Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
sprzęt i akcesoria do tenisa i badmintona | nasza firma w Łodzi ofercie posiada opał drzewny - Pellet Łódź, Brykiet i Tarcicę, z czego szczególnie polecamy pellet

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Mono grande
Dodano: 2005-03-11 22:17:50
Mono grande, znany również jako Mono rei, Didi lub Di-di, to małpopodobna istota widywana w Ameryce Południowej. Mono grande - po hiszpańsku wielka małpa - opisywany jest jako średniodługowłose zwierzę osiągające ponad 2,5 metra wzrostu. Jest bardzo agresywny.

Jednym z pierwszych podróżników, który opisał Mono grande, był żyjący w XVI wieku hiszpański konkwistador Pedro de Cieza de Leon, w którego dzienniku odnajdujemy opis "człekopodobnego owłosionego potwora". Później, w 1769 roku, w książce Edwarda Bancrofta An Essay on the natural history of Guiana zawarty zostaje opis zwierzęcia "mierzącego 5 stóp wzrostu z krótkim, czarnym futrem".

Krążą do dziś pogłoski, iż Mono grande może być krewniakiem słynnej małpy De Loise'a. Nigdy jednak nie potwierdzono tej teorii.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Vasitri - wenezuelski człowiek lasu
· Agogwe
· Higabon
· Abnauaju
· Alma
· Nołpy
· Momo
· Yeti
· Gnena - mały hominid z Afryki
· Megaladapis - Tratratratra
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk