Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:29

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 12:13 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2006, 10:14
Posty: 98
Ciekawa sprawa. Wypadałoby jednak znać:
- miejsce, gdzie to mogło być (Michigan? Stan przecie rozległy, chociaż hrabstwo...)
- czas w zasadzie jest, rok '77, ale jakaś pora roku by nie zaszkodziła
- ofiarę, osoby w tym uczestniczące. Policjanci i kręcący jeszcze mogą żyć. Jakichś krewnych tego Aarona Gable też można by chyba ustalić.
Dzięki znajomości tych konkretów można by się odnieść do możliwych rozwiązań sprawy, zwłaszcza poprzez znajomość lokalnej fauny, flory oraz ew. występowania podobnych... wydarzeń (Michigan Dogman, tak?)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 12:20 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
No określenie okoliczności i świadków to by było super, a co do wcześniejszej wypowiedzi

Cytuj:
goryle  zamieszkują lasy strefy równikowej w Afryce Środkowej a watpie ze w zaludnionym terenie bylby jakis nieznany gatunek


To wcale nie musi być nieznany gatunek Goryla, zwierzę nie musi być nawet przedstawicielem tamtejszej fauny. Mógł on zostać przywieziony przez kolekcjonera, hodowce, czy choćby jakiś cyrk i poprostu uciekł. W lesie nie mógł znaleźć pożywienia, bo był wyhowany w niewoli i jak zobaczył człowieka to się rzucił....

_________________
What are Friends for??---->They are forever


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 12:33 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
no w sumie racja ale nigdy nie podejrzewalbym ze goryl by sie tak zachowal.  Ale niedzwiedzia wykluczam bo pora roku w filmie to zima a niedzwiedzie zapadaja w sen zimowy...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 12:42 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
dla mnie sa te dwa warianty

-goryl  i jakis dziki wyrosniety psowaty (dogman) jednak bardziej stawiam na to drugie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 12:54 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Ja bym niedźwiedzia odrzucił bo ma chyba troche inne zęby. Sylwetka zwierza przypomina goryla, ale on sam biega jak pies, goryle przebierają nogami a ten tutaj sie tak składa, żeby wyrzucić obie łapy do przodu i dogania tylnymi.... Tylko, że głowe trzyma pionowo

_________________
What are Friends for??---->They are forever


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 14:04 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
ale jak mówię to może być inny, nie zapadający w sen zimowy gatunek, przecież panda wielka należąca do niedźwiedziowatych nie zapada w sen zimowy, a gatunków nieodkrytych jest cała masa do tego ten teren nie wyglądał na specjalnie zaludniony ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 14:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
a co do uzębienia to już to w tym temacie było omawiane, stwierdziłem że np niedźwiedź brunatny faktycznie ma inne uzębienie ale np mięsożerny niedźwiedź polarny ma juz całkiem zbliżone do tego na filmie, stąd moja teoria o wyłącznie mięsożernym nowym gatunku niedźwiedzia :)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 15:18 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
A mógłbyś wrzucić wzór zębowy niedźwiedzia polarnego?? nie moge nigdzie znaleźć:/ Mi to na zdjęciu pasuje tylko do małpy, dlatego stawiam na goryla uciekiniera ;)

_________________
What are Friends for??---->They are forever


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 18:16 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Sty 2010, 20:53
Posty: 22
uzębienie niedźwiedzia polarnego:
http://www.nature.ca/education/cls/lp/_ ... teeth2.jpg
http://www.ecoadvise.dk/Polar%20bear%20 ... normal.jpg
http://rlv.zcache.com/polar_bear_skull_ ... wm_400.jpg


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 18:33 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
O dzięki:)
Noo nie wiem gdzie widzisz podobieństwo bo dla mnie to miś polarny ma podobne uzębienie do brunatnego:)

_________________
What are Friends for??---->They are forever


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 18 Sty 2010, 20:46 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Sty 2010, 20:53
Posty: 22
jak dla mnie niedźwiedź polarny, niedźwiedź grizzly i niedźwiedź brunatny maja takie samo uzębienie, co prawda misiek polarny żywi się tylko mięsem, a brunatny i grizzly są wszystkożerne mają identyczne uzębienie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Sty 2010, 07:18 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Wzór zębowy nie jest cechą charakteryzująca gatunek tylko większe taksony. Wszystkie niedźwiedziowate mają ten sam wzór zębowy. Z łatwością można go znaleźć w sieci, trzeba tylko poszukać  :) Stąd te podobieństwa w uzębieniu. Jeśli chodzi o sen zimowy to nie jest wyłącznie tak, że misie zasypiają na jesień i budzą się wiosną. Czasami bywa, że niedźwiedź budzi się ze snu nawet kilka razy, najczęściej przed wiosną. Szuka wtedy pożywienia, bywa, że jest agresywny (jakby mnie obudzono to też bym był wściekły ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Sty 2010, 19:02 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
dlaczego wy wciaz stawiacie na tego niedzwiedzia nie rozumiem. przypatrzcie sie ze w chwili gdy to cos siedzi ma glowe podobna do goryla!!! pozniej gdy zaczyna biec glowa przypomina bardziej jak niedzwiedza i wydluzony ma pysk. o co tu chodzi??


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Sty 2010, 19:08 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
i nie wmawiajcie mi ze ta kamera moze znieksztalcac bo juz ten teks znam. najlepiej powiedziec niedzwiedz i juz prawda?? i mnie ta zagadka bardzo zainteresowala i  chce ja rozwiazac. u was nic sie nie da ustalic bo tylko "niedzwiedz"  lub "fake" i tyle!! zobaczycie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Sty 2010, 19:20 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
A ja mam wrażenie, że oglądałem inny film! Dla mnie nic tu nie jest oczywiste. Skąd ogon, skąd dokładne "oględziny" uzębienia, skąd koci bieg, skąd goryli kształt głowy etc. Ja widzę zwierzopodobny obiekt z zarysem jedynie pewnych detali które mogą być ogonem, uszami, długim pyskiem itd Widoczne są przez sekundę i to niewyraźnie a mogą być właściwie wszystkim. Tak samo subiektywne są wrażenia typu: koci bieg czy niedźwiedzie ruchy. Jeśli film jest prawdziwy to jestem za wersją o niedźwiedziu. Zauważcie, że niektórym łatwiej jest przyjąć że to nieznany gatunek niedźwiedzia, goryl lub (o zgrozo!) tzw. niedźwiedź z Nandi niż założyć, że mógł to być znane zwierzę nietypowo zachowujące się. Może to był niedźwiedź który miał ranną łapę i dlatego dziwnie się poruszał, a może miał od urodzenia jakieś schorzenie kości, może miał jakąś skazę genetyczną (np. ponad normale obfite owłosienie) może był chory psychicznie (tak tak zwierzęta mają choroby psychiczne!) i dlatego był  agresywny? Można gdybać i gdybać a i tak to niczego nie zmieni. Ten film nie jest ŻADNYM dowodem na istnienie nowego gatunku. Ten film jest ciekawostką, co najwyżej wskazówką gdzie i czego należy szukać. Ale jak mówią - szukajcie a znajdziecie  :)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Sty 2010, 20:43 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
ja i wy wszyscy wiecie swoje. kazdy powie inaczej. .. koniec tematu.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Sty 2010, 20:53 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
czego wy wam nie pokazali to i tak powiecie "fake" lub "niedzwiedz" hahaha


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 00:09 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
Opanuj się. Każdy wyraża tu jakąś swoją opinię i to że ktoś powie że to może być niedźwiedź nie nzaczy że nie jest otwarty na inne propozycje. Ja, jak już wspominałem, sądzę, że to nieznane nam stworzenie prawdopodobnie z rodziny niedźwiedziowatych. I nie stwierdziłem tego po obejrzeniu filmiku tylko po oglądnięciu różnych jego wersji, analiz i po przeczytaniu kilku artykułów, więc ta teoria formowała sie u mnie z czasem. I pamiętaj że to tylko moja teoria a nie że jestem wszechwiedzący i nie ważcie się negować moich spostrzeżeń". Powiedz może co to według ciebie jest i już a nie twierdź że my tu tylko niedźwiedzia czy też oszustwo węszymy...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 07:38 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 23 Gru 2009, 08:27
Posty: 117
Miejscowość: Kraków
Goryl to raczej nie jest ponieważ w tym klimacie by nieprzeżył za długo, i w końcu ktoś znalzał by jego zwłoki.A jak na dzikiego psa ma coś zadługie kły :P

_________________
Dobry naród.Tylko ludzie głupi
                                            
                                       Józef Klemens Piłsudzki


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 12:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
a może by tak pójść innym tropem, spróbujmy ustalić co mogło dokonać takich obrażeń ciała jakie widoczne są na GB 2, zwłoki rozszarpane na pół, na filmie nie widac w pobiżu dolnej partii ciała, kamera znajduje się w odległości ok 20m od ciała (na GB widać że w momencie ataku kamera jest jeszcze w rękach ofiary), co ciekawe ubranie powyżej miejsca "przeciecia" jest w dobrym stanie, brak śladów pazurów itp. również na rękach nie widać śladów walki co oznacza pewnie szybką śmierć w momencie ataku

na razie nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić jakie zwierzę i w jaki sposób dokonało by czegoś takiego, dodatkowo prawdopodobnie przenosząc gdzieś nogi... nie sądzę jednak by zwierzę chciało zjeść ofiarę bo zaczęłoby jak większość drapieżników od spożywania części tułowiowej, jeśli mam zgadywać co zaatakowało tego człowieka na podstawie jedynie GB 2 (nie biorąc pod uwagę tego co widać na GB 1) to stawiałbym na stworzenie człekokształtne typu szympans, orangutan, goryl (lub hominid będący kryptydą :D), rozwścieczony szympans moze z łatwościa wyrwać człowiekowi rekę więc czemu cos większego nie miałoby rozerwać go na pół... jakby teraz porównać moje spekulacje z resztą głosów na forum jak i ze stworzeniem widocznym na BG 1 to wskazać mozna faktycznie goryla lub coś do niego zbliżone, ciekaw jestem tylko czy np sasquatch porusza się czasem na 4 kończynach ;)

