Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:05

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 07:51 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Od pewnego czasu mnie to nurtuje. A więc po pierwsze włosy Blond pierwotnie występowały tylko w europie u rasy białej u innych ras pojawiły się w wyniku mieszania się ras. Ogólnie u wszystkich ras człowieka występują włosy czarne i rude. A włosy blond są, tak naprawdę bardzo rzadkie.

U żadnego z rdzennych plemion nie występuje kolor włosów blond.

Ludzie współcześni wykształcili się w afryce, a tam wszyscy rdzenni mieszkańcy mają ciemne włosy. Wędrując i rozprzestrzeniając się po świecie powstało kilka ras ludzkich których jedną z wspólnych cech jest dominacja ciemnych włosów.

Włosy blond muszą być stosunkowo młodą że tak to ujmę "odmianą" gdyż np. na rysunkach w Egipcie wszyscy mają ciemne włosy, podobnie rówierz w starych kościołach na obrazach włosy są ciemnie lub siwe.

Dalej jeśli by urodził się blondyn to powinien mieć problemy ze znalezieniem partnera, gdyż wszyscy inni mają ciemne włosy a on jasne co może być postrzegane jako albinizm, a albinosom trudno znaleźć partnera. Więc owy blondyn powinien idąc drogą logicznego rozumowania umrzeć bezpotomnie. Ale jakimś cudem mutacja przetrwała i rozprzestrzeniła się po świecie.

Co sprawiło że mutacja skazana na wyginięcie, wydaje się tak atrakcyjna? Mimo iż na świecie dominują ciemnie włosy.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 08:01 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Ciekawy temat hm... rzeczywiście , nigdy o tym nie myślałem , a co do blond włosów wydaje mi się że są one atrakcyjne , z wielu powodów ale najbardziej to chyba z tego że , wyróżniają się z pośród innych (ciemnych) włosów ,a wielu ludzi na świecie chce się wyróżniać ,zachować orginalność itp , i pewnie tak to się przyjęło.

_________________
Pozdrawiam


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 08:45 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Melanizm przemysłowy - tylko tyle powiem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Melanizm_przemys%C5%82owy


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 08:54 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
@SWAT, Sugerujesz że to blondyni byli pierwsi a ciemne włosy powstały później? Poza tym gdzie można znaleźć warunki kilka tysięcy lat temu zbliżone do tych ze zniszczonych terenów wokół fabryk?

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 08:59 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Nie, sugeruję że blondyni to efekt zaniczyszczenia. Może jakieś obumarcie barwnika we włosach i poznokaciach?
Nie znam się na tym za bardzo.
A dawniej były ogromne pożary lasów, wybuchy wulkanów itp. To wszystko CO2. Dodatkowo można brać pod uwagę trzęsienia ziemi, które mogły uwalnić naturalne gazy, które dodatkowo zanieczyszczały powietrze, a wybuchy wulkanów zanieczyszały wodę poprzez popiół i materiały skalne. Jedynie glebie jako taki się nie dostawało, dlatego mogli jeść jako tako niezanieczyszczone jedzenie i żyć.
A dlaczego to się zaczęło w Europie? Pewnie przez prądy i wiatry, które na nasz piękny kontynent nanosiły tego łajna.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 09:01 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
A dlaczego to się zaczęło w Europie?


Nie zaczęło. To tylko występuje w europie a gdzie indziej dotarło wraz z europejskimi kolonistami.

Jednak twoja teoria nie wyjaśnia czemu zostali uznani za atrakcyjnych. WoJtAssss że dlatego że się wyróżniali, ale łysi też się wyróżniają a nie są uważani za wyjątkowo atrakcyjnych. Wiem że łysi nie są uważani za atrakcyjnych gdyż wybiera się zwykle zdrowych partnerów, ale blondyn w otoczeniu ludzi o ciemnych włosach nie wygląda na specjalnie zdrowego.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 09:14 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Blondyn w otoczeniu ludzi o ciemnych włosach nie wygląda specjalnie zdrowo? No nic... W każdym razie wątpię, aby udało nam się dowieść, czemu jasnowłosi uważani są za atrakcyjnych. Kwestia gustu indywidualnego, ale nijak nie widzę powodu, aby blondyni mieli wyginąć. Gdzieś nawet o tym czytałem kiedyś... zasadniczo blondynki zawsze cieszyły się większym powodzeniem, jako te o łagodniejszym usposobieniu i większym instynkcie macierzyńskim. Oczywiście jest to uogólnienie, ale jednak w części znacznej prawdziwe. Ponadto blondynki, szczególnie te drobne i o bladej cerze, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się w średniowieczu, gdzie uchodziły za ideał piękna kobiecego (np. Izolda Jasnowłosa). Uważane były też za bardziej uduchowione, bliższe doskonałości, niemal anielskie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 09:23 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Blondyn w otoczeniu ludzi o ciemnych włosach nie wygląda specjalnie zdrowo?


Źle to ująłem. Wyobraź sobie sytuację. Żyjesz w plemieniu, wszyscy mają ciemne włosy i widzisz blondynkę. Jest to coś nowego, i instynktownie człowiek zaczyna twierdzić że to jakaś choroba, więc podobnie jak w przypadku albinosów, łysych itp. w pierwotnych kulturach blondyni powinni być traktowani jako źli kandydaci na partnera, gdyż jak pisałem mogą wydać się chorzy a w starych kulturach zwykle tacy byli odrzucani.

Inną sprawą jest to jak ta mutacja powstała, gdyż patrząc pod względem ewolucyjnym jest w ogóle niepotrzebna.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 12:43 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
Jako, że taki kolor włosów zaczął pojawiać się na większa skale już w czasie epoki lodowcowej (a przeważały w Europie Północnej już ok. 3000r.p.n.e), to ciężko jest ustalić prawdziwą przyczynę. Głównie spotykałam się z wersją, że stało się to poprzez małą ilość światła słonecznego (w tym okresie, na tym terenie) i obronę organizmu przed niedoborem witaminy D. Melanina pochłaniania promieniowanie UV, przez co ludzie o ciemnej karnacji i ciemnych włosach produkują witaminę D znacznie wolniej. Dlatego żyjący w takich warunkach, na drodze ewolucji, zmniejszyli ilość pigmentu. Chyba jakoś tak to było. W takim przypadku nie chodziło by o atrakcyjność jednostki, ale całe plemiona zmieniałyby barwę włosów.
Jeśli natomiast decydowałby dobór naturalny, to tak sobie myślę - może jakiś instynkt kierował człowiekiem pierwotnym, dążąc do różnorodności genów.

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 14:11 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
elanina pochłaniania promieniowanie UV, przez co ludzie o ciemnej karnacji i ciemnych włosach produkują witaminę D znacznie wolniej. Dlatego żyjący w takich warunkach, na drodze ewolucji, zmniejszyli ilość pigmentu.


I w ten sposób powstały rasy biała i żółta, wywodząc się od "osadników" rasy czarnej. Ale w takim razie czemu kolor blond powstał tylko w europie, a na Syberii, Kanadzie itp. już nie?

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 14:36 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
MarcinK napisał(a):
Ale w takim razie czemu kolor blond powstał tylko w europie, a na Syberii, Kanadzie itp. już nie?

Nie wiem jak w innych rejonach świata wyglądało rozmieszczenie ludności i sytuacja ze zdobywaniem pożywienia, a to konieczne dane żeby cokolwiek stwierdzić na ten temat. Natomiast w Europie kromaniończyk miał duże problemy z polowaniem itp. związku z stepowo-tundrowym klimatem. Dlatego prawdopodobnie w społeczeństwie była nadwyżka kobiet (mężczyźni ginęli na polowaniach). I tu wracamy do punktu wyjścia - dlaczego blondynki były atrakcyjniejsze? A może właśnie dzięki temu, że nie występował u nich niedobór witaminy D (np.krzywica).

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 14:37 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
-- 22 Cze 2011, 15:36 --

Cytuj:
BTW, takie psoty to se mozesz psiać w Temacie 'Posty bez znaczenia'


Ja nie wiem kto ci dał moderatora? Wszyscy nowi moderatorzy, zachowują się jak dzieci w placu zabaw. Powinny zostać przeprowadzone demokratyczne wybory.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 14:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Ariena napisał(a):
Nie wiem jak w innych rejonach świata wyglądało rozmieszczenie ludności i sytuacja ze zdobywaniem pożywienia, a to konieczne dane żeby cokolwiek stwierdzić na ten temat. Natomiast w Europie kromaniończyk miał duże problemy z polowaniem itp. związku z stepowo-tundrowym klimatem. Dlatego prawdopodobnie w społeczeństwie była nadwyżka kobiet (mężczyźni ginęli na polowaniach). I tu wracamy do punktu wyjścia - dlaczego blondynki były atrakcyjniejsze? A może właśnie dzięki temu, że nie występował u nich niedobór witaminy D (np.krzywica).



Blondynki mogły być atrakcyjniejsze,bo miał inny kolor włosów niż reszta :), a to prowadziło do zaciekawienia wśród współplemieńców. A czemu wogóle blond? Może geny recesywne(sorki jestem kiepski z biologii) po prostu u tego typu ludzi były silniejsze?Sam nie wiem, trzeba będzie poczytać :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 14:43 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
MarcinK napisał(a):
Ja nie wiem kto ci dał moderatora? Wszyscy nowi moderatorzy, zachowują się jak dzieci w placu zabaw. Powinny zostać przeprowadzone demokratyczne wybory.


Dokładnie :)

_________________
Pozdrawiam


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 14:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Demokratyczne wybory? Nie do końca. Bo na forum nie ma demokracji, władzę ma administrator. I to on dobiera sobie ludzi do pomocy, więc idea demokratycznych wyborów na moderatora ma rację bytu tylko wtedy, jeżeli jest zgodna z wolą admina.
Nie zmienia to jednak faktu, że pełnienie funkcji moderatora wiąże się ze sporymi obowiązkami, a nie tylko władzą. Nawet głównie obowiązkami, świeceniem przykładem itd. Nie chcę nikogo tłumaczyć, jeżeli chce się być moderatorem, to trzeba zaakceptować to i się tego trzymać.
I spokojnie, panowie, i wam nikt nie bronił zgłosić się na moderatora :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 22 Cze 2011, 15:07 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Wróćcie do tematu, albo będę zmuszony zamknąć temat.

P.S. "Wszyscy nowi moderatorzy, zachowują się jak dzieci w placu zabaw. Powinny zostać przeprowadzone demokratyczne wybory."

Jeżeli masz z tym jakiś problem lub Cię to niedowartościowywyuje w jakiś sposób, nie wiem, kompleksy itp. to pisz takie komentarze ludziom na PW, albo zgłaszaj posty. Nie baw się w moda. Nie wyręczaj nas.
I masz szczęście że jestem pobłażliwy, bo za obrazę mnie oraz innych modów (nazwanie dziećmi w piaskownicy) aż korci mnie, aby wystawić Ci ostrzeżenie. I nie szukam tutaj żadnej zwady, po prostu Cię informuję. Od Ciebie zależy czy przyjmiesz to do wiadomości.

Teraz każde zejście z tematu, będzie wieńczone ostrzeżeniem.

Dziękuję, to wszytsko.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Blondyni-W poszukiwaniu genezy
PostWysłany: 23 Cze 2011, 14:27 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2010, 16:59
Posty: 82
Miejscowość: Łomża
Wracając do tematu, na geografii rozmawialiśmy o rasach ludzkich i tłumaczyła że blondyni powstali w europie ponieważ na tych terenach wtedy było dużo chłodniej niż teraz i docierało mniej słońca więc żeby skóra mogła wytworzyć witaminę D musiało dojść do rozjaśnienia włosów i skóry. A do do tego że w Ameryce i Syberii nie było blondynów to dlatego że tam rozprzestrzeniła się uformowana rasa żółta.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot]


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group