Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
żel zwiększający libido

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Muc-sheilch
Dodano: 2006-06-13 16:52:08
Zdjęcie
Jezioro Loch Maree


Muc-sheilch lub Muc-sheilche był domniemanym słodkowodnym szkockim potworem widywanym w jeziorze Loch Maree i okolicznych jeziorach przez wędkarzy i innych świadków. Został nazwany także "Helluch Mook".

Mr Banks z Letterewe próbował, ponosząc wielkie wydatki, osuszyć jezioro Loch-na-Beiste nieopodal Aultbea w połowie XIX wieku, jednak nie udało mu się to. Próbował je również zatruć palonym wapnem. "Loch-na-Beiste" jest szkocką gaelicką nazwą oznaczającą "jezioro bestii", bestie często występującymi potworami, szczególnie w Irlandii. "Seilch" wydaje się być nazwą pokrewną z "selkie", "muc" to ogólne określenie oznaczające świnię, odnosi się jednak również do wielorybów jako "muc-mhara" (świnie morskie).

Sądzi się, że Muc-sheilch był ogromnym węgorzem. Co ciekawe, ta teoria wydaje się być szczególnie popularna w odniesieniu do Nessie na początku XXI wieku.

Źródło: anglojęzyczna Wikipedia
Fragment artykułu oznaczony kursywą pochodzi z książki “Dwelly’s [Scottish] Gaelic Dictionary” z roku 1911
Tłumaczenie: Ivellios

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk