Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Nowe zdjęcie Nessie? (marzec 2007)
Dodano: 2007-05-02 16:57:50
Nessie


Angielski wczasowicz, który przyjechał nad jezioro Loch Ness w Szkocji, twierdzi, że wykonał pierwsze w tym sezonie zdjęcie potwora z Loch Ness. Przebywający w miejscowości Highland Sidney Wilson zdecydował się wybrać się razem z żoną na rejs po jeziorze w celu sfotografowania krajobrazu. Gdy tylko zbliżyli się do zamku Urquhart, Sidney wykonał zdjęcie, które przedstawiamy w tym artykule.

Pochodzący z Nottingham Sidney Wilson powiedział: "Fotografowałem wszystko, co się dało, gdy płynęliśmy w dół jeziora. Gdy tylko zbliżyliśmy się do zamku, zobaczyliśmy dwie łodzie, które szybko nas okrążyły i odpłynęły. Myśląc, że mogę wykonać dobre zdjęcie, wykonałem dwie szybkie fotografie, na drugiej fotce ukazał się jakiś obiekt pływający w wodzie".

Po powiększeniu zdjęcia Sidney stwierdził, iż widzi wyraźnie głowę i płetwę.

"Gdy pokazaliśmy zdjęcie obsłudze National Hotel w Dingwall, doradzili nam, abyśmy się skontaktowali z gazetą 'Highland News'", dodał Sidney. Obserwacja miała miejsce we wtorek 27 marca.

Najstarsza znana relacja o potworze podobnym do stworzenia z Loch Ness pochodzi z czasów wyprawy Krzysztofa Kolumba, który rzekomo uratował życie jednemu z członków załogi, który został zaatakowany przez potwora. Pierwsza współczesna obserwacja Nessie miała miejsce 2 maja 1933 roku, wtedy to w miejscowej gazecie ukazała się wzmianka, iż panstwo Mackay'owie widzieli "ogromną zwierzęcą pogarbioną postać pływającą po powierzchni jeziora". Najwięcej obserwacji notuje się między marcem a wrześniem - sceptycy twierdzą, że tylko dlatego, iż jest to okres zwiększonego napływu turystów.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: Highland News

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk