Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Kwi 2024, 16:42

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 31 Sie 2010, 21:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Chciałbym przetłumaczyć "Noc Chupacabr" na stronę główną. Artykuł jest b. obszerny więc samemu nie dam chyba rady. Potrzeba mi 2-3 osoby CHĘTNE do podzielenia się i przetłumaczenia artykułu. http://inexplicata.blogspot.com/2010/06 ... -2000.html

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 31 Sie 2010, 23:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Mogę pomóc, choć czasu mam mało - najwięcej w weekendy :P
Zróbmy może tak, że po przetłumaczeniu jakiegoś kawałka tekstu wkleisz fragment oryginału, na którym skończyłeś. Tak żebyśmy wiedzieli, odkąd zacząć tłumaczenie.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 20:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Stoimy w progu małego zatłoczonego po brzegi sklepiku z ubraniami na ulicy "San Juan's Ponce de León " by oglądać jak clerks remove armfuls of białe koszulki z napisami (crisp white t-shirts wie ktos jak to przetłumaczyć?) z nondescript (nie wiem...) pudeł. Kolorowe (naszywki, naklejki, obrazki? "serigraphs"?) oraz szyte jedwabiem obrazki przedstawiają groteskowego paranormalnego drapieżcę znanego jako El Chupacabra przebranej w różne ubrania: Chupacabra jako ochroniarz, Chupacabra jako szef kuchni, Chupacabra jako wampira pijącego przez słomkę. Grubab baba obok bierze jedną koszulkę w ręce patrząc na nią sceptycznie. "Eso no puede ser," powiedziała głośno jakby do siebie: "To nie może istnieć".

Kiedy zabłysła pierwsza Gwiazdka w Grudniu 1995 został obalony mit że takie zwierzę nie może istnieć. Czerwonookie nocne monstrum posądzany o śmierć niezliczonej liczby zwierząt domowych w rejonach Puerto Rico zaczęło mordować na początku Nowego Roku. What had originally been considered the idle prattle of country cousins was now a subject of serious discussions in thoroughly urban, sophisticated San Juan. (nie wiem jak to przetłumaczyć "zwięźle") Kongresmeni z przeciwnych sobie partii nawołują do przeprowadzenia śledztwa, niektórzy sami widzieli szkody poczynione przez tą istotę.

Szaleństwo wrótce ogarnęło Florydę, później Meksyk, następnie środkową Amerykę...paranormalne zwierzę dotarło do Brazylii i przebyło Atlantyk przybywając Hiszpanii i Portugalii. Stany Zjednoczone, trzymające się z daleka od wszelkich paranormalnych zdarzeń poza granicami swego kraju Stany Zjednoczone, również zostały owiane przez skrzydła Chupacabry.

Anatomia Paranormalnej Pandemii

POSZUKIWANY: Chupacabras-- Pseudonim "Wysysacz Kóz"-- osobnik spod ciemnej gwiazdy opisywany przez świadków jako wysoki 1,5m-1,8m; okryty zielonkawym, brązowym lub czarnym ciemnym futrem; ręce zakończone pazurami; potężne tylne nogi umożliwiające skakanie przez płoty; cienka membrana między rękoma, określana często jako małe skrzydła"; świecące czerwone oczy; ma szereg świecących punkcików na plecach; przypuszczalna waga około 45 kilo (100 funtów); Podobno posiada telepatyczne zdolności które używa do "uciszania" świadków. Poszukiwany nie jest uzbrojony ale może być bardzo niebezpieczny. Jeżeli zobaczysz poszukiwanego skontaktuj się z najbliższą stacją policjii .



Resztę dodam później, jutro będę miał czas to jeszcze potłumaczę w weekend.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 07:43 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Hmm myśle że rozwiązanie które zaproponował Ivellios, może być trochę mało "czytelne", proponuje podzielić tekst na fragmenty i rozesłać zainteresowanym do tłumaczenia...Jakby co też mogę pomóc, ale nieduże fragmenty, bo ostatnio mało czasu i urwanie głowy... :P

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 11:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Przydało by się abym mógł edytować tą wiadomość bo tu się burdel zrobi... A z tego co widzę to zainteresowanych tutaj nie ma zbyt wielu ;)

I Już patrząc na tekst który przetłumaczyłem widzę kilka błędów i miejsc w których nie usunąłem tekstu z j. angielskiego... Robiłem to już niemal w formie "warzywka" niewyspany i zmęczony ;P Może ktoś powiedzieć co oznacza "crispy T-Shirts"

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 12:31 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Może to chodzi o jakiś materiał na te t-shirty, albo ich jakaś nazwa potoczna , w słownikach pisze że crispy znaczy kruchy albo chrupiący...hmm z kontekstu tego zdania wychodzi na to że te t shirty pewnie są wątłej jakości :) a armfull to chyba z długimi rękawami...

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pomoc (wymagana dobra znajomość J. Angielskieho)
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 13:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Mam! TANDETNE! :]

Stoimy w progu małego zatłoczonego po brzegi sklepiku z ubraniami na ulicy "San Juan's Ponce de León " by oglądać jak oglądają sprzedawców wypakowujących masę tandetnych białych koszulek z nieopisanych pudeł. Kolorowe nadruki oraz szyte jedwabiem obrazki przedstawiają groteskowego paranormalnego drapieżcę znanego jako El Chupacabra przebranego w różne ubrania: Chupacabra jako ochroniarz, Chupacabra jako szef kuchni, Chupacabra jako wampira pijącego przez słomkę. Gruba baba obok bierze jedną koszulkę w ręce patrząc na nią sceptycznie. "Eso no puede ser," powiedziała głośno jakby do siebie: "To nie może istnieć".

Kiedy zabłysła pierwsza Gwiazdka w Grudniu 1995 został obalony mit że takie zwierzę nie może istnieć. Czerwonookie nocne monstrum posądzany o śmierć niezliczonej liczby zwierząt domowych w rejonach Puerto Rico zaczęło mordować na początku Nowego Roku. To, co uznawano za dziecinne zgrywy wiejskich krewnych zaczęło być obiektem poważnych debat w miejskim, wyrafinowanym środowisku San Juan. Kongresmeni z przeciwnych sobie partii nawołują do przeprowadzenia śledztwa, dot. problemu dotykającego ich elektorat niezależnie od barw politycznych.

Szaleństwo wkrótce ogarnęło Florydę, później Meksyk, następnie środkową Amerykę...paranormalne zwierzę dotarło do Brazylii i przebyło Atlantyk przybywając Hiszpanii i Portugalii. Stany Zjednoczone, trzymające się z daleka od wszelkich paranormalnych zdarzeń poza granicami swego kraju, również zostały owiane przez skrzydła Chupacabry.

Anatomia Paranormalnej Pandemii

POSZUKIWANY: Chupacabras-- Pseudonim "Wysysacz Kóz"-- osobnik spod ciemnej gwiazdy opisywany przez świadków jako wysoki 1,5m-1,8m; okryty zielonkawym, brązowym lub czarnym ciemnym futrem; ręce zakończone pazurami; potężne tylne nogi umożliwiające skakanie przez płoty; cienka membrana między rękoma, określana często jako małe skrzydła"; świecące czerwone oczy; ma szereg świecących punkcików na plecach; przypuszczalna waga około 45 kilo (100 funtów); Podobno posiada telepatyczne zdolności które używa do "uciszania" świadków. Poszukiwany nie jest uzbrojony ale może być bardzo niebezpieczny. Jeżeli zobaczysz poszukiwanego skontaktuj się z najbliższą stacją policji .


Teraz lepiej :] i proszę o usunięcie poprzedniej "wersji" bo nie mogę edytować wiadomości jak ktoś po mnie napisze. =/

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group