Kryptozoologia
 
Obecny czas: 27 Kwi 2024, 13:03

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 16 Sty 2007, 11:09 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Do tej pory informacje o „latających humanoidach” docierały do nas z Meksyku. Dla osób niezorientowanych w sprawie przypominamy, że pisaliśmy kiedyś o incydencie z 17 czerwca 2005 roku w mieście Mexico City w Meksyku. Horacio Roquet o godzinie siódmej rano wychodził do pracy, kiedy nagle na niebie dostrzegł, że w powietrzu lecąc jakieś obiekty. Po chwili zrozumiał, że są to humanoidy. Zaintrygowany wrócił do domu po kamerę i nagrał 10 minutowy film, na którym widać, jak jedna z tych istot unosi się nad jego domem! Poniżej możecie zobaczyć klatki z tego filmu.

Przedstawialiśmy ten film, ale teraz czas na podobne wydarzenia z terenu Polski. Czekalismy trochę z publikacją, bo cały czas mieliśmy nadzieję pojechać na miejsce i porozmawiać ze świadkami, ale na razie przynajmniej przedstawimy kilka wybranych relacji z terenu Polski. Celowo wybraliśmy na razie te, które dotyczą lat wcześniejszych.


To było w 99 roku pod koniec sierpnia, ale w tej chwili trudni jest mi ustalić precyzyjną datę. Razem z moją żoną przebywaliśmy w miejscowości Giby, gdzie rozbiliśmy namiot. Tego dnia była kiepska pogoda i w ciągu dnia padał deszcz. Rano przyjechał do nas mój brat, bo chcieliśmy iść na ryby. Ze względu na deszcz spędziliśmy dzień w namiocie, a nad jezioro poszliśmy ok. 18.00
Pogoda jak już napisałem była paskudna, ale nagle pod chmurami zobaczyłem jakiś przedmiot. Był ciemny i wyglądał trochę jak balon, ale nagle zatrzymał się w miejscu, co raczej wykluczało balon. Brat miał lornetkę i po prostu krzyknął, kiedy przez nią spojrzał. Ten obiekt był bowiem wyraźnie człowiekiem w jakimś ciemnym skafandrze. Myślę, że znajdował się na wysokości ok. 300-400 metrów. Nie dostrzegłem żadnego obiektu, który byłby w jego pobliżu. To było dziwne także dlatego, że ta postać była zupełnie nieruchoma. Widziałem wyraźnie jednak, że ma głowę, ręce itp., bo po prostu to było widać przez lornetkę. Trwało to może 5 minut, kiedy obiekt błyskawicznie uniósł się w powietrze i zniknął w chmurach. Wszystko, co napisałem, może potwierdzić mój brat.

Marcin L.

I jeszcze jedna relacja



Sent: Tuesday, October 31, 2006 5:07 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: witam

Bardzo lubie wasza zał oge,jestem stałą czytelniczką. Mam 36 lat , kilka niewyjaśnionych zajść w dzieciństwie. Jedno mialo w roku 1980 miałam 10 lat .Wracałam z mamą późno w nocy do domu. Na niebie widzialam trzy niby postacie , bardzo szybko sie poruszaly. Byłam wystraszona, zapytałam mame czy widzi to co ja, ale mama nic nie widziała. Bałam sie. Wygladaly jak anioły , ale nie miały skrzydeł, nóg,i rąk.i włosów. Często wracam do tego czasu i staram sobie to wyjasnić. Znajomi raczej żartuja. Ale ja jestem pewna , widzialam to.,, coś,
Zycze powodzenia
Iwona

Teraz czas na obserwację, która przypomniała nam podobny incydent, który miał miejsce w Lelowie.



Sent: Sunday, December 03, 2006 1:09 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject:

Witam. Przeglądałem dzisiaj wasze artykuły i natknąłem się na jeden, który najbardziej mnie zainteresował. Mianowicie chodzi o "Urodzaj dziwnych kamieni i obserwacja dwunożnej istoty podobnej do kangura – czy te wydarzenia mają ze sobą związek?". Chciałbym napisać o pewnej historii, którą opowiedział mi dziadek, który był jej naocznym świadkiem, a która miała miejsce trzy lata temu, w wakacje. Otóż dziadek mój, niestety już nieżyjący, mieszkał razem ze swoją żoną, a moją babcią na wsi nie daleko Piotrkowa Trybunalskiego w Witowie. Mieli niewielkie kilkuhektarowe gospodarstwo. Trzy lata temu w lipcu (nie wiem dokładnie którego dnia) dziadek około godziny 18 wyszedł za stodołe. Za tą stodoła znajduje się mały kawałek ziemi ok 150 metrów długości. Zaraz za tym poletkiem jest las. Między lasem a polem przebiega zwykła piaszczysta droga, która pozwala na dojazd innym mieszkańcom do swoich działek. Oto co, zobaczył mój dziadek i opowiedział później całej rodzinie: Będąc za stodołą, spotrzegł że na końcu jego pola, nieruchomo stoi jakaś postać koloru pomarańczowego. Jednak wtedy to nie zaprzątnęło dziadkowi zbytnio głowy. Pomyślał, że może ktoś szedł drogą i zatrzymał się na chwilę. Wiadomo był to lipiec, gorąco, może ktoś chciał odpocząć. Dziadek zrobił, co miał zaplanowane i wrócił do domu. Następego dnia ok. godziny 10, dziadek ponownie poszedł za stodołę, tym razem miał ze sobą wiadro. Zauważył, że to co widział wczoraj po południu nadal jest w tym samym miejscu. Dopiero wtedy zaczął sie zastanawiać co to może być. Pierwszą myślą jaka mu przyszła do głowy, był pomysł aby iść zawołać babcię, może ona bedzie wiedziała, kto lub co to jest. W tej samej chwili, jak tylko to pomyślał, jakaś nieznana siła, wpłynęła na jego umysł i momentalnie zapomniał co ma zrobić. Postawił wiadro, ktore trzymał w ręce i postanowił iśc w kierunku tego "czegoś". Po przejściu kilku metrów, stanął jak wryty. W tym samym czasie to coś pomarańczowego koloru uniosło się na wysokość około metra. Zostało w takiej pozycji na kila sekund. Zobaczywszy to, dziadkowi włosy stanęły dęba i sam stanął jak wryty. Patrzył sparaliżowany ze strachu. Ta pomarańczowa postać uniosła się jeszcze wyżej i z ogromną prędkością poszybowała nad lasem i zniknęła. Jakby tego było mało ciągnęła za sobą ogromny słup ognia. Dopiero po chwili bardzo wystraszony dziadek doszedł do miejsce, gdzie to coś stało. Opowiadał,że mimo ogromnego strachu jaki go opanował, musi to sprawdzić. Zauważył, że nie ma tam ani śladu jakiegokolwiek wgniecenia źdzbła trawy, czy jakiegoś śladu na piaszczystej drodze. Mało tego, nie było nawet najmniejszego śladu po ogniu, żadnego wypalenia, okopcenia. Po prostu nie było nic. Widział to jeszcze inny mężczyzna, który kosił trawę w odłegłości trzech pól od pola mojego dziadka. To wszystko co tutaj opisałem, usłyszałem z ust dziadka. Ja i cała moja rodzina, nie mamy najmniejszego prawa przypuszczać, że dziadek mógł to sobie wymyśleć, bo niby w jakim celu? Dziadek do końca swoich ostanich dni był jak najbardziej sprawny umysłowo i fizycznie. Jedno co jeszcze powtarzał po tamtym wydarzeniu to słowa: "...jak długo już żyję na tym świecie, czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem i chyba juz nie zobacze. Do śmierci będę się zastanawiał, co to mogło być i chyba i tak się nie dowiem...".



W sprawie powyższej relacji warto przypomnieć fragment artykułu ze stron Nautilusa sprzed dwóch lat:


… we wrześniu (2004 r. ) Polskę obiegła wiadomość o zaobserwowaniu w miejscowości Lelów k.Częstochowy dziwnej postaci na polu. Niezwykła istota miała około jednego metra wzrostu. Według relacji naocznych świadków, którzy obserwowali ją przez kilka godzin, istota poruszała się dość niezdarnie, kołysząc się na boki. Przez bardzo długi czas siedziała w jednym miejscu na ściernisku. Kiedy rolnicy postanowili do niej podejść, zerwała się na nogi (istota dwunożna!) i bardzo szybko uciekła, po czym wzbiła się w powietrze. Jedna z kobiet, która pracowała w tym czasie na polu, była w odległości 150-200 metrów od dziwnego stworka. Według jej relacji, istota była koloru pomarańczowego z dostrzegalnymi pasami na tułowiu.
Zszokowani rolnicy najczęściej porównywali dziwnego gościa do kangura.

Następna część raportu dotyczyć będzie obserwacji, które miały miejsce niedawno.









Tekst: Fundacja NAUTILUS
Źródło:http://www.nautilus.org.pl/


Miłej lektury....

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 16 Sty 2007, 18:43 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Po pierwsze nie zamieszcza się tu całych artykułów, chyba że jest się ich autorem, tłumaczem bądź "przetwórcą", po drugie bardziej niż do kryptozoologii pasuje mi to do ufologii, a jeśli już to wątek do "Kryptyd powietrznych".

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 16 Sty 2007, 18:43, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 16 Sty 2007, 21:13 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
"nikifoor" napisał(a):
Po pierwsze nie zamieszcza się tu całych artykułów

Jest napisane źródło i kto napisał.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 16 Sty 2007, 21:17 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"swat" napisał(a):
"nikifoor" napisał(a):
Po pierwsze nie zamieszcza się tu całych artykułów

Jest napisane źródło i kto napisał.

Nie lepiej po prostu podać link(i)?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 17 Sty 2007, 14:01 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
"nikifoor" napisał(a):
Nie lepiej po prostu podać link(i)?

Na stronie Nautilusa nie da się podawać linków niestety. Nie wiem czemu. Mi się nie udało. Wejdź i sam spróbuj dać link do jakiegoś artukułu. Życze powodzenia.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 18 Sty 2007, 12:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2006, 18:20
Posty: 285
Miejscowość: Iowa
np http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=913

_________________
lt;bd> właśnie zadałem sobie zajebiście ciekawe pytanie..
po co sterylizowana jest igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 18 Sty 2007, 17:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Ekhm... Zrobić fake takiego filmiku naprawdę nie jest trudno. Do tej pory widziałem dwa, i wg mnie jeden głupszy od drugiego i na odwrót...

[size=9px][ Dodano: 2007-01-18, 18:18 ][/size]
Oczywiście miałem na myśli filmiki z tymi latającymi humanoidami.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 19 Sty 2007, 09:13 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
"Rads0n" napisał(a):

Dałeś link do najnowszego materiału a nie do tego o tych latających "coś".

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 19 Sty 2007, 12:08 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2006, 18:20
Posty: 285
Miejscowość: Iowa
no dobra to był przykład ;p

to jest ten artykuł : http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=878

Swoją droga ci kolesie z Nautilusa we wszystko wierzą ;p

_________________
lt;bd> właśnie zadałem sobie zajebiście ciekawe pytanie..
po co sterylizowana jest igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?


Ostatnio edytowany przez Rads0n, 19 Sty 2007, 12:17, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 19 Sty 2007, 13:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"Rads0n" napisał(a):
Swoją droga ci kolesie z Nautilusa we wszystko wierzą ;p

Taka ich rola w ekosystemie ;P

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 19 Sty 2007, 13:44 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2006, 18:20
Posty: 285
Miejscowość: Iowa
No ale bez przesady jak ktoś wierzy w coś nienormalnego to nie powód żeby wierzył we wszystko co mu się powie ;p a poza tym to niezłe świry ;p połowa artykułów jest o końcu świata ;p

_________________
lt;bd> właśnie zadałem sobie zajebiście ciekawe pytanie..
po co sterylizowana jest igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?


 Profil 
 
 Temat postu: Widywane są głównie w Meksyku, ale relacje o ich obserwacjac
PostWysłany: 20 Sty 2007, 20:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sty 2007, 20:51
Posty: 100
Hehe, to był puszczun, cierpiący na wzdęcia :lol:.

_________________
Co robi chimiset na posiedzeniu rządu?
- Zdycha z głodu!


Ostatnio edytowany przez Oszołom, 20 Sty 2007, 20:41, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group