Kryptozoologia
 
Obecny czas: 05 Maj 2024, 05:48

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 24 Paź 2006, 04:10 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Iv, nie bądź taki zasadniczy. Fakt, to nie Discovery, ale też płacić umieją ;)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 24 Paź 2006, 14:30 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Chupas" napisał(a):
Panikarz ;)

To od tego że często z byle bzdurki panikuję.
"Chupas" napisał(a):
Kryptozoologia ma czasami trochę wspólnego z kosmitami (np. teoria jakoby chupka pochodziła od Obcych).

Nie neguje tego. Nigdy nie oglądałem "Nie do wiary" (nie mam TVN-u) ale z tego co słyszałem to podobno zrobiła się z niego straszna kupa. Nie chcę aby ludzie którzy twierdzą że za każdą niewyjaśnioną bzdurką musi stać coś SUPERMEGATAJEMNICZUFOLOGICZNOAMERYKAŃSKIEGO mieli się zajmować kryptozoologią.

"Chupas" napisał(a):
A teraz mały test, bo w Twojej wypowiedzi nikifoor coś mi nie pasuje.

Hipotetycznie. Idziesz przez las. Ja siedzę w krzakach (ty o tym nie wiesz) i nagle rzucam dwie czarne, sklejone miski w powietrze. Ty nie wiesz że to ja rzuciłem, ani że to są tak naprawdę miski. Zauważasz tylko szybujący w powietrzu tależowaty obiekt. A więc, czy DLA CIEBIE to jest NOL/UFO w takiej sytuacji?


No cóż. Dla mnie to faktycznie będzie NOL (niezidentyfikowany obiekt latający) co nie znaczy że musi się to wiązać z kosmitami. Pisząc że kryptozoologia nie ma być kojarzona z NOL chodziło mi właśnie o kosmitów, to prawda. Wróćmy jednak do Twej historyjki. JAKIE ZNACZENIE W TAKIEJ SYTUACJI MA FAKT, ŻE INTERESUJE SIĘ KRYPTOZOOLOGIĄ?? W końcu gdyby zauważył coś takiego robotnik, to też oznacza że np. produkcja samochodów jest związana z UFO/ Albo gdyby tamtędy szedł historyk to też automatycznie historia byłaby związana z Ufo? A może czegoś nie zrozumiałem w Twojej opowiastce?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 24 Paź 2006, 14:30, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 24 Paź 2006, 14:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"nikifoor" napisał(a):
JAKIE ZNACZENIE W TAKIEJ SYTUACJI MA FAKT, ŻE INTERESUJE SIĘ KRYPTOZOOLOGIĄ??


Nie ma znaczenia! :-| Pojęcia nie mam dlaczego tak pomyślałeś : P

Chciałem tylko sprawdzić czy dobrze rozumiem że pojmujesz pojęcie UFO/NOL, bo niektórzy mają z tym problemy (vide moja rodzina :/ Dla nich UFO to od razu kosmici) Twoją poprzednią wypowiedź zrozumiałem, że o NOLach mówisz jako o kosmitach. Nie wiem co współnego może mieć np. ahool z NOLem, bo NOL nie oznacza od razu statku obcych. I po co ta panika ;D

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 24 Paź 2006, 18:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
"Chupas" napisał(a):
Fakt, to nie Discovery, ale też płacić umieją
Jeśli miałbym wybór: współpracować z ignorantami czy sprzątać chodnik, wybrałbym to drugie...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 25 Paź 2006, 06:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2006, 15:47
Posty: 108
Miejscowość: Gdańsk
Jak jest jakaś szansa na sponsorów to sponsorzy muszą być poprostu debilami

_________________
Są rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się fiolozofom.

Image


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 25 Paź 2006, 12:35 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
niech sponsorują jedziemy do Ameryki do Afryki kaj nas poniosą nogi.


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 25 Paź 2006, 12:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Iv, odnoszę wrażenie że miałeś jakiś bliski kontakt z "Nie do wiary" i do tego niezbyt miły, mam rację? ;)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 26 Paź 2006, 11:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Chupas, nie miałem z nimi co prawda kontaktu, wiem jednak, co z nimi przechodziła redakcja "Nieznanego Świata". Poszło o badanie kręgów w Wylatowie. Redakcja NŚ chciała pomóc Strefie 11 w badaniu zdarzeń mających tam miejsce, jednakże otrzymali od przedstawiciela NDW odpowiedź w stylu "pierdolcie się sami se poradzimy" :roll:

Goście z NDW uważają, że zeżarli wszystkie rozumy i tylko oni mają prawo cokolwiek badać. Z nikim nie chcą współpracować, każdą grupę badawczą olewają sikiem okrężnym...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 26 Paź 2006, 11:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Hmmm... Wiesz, w gruncie rzeczy to są dwie konkurencyjne frakcje. Może NŚ chciał zawrzeć tymczasowy sojusz, ale widać ludzie z NDW woleli pracować sami, żeby się nie dzielić owocami pracy. Ale pamiętaj że wszytko zależy od ludzi którzy tam pracują, nie od firmy.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 26 Paź 2006, 15:33 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 25 Paź 2006, 16:50
Posty: 70
Miejscowość: Murcki City
Ja w sumie nie za bardzo wiem o czym wy mówicie i niechepalnąć czegoś głupiego, ale według mnie każdy instytut badawczy woli pracować sam. Bo jak coś odkryją to nie muszą się laurami dzielić na dwa tylko cała kasa idzie do nich. A co do sponsoringu to raczej nikt nie bedzie chciał sponsorować jakiejś grupy młodzianów, którzy sobie wymyślili, że pojadą polować na chupa.

_________________
d kiedy ropą goją się rany od kiedy na polany zielone wyszły barany


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 13:07 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Moglibyśmy sobie zrobic takie zespół kazdy szukał by w swojej okolicy z kimś z forum. Ja moge szukać z lili


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 13:13 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Snake, zabierasz się do takich poszukiwań jak dzieciak który naoglądał się filmów o Nessie czy Sasquachu... Najpierw się bada jakie warunki przetrwania ma zaobserwowany stworek, czy to nie złudzenie, widziane w dziwnej pozycji znane zwierzę itd. A jak chcesz co weekend robić wypad do lasu "w poszukiwaniu kryptyd" to nie odstaje to od zwykłego spacerku :|

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 13:25 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Wiem z esie nieograniczy do zwykłego spacerku trzeba by chodzić i szukac.


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 13:30 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Ech... Czy nie uważacie że to w ogóle głupi temat? Przecież, nie oszukujmy się, I TAK NIGDY NIE WYBIERZEMY SIĘ NA ŻADNĄ WYPRAWĘ KTÓRA MIAŁABY UDOWODNIĆ ISTNIENIE JAKIEJKOLWIEK KRYPTYDY (przynajmniej nie w gronie forumowym)!!!

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 27 Paź 2006, 13:31, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 13:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"nikifoor" napisał(a):
I TAK NIGDY NIE WYBIERZEMY SIĘ NA ŻADNĄ WYPRAWĘ KTÓRA MIAŁABY UDOWODNIĆ ISTNIENIE JAKIEJKOLWIEK KRYPTYDY (przynajmniej nie w gronie forumowym)!!!


No właśnie. Najpierw jeszcze trzeba mieć POWÓD żeby się wybrać, a nie "chodzić i szukać" panie Snake :| Najpierw się bada cel pod względem teoretycznym a nie łazi po lesie i szuka niewiadomo czego...

Ale jeśli mówimy o takich sprawach to chętnie wybrałbym się z profesjonalną ekipą do Brazylii, w okolice Rodonii, badać mapinguari ;) Ale to tylko takie moje ciche marzenie...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 13:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
"Chupas" napisał(a):
Snake, zabierasz się do takich poszukiwań jak dzieciak który naoglądał się filmów o Nessie czy Sasquachu.


Cóż.....od razu widać kto tu jest owym "dzieciakiem"
Gwarantuje ci snake, że na spacerku to ty nic nie zobaczysz.
jeśli liczysz na cos więcej, to prosze bardzo za 15-20 lat udaj się do Afryki, lub chociażby do Wlk. Brytanii, by tam poszukać, co w trawie piszczy.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 14:03 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"Kiedrzu" napisał(a):
"Chupas" napisał(a):
Snake, zabierasz się do takich poszukiwań jak dzieciak który naoglądał się filmów o Nessie czy Sasquachu.


Cóż.....od razu widać kto tu jest owym "dzieciakiem"


Wybacz Kiedrzu, że tak zareagowałem, ale jak słyszę o takich "poszukiwaniach" to mi jelita robią 360 stopni... Takie wyprawy to jak wyruszyć na poszukiwanie warana z Komodo w polskim lesie będąc uzbrojonym w wykałaczkę :| Czyli trzy razy "bez": bez informacji, bez celu, bez podstaw.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 14:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Żeby nie było: owy dzieciak to nie miałby być ty, a SNAKE.
No bo trudno stwierdzić, czy tu płakać czy sie śmiać....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 14:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Aha, no to dzięki za info, bo to co napisałeś wcześniej zabrzmiało trochę inaczej ;)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 15:41 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2006, 18:20
Posty: 285
Miejscowość: Iowa
Cytuj:
Goście z NDW uważają, że zeżarli wszystkie rozumy i tylko oni mają prawo cokolwiek badać. Z nikim nie chcą współpracować, każdą grupę badawczą olewają sikiem okrężnym...


Dla tego zdjeli ich z anteny ;p

_________________
lt;bd> właśnie zadałem sobie zajebiście ciekawe pytanie..
po co sterylizowana jest igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 17:24 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
Takie wyprawy w las to może na poszukiwania dzikich psów, wsciekłych lisów, saren, czy zajęcy ale nie kryptyd....co to jakas choroba ?
A co do sponsoringu wszystko możliwe ale takie polskie "Niedowiary" czy NDW nic nie da...po pierwsze oni nie jedyni zadufani w sobie ciekawiej byłoby coś w zoologicznych organizacjach, bo ci z "niedowiary" i myślą że co wściekłe psy czy rosomaki to co kosmici..... ale jekby chcieli dac trochę kasy...tpos spoko.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 27 Paź 2006, 17:25, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 17:55 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 25 Paź 2006, 16:50
Posty: 70
Miejscowość: Murcki City
Słuchjcie takie gadanie o sponsoringu mnie dobija. Dobrze wiecie, że jikt was nie zasponsoruje. Bo to takie głupie gadanie pójdę w las i znajde chupa. Denerwująca jest taka gatka

_________________
d kiedy ropą goją się rany od kiedy na polany zielone wyszły barany


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 18:07 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A czy to ktos tu mowi o powstaniu W TYM MOMENCIE jakiejkolwiek wyprawy ??
NIE.
A jeśli juz takowa by miała by być zorganizowana....to nie w Polsce, a zagranicą...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 18:20 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Proponuje zakończyć te głupie dywgacje i zamknąć temat. Jeżeli ktoś konkretnie stwierdzi, że będzie poszukiwał takiej i takiej kryptydy to niech założy oddzielny temat, w którym będzie nam relacjonować takie poszukiwania. Bo tak to kończy się na "pójdę do lasu, może coś odkryje". Do tego jeszcze gadanie o zasponsorowanie jakiejś wyprawy przez "Nie do wiary", program w którym ludzie zajmujący się kryptozoologią nie mają zapewne pojęcia o konwencjonalnej zoologii (jeśli jest inaczej, to prosze mnie poprawić)... Ok. ja bojkotuję temat, a Wy możecie rozmawiać sobie o poszukiwaniu wielkiej stopy w podwarszawskim lesie.

Trochę dużo zapożyczeń, ale co tam...

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 27 Paź 2006, 23:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Primo: Na wyprawę trzeba mieć pieniądze i odpowiedni sprzęt.

Secundo: Początkujący kryptozoolodzy zamierzający wybrać się samodzielnie na poszukiwania powinni się podpiąć do jakiejś bardziej znanej ekipy, np do zespołu Lorena Colemana. Sami sobie z pewnością nie poradzą.

Terzio: Powinni posiadać informacje, gdzie występuje jakaś kryptyda i czy w ogóle występuje, przy czym nie powinno to być coś jak relacja o Getzko typu "a babcia widziała i opowiedziała".

Quatro, quinto, sexto... => masa innych rzeczy do załatwienia.

Zorganizowanie wyprawy nie jest więc rzeczą łatwą... łatwiej dołączyć do jakiegoś doświadczonego zespołu, którym się tym zajmuje już od dłuższego czasu.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 28 Paź 2006, 05:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"Ivellios" napisał(a):
Terzio: Powinni posiadać informacje, gdzie występuje jakaś kryptyda i czy w ogóle występuje, przy czym nie powinno to być coś jak relacja o Getzko typu "a babcia widziała i opowiedziała".


O właśnie: INFORMACJE! To jest podstawa, a nie jakieś wycieczki do lasu "pójde może znajde". Co do podpiecia się pod ekipę Colemana... Powiem szczerze że go niezbyt lubię. Wydaje się jakby miał postawę "jestem najlepszy więc odp. się ode mnie". Swoją drogą on się taki niezbyt mobilny wydaje... ;) Wolałbym Withcomba jeśli już o czymś takim mówimy. Ale popieram Nikifoora i kończę pisać w tym temacie bo to tylko takie gdybanie.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 28 Paź 2006, 09:39 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 27 Paź 2006, 12:55
Posty: 18
Słuchaj Snake to nie taki zły pomysł z tym polowaniem ale na on swoje minusy taki jak nie przejdziesz calego lasy sam no nie .to by ci zajelo wieki


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 28 Paź 2006, 09:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Maniur, czytaj z łaski swojej cały temat zanim cokolwiek napiszesz...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 28 Paź 2006, 09:59 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 27 Paź 2006, 12:55
Posty: 18
Czytam :fuckyou: :lol: ale tylko mówie moje zdanie a co niewolno!![size=18px][/size]


 Profil 
 
 Temat postu: "Polowanie"
PostWysłany: 28 Paź 2006, 10:57 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 25 Paź 2006, 16:50
Posty: 70
Miejscowość: Murcki City
Maniak uspokuj sie a takie gesty to na gadu-gadu se możesz puszczać. Zgadzam się z Ivellios, że jest potrzebne bardzo duzo składników żeby się zupa idała(wyprawa)

_________________
d kiedy ropą goją się rany od kiedy na polany zielone wyszły barany


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 98 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group