Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Potwór morski z Tecoluta
Dodano: 2007-08-26 18:06:53
Jednym z najbardziej znanych przypadków tajemniczych zwłok jest okaz, o którym świat usłyszał w 1969 roku, kiedy to morze wyrzuciło na brzeg w Tecoluta w Meksyku niezidentyfikowane, ważące 35 ton ciało. Prawie natychmiast zwłoki zostały porwane przez międzynarodowy medialny cyrk i nie minęło wiele czasu, zanim naukowcy rozwiali mit o bestii.

Zwierzę opisywane było jako wielkie, wężowate stworzenie - pokryte wielkimi, spójnymi, pancernymi łuskami - przy czym jego najdziwniejszym atrybutem był ważący około jednej tony trzymetrowej długości wystający z czaszki kieł.

W prasie prawie natychmiast pojawiły się odniesienia do prehistorycznych kuzynów zwierzęcia. Nawet naukowcy - którzy spekulowali, że mogą to być zwłoki nieznanego gatunku wielkiego narwala - po zbadaniu zwłok musieli przyznać, że nie są w stanie przypisać ciała do jakiegokolwiek znanego gatunku zwierzęcia morskiego.

20 kwietnia 1969 roku siedmioosobowa komisja naukowców przybyła do Tecoluta w celu zbadania zwierzęcia, po czym stwierdziła - jak to bywa w przypadku badania takich spraw przez przedstawicieli naukowego establishmentu - że każde tak wielkie ciało musi należeć do walenia.

Całkowicie ignorując wielki kieł, naukowcy przypisali zwłoki do płetwala. Siedmiu należących do komisji naukowców nie pozwoliło zbadać zwłok parafowanym naukowcom z marynarki, fakt ten nie został jednak podany do publicznej wiadomości.

Przez wiele lat badacze wskazywali na uderzające podobieństwo pomiędzy potworem z Tecoluta a zwłokami z egipskiej Ataki, jak również potworem z Mentigi i diabelską rybą z wyspy Suwarrow.

Po ogłoszeniu werdyktu naukowcy upierali się, że zwłoki należy zakopać z powodu szybko postępującego rozkładu i od tego momentu nauka już się nimi nie zajmowała. Jednak mieszkańcy Tecoluta, którzy podchwycili pomysł i zaczęli oferować atrakcje turystyczne za pieniądze, zignorowali sugestie naukowców i pozostawili zwłoki na brzegu, gdzie leżały do chwili, gdy morze zabrało je z powrotem.

Źródło: americanmonsters.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Dziewięciornica
· Sisiutl
· Słodkowodne ośmiornice
· Rybi wieloryb z jeziora Myllesjón
· Potwór z jeziora Tianchi
· Morgawr
· Bosco
· Manipogo
· Potwór Pinatubo
· Skrimsl
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk