Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Biuro rachunkowe oferta usług

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Granrojo
Dodano: 2008-01-17 21:17:58
Granrojo


Granrojo (po hiszpańsku "wielki czerwony") to zwierzę morskie, odkryte po raz pierwszy w 2003 roku na głębokości około 600 metrów w części Oceanu Spokojnego znanej jako Podmorski Kanion Monterrey. Obszar ten znajduje się w pobliżu wybrzeża Kaliforni (USA).

Granrojo - prawie metrowej długości drapieżna meduza - jest zupełnie niepodobna do innych znanych współczesnej nauce meduz. W wydaniu National Geographic z 5 maja 2003 została ona opisana jako "galaretowata krwistoczerwona kula średnicy od dwóch do trzech stóp (60 do 90 cm), przepływająca cicho przez głębokie oceaniczne wody i pożerająca swoje ofiary".

Biolog morski, Larry Madin z Woods Hole Oceanographic Institution w Massachusetts, porównał znaczenie tego odkrycia z odkrywaniem nowych dużych kotów: "Odkrycie Granrojo przypomina odkrycie pierwszego członka rodziny kotów. To bardzo interesujące znalezisko".

Opracował: Ivellios

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk