geraldem Russellem. Obaj natknęli się na dwa mniejsze osobniki Olitiau w czasie wyprawy w rejon Gór Assumbu (Kamerun) w roku 1932. Jak później Sanderson napisał w jednej ze swoich książek, Olitiau ma małą szczękę, jest koloru czarnego, jednak nie posiada sierści (lub posiada w szczątkowych ilościach). Ja policzę jego ogromne białe zęby, jeśli wystarczy mi czasu - one mają dobre dwa cale długości... (4 centymetry). Opis Olitiau wywołał zdumienie zarówno wśród naukowców, jak i tubylców. Według Ivana Sandersona, Olitiau to gatunek pterodaktyla. Sam badacz nazwał później to zwierzę "Dziadziusiem wszystkich nietoperzy".

Olitiau w rejonie Gór Assumbu występuje do dziś, jednak nikomu nie udało się go schwytać, wobec czego niemożliwe jest ustalenie do końca tożsamości tego zwierzęcia.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Istota z Copiapó
· Kongamato
· Wietnamskie lotniki nocne
· Ropen
· Ara turkusowa
· Ahool
· Thunderbird
· Ngoima
· Gonzwell
· Batsquatch
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk