Kryptozoologia
 
Obecny czas: 04 Maj 2024, 04:26

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 01:47 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Ten temat zakłądam z myślą, aby wyłapać w nim wszelkie fałszywki, na jakie natkniemy się w necie, poszukując materiałów pokazujących bądź opisujących kryptydy. ;]

Jedne fake'i bywają bardziej udane, inne dają się zdemaskować już na pierwszy rzut oka...

Na samym początku opiszę to, co znalazłem dzisiaj na rosyjskiej stronie kryptozoologicznej www.cryptozoology.ru

Postanowiłem dziś zbadać zawartość działu Download na rzeczonym "sajcie o kriptozoologiji". Znalazłem tam kilka filmików o obiecujących tytułach (w tym pozycje obowiązkowe typu "Snow Walker" - po rusku "susziestwo w sniegu" - i film Pattersona). Niestety na obiecujących tytułach się skończyło...
Bo poza wspomnianymi dwoma znanymi filmikami znalazłem tam dwa kwiatki, które prędzej nadałyby się do "Śmiechu Warte" aniżeli na stronę o tematyce kryptozoologicznej xD

Jeden filmik rozpoznałem od razu. Był podpisany jako "film na którym widać stworzenie podobne do Golluma z 'Władcy Pierścieni'". Okazało się, że był to powszechnie znany fake z dwoma gostkami spacerującymi po lesie z latarką i natrafiającymi na ukrytego w krzakach "kosmitę".

A drugi film to już była totalna porażka. Filmik został wykonany w scenerii górskiej, wykonali go amerykanie. Już na pierwszy rzut oka widać było efekty nałożone w Adobe Premiere czy jakimś innym programie. Ale najlepsze było na końcu - filmowanym "Bigfootem" okazała się być... młoda kobieta w zimowym płaszczu, strzepująca śnieg ze świerka xD W ogóle cały film wyglądał tak, jak gdyby któryś z kolesi stojących przy kamerze próbowal do tej kobietki wystartować...

Przerażające. Jeśli tak się przedstawia poziom wiedzy o kryptozoologii w Rosji... nic ino siąść i płakać.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 16:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Szczerze mówiąc Iv.....to my nie jesteśmy w tym lepsi.
Na YT, na koncie KryptoZoo, wśród filmów jest nagranie z nessie z 1998 roku, które jest dosyć znane, ale głównie z tego, że na nagraniu widać wydrę, a nie rzekomego pradawnego gada, ssaka....
Na coś takiego, też często "fake" się woła...

To, że takie filmiki były w rosyjskim download, to nie moja sprawa....wiele stron kryptozoologicznych, posiada takowe działy i w większości z filmików tam zawartych są same fałszywki.

Cytuj:
Przerażające. Jeśli tak się przedstawia poziom wiedzy o kryptozoologii w Rosji... nic ino siąść i płakać.

Po 2 nagraniach z działu download, na pewno się tego nie określić i nie wiem zresztą po co takie rzeczy wypisywać....swego czasu, kilka miechów temu gdzieś widziałem jakieś forum rosyjskie kryptozoologiczne(na takowe wyglądało) i samą liczba postów, biło nas na kolana.
Równie dobrze, to samo mogą o nas powiedzieć Rosjanie, gdyby obejrzeli kilka tych zdjęć z galerii(tych co nie powinni), a powiedzieli by dokładnie to samo co Ivellios, z drobna zmianą :
Cytuj:
Przerażające. Jeśli tak się przedstawia poziom wiedzy o kryptozoologii w Polsce... nic ino siąść i płakać.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 16:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
kilka miechów temu gdzieś widziałem jakieś forum rosyjskie kryptozoologiczne(na takowe wyglądało) i samą liczba postów, biło nas na kolana.

Znaczy, że liczba postów świadczy o poziomie forum...? No ciekawe, ciekawe..... 

Kiedrzu napisał(a):
Równie dobrze, to samo mogą o nas powiedzieć Rosjanie, gdyby obejrzeli kilka tych zdjęć z galerii(tych co nie powinni),

A niech sobie oglądają. Przy tych, przy których powinien, jest napis "Fałszywka" (ew. Fake).

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 16:39 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Kiedrzu, skoro tak powiadasz, to film z 1998 wylatuje z downloadu i z playlisty ;]

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 17:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
Znaczy, że liczba postów świadczy o poziomie forum...? No ciekawe, ciekawe..... 

Nic takiego nie napisałem.
Napisałem tylko, że owe forum posiadało większą liczbę postów od naszego i było podobnie rozbudowane co nasze.
Zamiast "pokazywać placem" na innych, raczej lepsze jest zajęcie się swoimi problemami, o ile takowe są....

Cytuj:
A niech sobie oglądają. Przy tych, przy których powinien, jest napis "Fałszywka" (ew. Fake)

Powinno być więcej takich napisów, ale akurat tego wątku w tym momencie, kontynuować po prostu nie mam ochoty.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 17:03 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Kiedrzu, ale jak widzisz w galerii jakąś nieoznakowaną fałszywkę to wypadałoby dać nam cynk ;]

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 17:10 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Powiem to tak.....po odpowiedzi Chupasa, postanowiłem zerknąć do galerii, żeby się rozejrzeć, czy nie ma przypadkiem jakiś zdjęć bez wspomnianego napisu "fake".
Przyznam, że akurat do tego nigdy nie przywiązywałem większej uwagi, co raczej powodem do dumy nie jest.

Nie chce już tu robić offtopu....jeśli aż tak bardzo potrzebna jest moja pomoc, w sprawie kilku zdjęć, to dam cynk już teraz, no ale z drugiej strony to chyba każda osoba która interesuję się już trochę kryptozoologią, powinna wiedzieć, że np.zdjęcia z żołnierzami i pterozaurami, to nic innego jak fałszywki.
Jak już mają być te napisy, to przy wszystkich takowych fotach....

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 25 Sty 2008, 17:16, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 17:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
Przyznam, że akurat do tego nigdy nie przywiązywałem większej uwagi, co raczej powodem do dumy nie jest.

Nie no, pewnie, najlepiej jakby po wyświetleniu zdjęcia wyskakiwał gigantyczny pop-up "Patrz - to jest fake!"
Akurat w przypadku zdjęć, wcale nie tak trudno poznać czy coś jest fake'iem czy nie. (a większość jest... a jeśli nie są, to znaczy że jeszcze tego nie wykryto bo są słabej jakości...)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 17:22 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
Nie no, pewnie, najlepiej jakby po wyświetleniu zdjęcia wyskakiwał gigantyczny pop-up "Patrz - to jest fake!"

Nawet niezły pomysł.

Zresztą tak jak wspominałem w poprzednim poście, śmiesznej dysputy apropos galeryjki, kontynuować mi się nie chcę i tyle 8).

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 18:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
Jak już mają być te napisy, to przy wszystkich takowych fotach....

Napis "Fake" jest TYLKO przy fotkach, które OFICJALNIE uznano i dowiedziono, że to fake'i. Czyli np. "Foto chirurga", "Minnesota Iceman", Jenny Haniver, Diabeł z Jersey itp.. A nie przy zdjęciach niewiadomego pochodzenia i równie niewiadomej "zawartości".

Kiedrzu napisał(a):
Zresztą tak jak wspominałem w poprzednim poście, śmiesznej dysputy apropos galeryjki, kontynuować mi się nie chcę i tyle .

"Śmiesznej"? "Galeryjki"? Znajdź mi drugą tak dużą kryptozoologiczną galerie to jestem skłonny piwo postawić.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Wykrywamy fałszywki!
PostWysłany: 25 Sty 2008, 18:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Miałem już nic nie pisać, ale trzeba...
Pisząc "galeryjki", kompletnie do głowy mi nie przyszło, że ktoś mógłby stwierdzić, że chodziło mi  pewnie o to, jaka to "nasza" galeria jest mała, skromna itp.
Zdrobniłem sobie tylko ten wyraz ot tak, po prostu....
Galeria na tym portalu jest duża, i zapewne jedna z większych w całym necie, ot i tyle....
Echhh....

Zresztą w ostatnich miesiącach, jedyne galerie które przeglądałem to ta tu, galeria na cz.com i galeria na "tajemniczej" stronie którą nie chce ujawnić.

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group