Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
kurtki oversize | https://carsblog.pl/ford-fiesta-hybrid-nowa-elektryzujaca-wersja/ | http://www.sale-na-wesele.com.pl

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
Gepard wełnisty
Dodano: 2005-03-11 22:44:05


W 1877 roku zBeaufort West w Afryce Południowej do londyńskiego ogrodu zoologicznego przywieziono niezwykłego samca geparda. Od "zwykłych" gepardów różnił się potężniejszą budową ciała (chociaż był niedorostkiem), a jegonogi były krótsze i mocniejsze. Niał niezwykłą sierść, znacznie dłuższą i gęstszą niż znane okazy, zwłaszcza na karku, uszach i ogonie. Ponadto zamiast charakterystycznych cętek, którymi zwykle jest usiana gepardzia sierść, na żółtoszarym futrze zwierzęcia widniały małe, ciemnopłowe plamki. Długowłosy gepard od razu został uznany za odrębny gatunek, któremu nadano nazwę Felis lanea, czyli gepard wełnisty. Pod koniec XIX wieku, również w Beaufort West, zauważono dwa inne okazy. Obecnie brak danych na temat występowania tego zwierzęcia. Wydaje się więc, że gatunek wyginął.
Na temat geparda wełnistego wysunięto już wiele teorii. Jedna mówi, iż jest to w rzeczywistości albinos, taki jak białe lwy z Timbavati, inna zaś mówi, iż to zwierzę jest w rzeczywistości mutantem. Zagadka wciąż czeka na rozwiązanie.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Muhuru
· Tygrys similipalski
· Bestia z Gévaudan
· Węgierski wilk trzcinowy
· Row - gwinejski dinozaur
· Mngwa
· Shunka Warak'in
· Koao
· Prawda o Chupacabrze
· Malagnira
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk