Kryptozoologia
 
Obecny czas: 05 Maj 2024, 18:27

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kaiju
PostWysłany: 07 Lut 2012, 17:17 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Kaiju to japońskie filmy o wielkich potworach, najbardziej znanym Kaiju jest oczywiście Król Potworów Godzilla
Image

Inne znane Kaiju to Mothra, Ghidorah, Gamera itp.
ImageImage Image

Co sądzicie o filmach tego typu??


Ps. Od razu do tych co będą się pytać Co to ma wspólnego z kryptozoologią? Otóż fora są tematyczne ale nie można dyskutować tylko na jeden temat (tu Kryptozoologię) bo takie fora dość szybko umierają.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 08 Lut 2012, 19:03 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Filmy o kaiju są zajedwabiste.Szkoda,że puszczają je w TV tak rzadko :(
Jakie filmy z Godzillą (nie tym amerykańskim obojnakiem) oglądałeś?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 09 Lut 2012, 07:17 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Jakie filmy z Godzillą (nie tym amerykańskim obojnakiem) oglądałeś?

O ile dobrze pamiętam:
King Kong vs Godzilla
Ghidorah: trójgłowy potwór
Godzilla vs Monster Zero
Ebirah potwór z głębin
Syn Godzilli
Destroy All Monster
Godzilla vs Mechagodzilla (Terror Mechagodzilli)
Terror of Mechagodzilla (Powrót Mechagodzilli)

Z II serii:
Powrót Godzilli
Godzilla vs Biollannte
Godzilla vs King Ghidorah
Godzilla vs Mothra
Godzilla vs Mechagodzilla 2
Godzilla vs Spacegodzilla
Godzilla vs Destroyer
Z III serii:
Godzilla 2000
Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Wielka Bitwa potworów
Godzilla vs Mechagodzilla 3
Godzilla: Final Wars.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 09 Lut 2012, 10:22 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 26 Cze 2011, 17:20
Posty: 25
Miejscowość: Tułowice
Ostatni na pulsie był film o godzilli japoński chyba ale taka głupota ze cały czas się śmiałem ta godzilla miała oko większe od człowieka i wogólę totalna głupota a jak reklamowali do mówili ze jest to jeden z najlepszych filmów tego typu. Tytułu niestety nie pamiętam.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 09 Lut 2012, 12:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Strefa grozy napisał(a):
Ostatni na pulsie był film o godzilli japoński chyba ale taka głupota ze cały czas się śmiałem ta godzilla miała oko większe od człowieka i wogólę totalna głupota a jak reklamowali do mówili ze jest to jeden z najlepszych filmów tego typu. Tytułu niestety nie pamiętam.


Ile masz lat,niewyżyte dziecko?

"Oko miała większe od człowieka?Co ty nie powiesz?Po pierwsze:Godzilla to samiec. Po drugie:Godzilla ma wzrost 100 metrów.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 09 Lut 2012, 15:45 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 27 Sie 2011, 12:38
Posty: 3
Zapewne miał na myśli to, że filmy nie są wykonane jakimiś nowoczesnymi programami komputerowymi i dziś budzą śmiech.
Co innego napisałby kilka lat temu, albo powiedział kilkanaście lat temu...
Co do tematu, to mało jest miejsc na ziemi gdzie takie monstrum mogłoby się schować.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 09 Lut 2012, 16:01 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Ostatni na pulsie był film o godzilli japoński chyba ale taka głupota ze cały czas się śmiałem ta godzilla miała oko większe od człowieka i wogólę totalna głupota a jak reklamowali do mówili ze jest to jeden z najlepszych filmów tego typu. Tytułu niestety nie pamiętam.

Ile ty masz lat?Jak napisał Misiek1997.
Godzilla to po pierwsze jest chłop.
Po drugie to jest historia światowego kina, czyż nie?

Cytuj:
Po drugie:Godzilla ma wzrost 100 metrów.

Zależy kiedy w I serii i kilku filmach III (G:2000 i GxMegaguirus bodajże) miał 50 metrów.

Cytuj:
Co do tematu, to mało jest miejsc na ziemi gdzie takie monstrum mogłoby się schować.

Za bardzo nie wiem co to ma do tematu. Ale przecież Godzilla "chował się"na wyspach, w oceanie, w jeziorze (Monter Zero)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 09 Lut 2012, 17:17 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 20 Lut 2011, 09:49
Posty: 7
Strefa grozy pisze zapewne o filmie "Godzilla ostatnia wojna". Film ten jest chyba ostatnim filmem o godzilli, nie jest on tak dobry jak starsze filmy bo nie robili go sami japończycy wmieszali się tam amerykańce i australijczycy. Atutem tego filmu są jedynie efekty specyjalne nieco lepsze niż w popszednich filmach. Oglądałem ten film 3 razy i zastanawiam się z czego śmiał się Strefa grozy. Od lat jestem fanem Godzilli i nie wiem co śmiesznego widział w tym filmie, zapewne to pierwszy film o atomowym jaszczurze jaki oglądał i nie zna on gatunku Kaiju. Oprócz wielu filmów o godzilli oglądałem też filmy o Gamerze olbrzymim latającym żółwiu plującym kulami ognia i o Motrze olbrzymiej ćmie broniącej Japonni.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 07:08 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Film ten jest chyba ostatnim filmem o godzilli,

Na razie jest ostatnim, ale w 2014 ma powstać nowy.
Cytuj:
nie jest on tak dobry jak starsze filmy bo nie robili go sami japończycy wmieszali się tam amerykańce i australijczycy.

Chyba tak było w większości filmów III serii, że nie tworzyli ich sami Japończycy.
Cytuj:
i nie wiem co śmiesznego widział w tym filmie,

Gdyby to był Monster Zero to bym wiedział (taniec Godzilli) ale Puls puszcza tylko Final Wars (no tam trochę śmieszny jest "mecz" Godzilli z Rodanem, i King Cesarem a za piłkę robi Anguirus)
Cytuj:
Oprócz wielu filmów o godzilli oglądałem też filmy o Gamerze

Z której serii? Showa (gdy Gamera występował przedewszytkim w filmach dla dzieci), Heisei (gdy seria stała się poważna i mroczna) czy Shinsei (gdy nastąpił powrót do korzeni ze Showy)?
Cytuj:
i o Motrze olbrzymiej ćmie broniącej Japonni.

Ja się ostatni przymierzam do trylogii Mothry.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 09:11 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Ja tam doskonale widzę, co widział w tym śmiesznego. Dla człowieka który ma w tym momencie 14 lat faktycznie może to być zabawne. Przy animacjach i efektach specjalnych dzisiejszych filmów Godzilla wypada dość miernie.
Sam jakoś w wakacje widziałem Godzilla vs King Kong i faktycznie dzisiaj może to śmieszyć. Aczkolwiek film oglądałem z (być może) przyszłym teściem i opowiadał, że swego czasu bywał w kinie na filmach o Godzilli i robiły furorę wśród publiczności. Mało tego, zdarzało się, że ludzie po prostu się bali.
Wracając jednak do dzisiejszych standardów to niestety fabuła w tych filmach kuleje straszliwie a Godzilla nawet w tych nowszych filmach pozostaje mało ruchliwym gadem o sztywnej szyi.
A i klasyką światowej kinematografii to bym tego nie nazwał. Może po prostu klasyką kinematografii japońskiej.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 10:16 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 20 Lut 2011, 09:49
Posty: 7
O Gamerze oglądałem film z serii Heisei tytuł polski brzmi chyba "Super potwór" i jeden z serii Shinsei tytułu nie pamiętam ale jest to film z 2006 roku .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 12:22 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
O Gamerze oglądałem film z serii Heisei tytuł polski brzmi chyba "Super potwór"

"Superpotwór"(jedyny Gamera wydany w Polsce) to ostatni film Gamera z serii Showa a nie Heisei.

Cytuj:
Wracając jednak do dzisiejszych standardów to niestety fabuła w tych filmach kuleje straszliwie

A widziałeś "Godzilla" 1954?

Cytuj:
Godzilla nawet w tych nowszych filmach pozostaje mało ruchliwym gadem o sztywnej szyi.

Sztywnej szyi? To chyba naprawdę nie widziałeś tych filmów kostiumy są wykonane dokładnie i wzbogacane o elementy mechatroniczne więc nie ma sztywnej szyi.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 13:43 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
zarack napisał(a):
Ja tam doskonale widzę, co widział w tym śmiesznego. Dla człowieka który ma w tym momencie 14 lat faktycznie może to być zabawne.


Ja tam nie widzę nic śmiesznego, w stylu "buhahaha,to najżałośniejszy film na świecie".


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 13:52 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Godzille z 1954 widziałem z piętnaście lat temu, za czasów wypożyczalni kaset VHS jarałem się jak cholera, zapewniło mi to komplet wrażeń i bardzo rozwinęło wyobraźnie. Dla takiego ledwie nastoletniego widza było to coś niesamowitego, zapewne podobnie podobnie odbierał to człowiek pół wieku temu. Nie zmienia to jednak faktu, że fabularnie leży przy produkcjach dzisiejszych.

I tak, dalej uważam, że jest to gad o sztywnej szyi gdyż jeszcze raz to napiszę, odnoszę się do filmów dzisiejszych. Japońska Godzilla w porównaniu do produkcji amerykańskiej z Jeanem Reno i całą zgrają amerykańskich aktorów przegrywa wizualnie. A każdy kto uważa inaczej jest zapewne niespełna rozumu.

Oczywiście nie oznacza to, że nie szanuję króla potworów. Wręcz przeciwnie, składam mu hołd i jestem dumy, że za dzieciaka zapewnił mi niezapomniane chwile przed telewizorem. I zapewne w połowie poprzedniego wieku nie było lepszego filmu sci-fi. Zachęciłeś mnie swoimi postami do ponownego obejrzenia. Jenak dziś po prostu dla odprężenia, nie będę sie tym niesamowicie jarał, w dzisiejszych czasach niestety szału to już nie robi.

Cytuj:
Ja tam nie widzę nic śmiesznego, w stylu "buhahaha,to najżałośniejszy film na świecie".


Oczywiście masz racje. Jego teksty były głupie i ignoranckie. Mi jednak chodziło o to, że efekty specjalne w tych filmach dzisiaj raczej śmieszą niż fascynują.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 16:11 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Godzille z 1954 widziałem z piętnaście lat temu, za czasów wypożyczalni kaset VHS jarałem się jak cholera

Czyli widziałeś wersję amerykańską z 1956 roku, bo ta została wydana w Polsce.
Cytuj:
Nie zmienia to jednak faktu, że fabularnie leży przy produkcjach dzisiejszych.

Yyy co? Arcydzieło I.Hondy leży fabularnie na tle współczesnych produkcji? Czyli według ciebie Avatar czy Bitwa o Los Angeles mają lepszą fabułę niż "Goijra"?

Cytuj:
Oczywiście nie oznacza to, że nie szanuję króla potworów. Wręcz przeciwnie, składam mu hołd i jestem dumy, że za dzieciaka zapewnił mi niezapomniane chwile przed telewizorem. I zapewne w połowie poprzedniego wieku nie było lepszego filmu sci-fi. Zachęciłeś mnie swoimi postami do ponownego obejrzenia. Jenak dziś po prostu dla odprężenia, nie będę sie tym niesamowicie jarał, w dzisiejszych czasach niestety szału to już nie robi.

Czyli piszesz że widziałeś to jako dzieciak? Więc jako dzieciak pewnie nie dostrzegłeś głębi fabuły i przesłania płynącego z tych filmów.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 10 Lut 2012, 16:54 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
No nic łopatologicznie trza będzie.
Tak filmy o Godzilli leżą fabularnie. I spróbuj wmówić komukolwiek kto ma nawet niewielkie ilości oleju w głowie, że 19 filmów ma głębokie przesłanie. Tak rozumiem genialny naukowiec ratuje świat a wojsko ma go w dupie. Rozumiem Godzilla jako symbol zniszczenia atomowego. Przykro mi, ale większość tych filmów to głębia pokroju Paulo Coleho.

Tak jako dzieciaka jarał mnie po prostu wielki jaszczur, który rozwala miasto i strzela z pyska. Może i racja, że nie rozumiałem wszystkiego. Ale wybacz mi, jak pokażesz mi uniwersalne prawdy płynące z Godzilla 2000 to będziesz mistrz. Musisz przyznać, że każda kolejna Godzilla była już tylko nabijaniem kasy i publiczności. I nie jest to odosobniony przypadek, działo się tak z innymi filmami patrz Matrix.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 11 Lut 2012, 06:44 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Ale wybacz mi, jak pokażesz mi uniwersalne prawdy płynące z Godzilla 2000

G:2000 widziałem dość dawno, ale choćby GMK (2002), niesie przesłanie Antywojenne, i to wyraźne (Godzilla został ożywiony przez dusze tych co cierpieli na wojnie).

Cytuj:
Musisz przyznać, że każda kolejna Godzilla była już tylko nabijaniem kasy i publiczności.

Nie przyznam ci racji. Po pierwsze każdy kolejny Godzilla, a poza tym filmy Kaiju to nie mają jakiś specjalnie wielkich wyników kasowych


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 11 Lut 2012, 09:27 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Jak już pisałem jest to dość płytka głębia pokroju Paulo Coelho.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kaiju
PostWysłany: 17 Lut 2012, 17:09 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2010, 15:55
Posty: 151
Miejscowość: gdynia
Ja tam mam tylko 13 lat, a jednak mi sie godzilla podobała( najbardziej Godzilla vs. destructor )


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group