Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 21 Gru 2006, 20:14 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
"Kiedrzu" napisał(a):
Ja tak z ciekawości....czy oparłeś się na źródle dotyczącym siły szczęk jakim był serial dok. z dr Braddy Barrem ???...ten od krokodyli jakby co...tam były prowadzone takie badania...


Ja, das ist das.... :)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 17:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ciekawostki, a tym bardziej żadnej nowości zoologicznej nie mam...ale mam za to fajne zdjęcie:
http://bp0.blogger.com/_JaDVFdQMdwc/RZq ... camels.jpg

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 17:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
lol
Niezłe Kiedrzu. Ja też mam ciekawostkę... (Schnappi, działaj ;D bo ja nie wiem co to jest)
Image

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 18:10 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Na Forum Przyroda jest o tym "zwierzaku" wątek.
To model pewnego wymarłego płaza.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 18:10 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
łeee tam....to miało przypominać jakiegoś prehistorycznego płaza...włąśnie tą ,,bumerangowatą" głową...ale to jest najzwyklejsze FAKE........

A ja mam (gadzią oczywiście) ciekawostkę, dotyczącą mojego ostatnio chyba ulubionego gada:

Generalnie temperatura ciała gadów jest zalezna od temp. otoczenia i mniej więcej jej równa.
Jednak żółw skorzasty (Dermochelys coriacea) jest jednym z niewielu, które potrafią w pewnym stopniu ocieplić swoje ciało niezależnie od środowiska.
Dzięki pracy potęznych mięśni klatki piersiowej, poruszjących podczas pływania przednie płetwy o 3-metrowej rozpiętości, wytwarzana jest pewna ilość ciepła. Po części dzięki podskónej warstwie tłuszczu, po cześci dzięki olbrzymim rozmiarom (przez co znacznie wolniej traci ciepło) żółw skórzasty potrafi zatrzymać wystarczjaco dużo tego wytworzonego ciepła, by utrzymać temp. ciała o 18*C wyższą od temp. otoczenia (czyli notabene wody w której w danym momęcie pływa).
Dzięki temu moze se popływać w takich chłodnych wodach, jak te u wybrzeży Norwegii, Alaski czy południowych wybrzeży Nowej Zelandii.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 18:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ten "fejk" to był notabene diplokaulus.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 20:52 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Inna ciekawostka:
Ślepucha* wazonkowa (Ramphotyphlops braminus) ma prawdopodobnie najszerszy zasięg występowania spośród wszystkich węży. Jest to jeden z najmniejszych węzy świata - żadko przekracza 15 cm długości. ,,Wazonkowa", bo jako ulubione lokum wybiera...doniczki z kwiatami. :P Wraz z kwiatami doniczkowymi rozprzestrzeniła się niemal na całym świecie.
W dodatku, wystarczy, że w doniczce z rododendronem mamy samiczkę...a niedługo będzie cała rodzinka - węże te bowiem rozmnażają się partenogenetycznie, czyli bez udziału samców, jak mszyce, młody osobnik jest idealną genetyczną kopią matki (to chyba nawet jedyne węże, które się tak rozmnażają, ale dokładnie nie wiem).


*(głównie dla Chupasa:P)Ślepuchowate (Typhlopoidea) nadrodzina prymitywnych węży, obejmująca 3 rodziny: Typhlopidae (właściwe ślepuchy), Leptotyphlopidae (węże nitkowate) i Anomalepidae (ociemkowate). Niemal całe życie spędzają one pod ziemią, mają prawie całkowicie zredukowane oczy, które umożliwiają im najwyżej odróżnienie dnia od nocy.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 03 Sty 2007, 22:03, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 03 Sty 2007, 23:05 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2006, 18:20
Posty: 285
Miejscowość: Iowa
Ich obszar występowania obejmuje również Polskę ? ;p

_________________
lt;bd> właśnie zadałem sobie zajebiście ciekawe pytanie..
po co sterylizowana jest igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 04 Sty 2007, 17:05 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Żyją w rejonach tropikalnych....w Polsce nie..w Europie tylko jeden, ślepucha robakowata (Typhlops vermicularis), ale to na Bałkanach...na pewno się zdarzy, że ta wazonkowa trafi do Polski..w doniczce, ale pewnie zostanie wzięta za dżdżownicę i wurzucona do ogródka...i długo tam nie porzyje...w naszym klimacie. :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 07 Sty 2007, 18:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Samcom dziękujemy!
Brytyjscy naukowcy ogłosili na łamach „Nature”, że warany z Komodo (Varanus komodoensis) mogą rozmnażać się partenogenetycznie. Czyli bez udziału samców. Grupa naukowców pod kierunkiem Phillipa C. Wattsa wysnuła takie wnioski na podstawie obserwacji i badań DNA dwóch samic przebywających w brytyjskich ogrodach zoologicznych. Jedna z obserwowanych samic (z Chester Zoo) zniosła 11 w pełni zdolnych do życia jaj, druga (z London Zoo's Sungai) – cztery. Ostatni kontakt z samcami miały ponad dwa lata temu. Z trzech jaj naukowcy pobrali materiał do testów genetycznych. Przeprowadzone badania dowiodły, że DNA młodych pochodzi wyłącznie od matek

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 09 Lut 2007, 09:38 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
04.01.07
Źródło:Le Nouvel Observateur i moje własne obserwacje.


Badania etologów calego świata skupiają sie nad tym czy zwierzeta posiadają także świdomość czy tylko sa organizmami które potrafia jedynie postrzegać swiat zmysłami i wrodzonym instynktem....otóż nie. Przez wiele lat sądzone że nie nalezy antropomorfizować zwierząt gdyż jest to nieprawda. Bajki np. Kraszewskego ukazywały różne zwierzeta w sytuacjach charakterystyczych dla człowieka. Np. lis i kozieł.
Czytełem książkę Bauera która opowiada o udomawianiu wilka "z psem przez stulecia"już tam dowiedziono że psy nie są takie jak je wyobraża człowiek..zapchlone, głupie..

Czy zwierzeta posiadają własną świadomość i czy odczuwają ?
Zatem jakie zwierzęta należą do jnajbardziej inteligętnych: delfiny, małpy człekokształtne, pawiany, nietoperze, świnie, psy, kruki i inne krukowate czy jeszcze coś innego. ?
Otóż najnowsze badania naukowców-etologów i socjologów zoologii:Briana Hare i Michaela Tomasellowykazały że psy, jako te króe poddane zostały domestyfikacji mają nie tylko bardzo dobrze rozwinięty system społeczny(pozostałość po przodkach) ale i najlepiek potrafią porozumieć sie z człowiekiem. Jeśli by wykazać że pies jest najbliższy człowiekowi pod względem społecznym, co jest równoznaczne z inteligęcją. Sam prowadziłem badania nad psami, i moje badania wzaskakujący sposów zgadzały się z badaniami tych naukowców...już od dawna zastanawiałem sie dlaczego wielu ludzi uważa że zwierzęta się antropomorfizuje....do dzisiaj tego nie rozumiem. Przecież takie pojęcie w stosunku dozwierząt nie powinno istnieć...co sobie może mysleć o człowieku np. delfin "Co to za matoły te ludzie....dobra poskaczę sobie w tym basenie....niech sie nacieszą.." może jest to i zbyt zamortropomorfizowane ale czy nie może być prawdą ? Nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca..
Jęsli przyjmiemy że pies jest aż tak podobny człowiekowi, to co z szympansem, co z delfinem...otóż nie chodzi tu bynajmniej że tamte zwierzęta sa mniej inteligętne..ale pies najłatwiej się pszystosował do życia z człowiekiem i najlepiej mu sie jest z nim porozumieć....jeśli przyjmiemy że pies jest tak inteligętny...to co powiemy o wilku, przeciez pies zachowuje się jak kilkumiesięczny wilk, jego poziom etologiczny jest mniejszy od wilczego..co prawda czowiekowi trudniej jest się porozumieć z wilkiem niz z psem, ale za to wilk posiada lepiek rozwinięty system społeczny od psa. Mimo to obydwie formy należą do jednego gatunku, a ich inteligęcja jest na równym poziomie.
Naukowcy na całym świecie zastanawiaja się czy nie zrobić tak żeby zrezygnować z popularnego antromorfizmu gdyż jest on nieprawdziwy. Ponieważ zwierzęta(głównie ssaki, nieco mniej ptaki) nie tylko odczuwają podobnie jak czlowiek, ale i podobnie myślą. A zatem zwierzeta nie tylko potrafią mysleć tak jak my, ale również żyć w społeczeństwie a nawet małym państwie, i wcale nie są to jakies bujdy ale najnowsze badania naukowców-etologów.
Artykuł zrobiony na poczekaniu...jak ktoś widzi jakieś błędy niech wskaże...ja tu widzę conajmniej kilka.. najważniejsze jest jednak przesłanie tematu.
W dalszej części postaram sie zająć etologia szympansów, delfinów i innych ssaków oraz niektórych ptaków np. kruków.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 09 Lut 2007, 09:39, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 13 Lut 2007, 20:51 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Caniche - ja zrobiłbym z tego osobny temat. :)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 14 Lut 2007, 19:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kilka ciekawych filmików z pewnymi stowrzeniami w roli głównej ;].
Są to bardzo fajne nagrania i to nakręcone przez przypadek, tak więc nie spodziewałem się tego co widzialem ;].
http://www.youtube.com/watch?v=SpZprhSH ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=pb-hujQs ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=Ja05wjzH ... ed&search=


W tych nagraniach, brakuje tylko jednego stworzenia, a gdyby ono było, to byśmy mieli taki filmik, że aż palce lizać :D.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 17 Lut 2007, 11:24 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
2 niusy :
- nowy gatunek śluzice...wyjątkowo śluzowatej ryby...
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-ne ... iscovered/
- nowy gatunek małpy z rodzaju mangab odkryty w Ugandzie

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 17 Lut 2007, 16:58 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Lut 2007, 21:51
Posty: 24
Dobre wiadomości! Ale śluzice o ile wiem nie są ("już" ;-) rybami!


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 17 Lut 2007, 17:17 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Z tymi niusami, to pomyliłem tematy, no cóż zdarza się.
Dodaje link o tej nowej małpie z Ugandy:
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/uganda-mky/
Z tymi śluzicami, to masz racje Szakalu(o ile tak moge cie nazwać ;) ), wydaje mi się, że należą do tej samej grupy co minogi, czyli bezszczękowce...chyba, o zoologii, to ostatnio miałem w 1 klasie gimnazjum.
Zreszta jedyne co wiem o tych stworzeniach to to, że sa bardzo śliskie i wrazie zagrożenia wydzielają śluz i .....tu taka ciekawostka, właśnie z śluzic są wykonywane portfele, które rzekomo, mają być wykonane ze skór węgorzy, w tym elektrycznych.
Kto ogladał "Pogromców mitów" na Discovery, ten wie o co chodzi.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 09 Mar 2007, 18:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Ciekawostka, którą warto napisać niebieską czcionką... :P
Anolis Anolis gorgonae, to jedyny na świecie jednolicie niebiesko ubarwiony gatunek jaszczurki. Ten rzadki gad zamieszkuje jedynie wyspę Gorgonę, położona niedaleko wybrzeża Kolumbii, na Pacyfiku.
Niedawno tę wyspę odwiedził fotograf Thomas Marent i udało mu się tę jaszczurkę sfotografować:


Zdjęciai informacje na temat tego pięknego zwierzęcia - http://news.mongabay.com/2007/0307-blue_anole.html
i
http://www.sebra-verlag.de/titel/eidechse_blau.jpg

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 22 Mar 2007, 18:11, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 22 Mar 2007, 17:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2007, 19:47
Posty: 92
Miejscowość: Poznań/Warszawa
złowiono kolejną kałamarnicę kolosalną http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/10-metrow-pol-tony-zlowiono-kalamarnice-giganta,886176,2943

_________________
Mamy Cie [you] !!!


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 15 Kwi 2007, 12:46 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Kiedrzu" napisał(a):
Kto ogladał "Pogromców mitów" na Discovery, ten wie o co chodzi.

Ja nie oglądałem PM, ale na Dwójce jakiś czas temu leciał bardzo ciekawy film o, hm... Złych rzeczach które robią zwierzęta :)? Kiedyś to zresztą już leciało.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 20:24 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
A iwem ogladalem... :)

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 18 Kwi 2007, 13:11 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Pawel" napisał(a):
A iwem ogladalem... :)

Szympansy karłowate wymiatają :twisted: .

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 18 Cze 2007, 09:11 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Na Alasce Inuici złowili samca wala grenlandzkiego, który miał w ciele fragment pocisku którym został postrzelony ok. 1890 roku. Na tej podstawie naukowcy ocenili, iż ssak urodził się w 1877 roku.
Więcej tutaj


Nie powiodło się niestety odtworzenie populacji nosorożca białego w parku narodowym Mosi-Oa-Tunya w Zambii. Z zakupionych w tym celu, w 1993 roku, 6 sztuk dwie ostatnie padły 4 dni temu ofiarą kłusowników. Samica zgineła na miejscu, a ciało pozbawiono rogu, samiec walczy o życie.
Jednak nawet w przypadku przeżycia odtworzenie gatunku bez kolejnych zakupów i pozbycia się kłusowników, których nie ochrona parku nie potrafi powstrzymać, będzie niemożliwe
Źródło

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 19 Cze 2007, 16:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Pojawił się nowy, a zarazem następny rywal Adama Małysza - naszego skoczka narciarskiego.
O kim mowa ?

Norweska Salamandra vs Adam Małysz

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 19 Cze 2007, 17:19 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Zapowiada się ciekawy pojedynek, ja stawiam na salamandre :)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 19 Cze 2007, 18:57 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2007, 19:15
Posty: 124
Miejscowość: Anglia
ja tez stawiam na salamandre,i wiecie co maja racje!!!

_________________
Ratujmy Polskie zabytki  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3584


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 19 Cze 2007, 19:44 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Uważam, że norwegowie, pomyslą dwa razy, za nim cokolwiek zrobią i zdecydują.
Mi też zależy bardziej na salamanddrze, a zresztą w Norwegii jest wiele innych miejsc, gdzie można wybudować skocznie narciarską.
Jestem dobrej myśli w tej sprawie.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 24 Cze 2007, 19:43 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kolejny gość w Bałtyku....tym razem wieloryb...tylko nie wiadomo jaki....póki co ostatni raz widziano go w wodach Szwecji...nie mam nic przeciwko jego wizycie w naszych "niegościnnych" wodach, tyle, żeby go jakiś statek nie uderzył. W tym roku, w przypadku humbaka który nas odwiedził, niestety się to zdarzyło z wiadomym skutkiem.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 12 Lip 2007, 07:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kałamarnica olbrzymia znaleziona na australijskim wybrzeżu....
http://www.cryptomundo.com/bigfoot-report/aussie-squid/

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 12 Lip 2007, 07:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Lip 2007, 08:29
Posty: 145
Może kiedyś naukowcy zobaczą ją w naturalnym środowisku???


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Zwierzęce ciekawostki.
PostWysłany: 12 Lip 2007, 16:31 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Dzisiaj w nocy w RMF FM słyszałem o przywożeniu do fabryki Volvo w Szwecji razem z różnymi azjatyckimi podzespołami egzotycznych owadów i pajęczaków, często niebezpiecznych.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 105 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group