napiszcie co sądzicie na podstawie tych obrażeń


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 13:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Zakładając że te dwa filmy mają ze sobą coś więcej wspólnego niż tylko tytuł to faktycznie widoczne obrażenia dają dużo do myślenia.
Po pierwsze ofiara musiała być rozerwana. Żadne lądowe zwierzę nie dysponuje zębami (siekaczami) tnącymi tak duże zdobycze (porównaj rekiny, zęby szczęk zachodzą na siebie tnąc jak nożyce). Drapieżniki raczej rozszarpują ofiary niż przecinają wpół. Z resztą na filmie widać raczej rozszarpanie
Po drugie, albo drapieżnik mógł dobrać się do trzewi, zjadł conieco a reszty, tj. "usunięcia" dolnej części ciała dokonały inne drapieżniki, albo drapieżnik rozszarpał ofiarę i zabrał ze sobą dolną część ciała do np. kryjówki. Zauważcie, że od pasa w dół to najbardziej umięśniona część ciała człowieka (mięśnie ud i pośladków), a więc najbardziej wartościowa zdobycz.
Wydaje mi się, że to raczej duży drapieżnik rozerwał zdobycz. Mniejsze drapieżniki obgryzły by kości. Potrzeba dużej siły aby u świeżej ofiary rozerwać kręgosłup w okolicy lędźwiowej. Jest to przecież, obok odcinka krzyżowego, "najsolidniejszy" odcinek kręgosłupa ;). Trzymając się wersji niedźwiedzia ma on dostatecznie dużo siły do rozrywania zdobyczy, mocne łapy i długie pazury aby przytrzymywać zdobycz. Silne szczęki (chwyt zdobyczy) i bardzo mocne mięśnie karku (niezbędne przy rozszarpywaniu zdobyczy przytrzymanej łapami). Prawda, niedźwiedzie nie mają zębów tzw. łamaczy (patrz psowate) zdolnych do zmiażdżenia kości kręgosłupa ale ich przedtrzonowce i trzonowce są na tyle solidne aby mocno trzymać kość podczas rozszarpywania.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 18:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
jęsli wątpisz trochę w powinnowactwo wspólne tych filmików to wróc do pierwszych postów, ja nie mam wątpliwości :) niedźwiedź mógłby czegoś takiego dokonać ale wydaje mi się że podczas tego przytrzymywania pazuramu ubranie zostało by rozszarpane na większej powierzchni... to są tylko domysły ale myślę że idąc tropem GB 2 można dużo więcej wywnioskować na temat tego stworzenia :)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 19:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Właśnie m.in. wcześniejsze posty (patrz Chupas i Ivellios z września 2009) skłaniają mnie do powątpiewania. Na przykład bardzo dziwnym wydaje mi się fakt "odnalezienia" Gable2 w jakimś pudle na strychu. Jeśli faktycznie tak jak na filmie obok zwłok znaleziono kamerę to film z niej MUSIAŁ być zabezpieczony przez policję jako materiał dowodowy. Przypomnę, jeśli to była prawda i znaleziono takie zwłoki (a raczej nie był to naturalny zgon) to prowadzono w tej sprawie śledztwo. W tamtych czasach nie kopiowało się  filmów poprzez kliknięcie więc "przeciek" jest bardzo mało prawdopodobny. Poza tym czy gdziekolwiek jest wzmianka gdzie to dokładnie było? Policja z jakiego miasta (jednostki) prowadziła śledztwo. Jakieś namiary na sygnaturę postępowania? Jakiekolwiek nazwiska? Powoływanie się na sprawdzone źródła? Prokurator musiał w takim przypadku zarządzić sekcję w celu ustalenia przyczyn śmierci. Tak znany film a jakoś nikt z "badaczy" w USA nie dotarł do protokołu z sekcji zwłok, nikt nie ustalił gdzie jest pochowana ofiara. Cała historia jest wg schematu: dawno dawno temu, w odległej Ameryce, coś zabiło kogoś a dowód (film) zaginął aby po wielu latach być cudem odnaleziony. Dziwnym oczywiście trafem jest to bardzo nieostry film (wcześniejsze sceny jakoś są dobrze sfilmowane). Tak jak wcześniej zasugerowano - film spełnił właściwie jedną funkcję - komercyjną.
Pisałem już wcześniej, że można sobie gdybać ale to i tak niczego nie zmieni. Jeden będzie uważał że to niedźwiedź, drugi że wilk a trzeci że przerośnięty chomik. No ale tyle naszego  ;) przynajmniej sobie popiszemy  :D Pozdrawiam


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 19:53 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
cokolwiek to bylo juz na pewno nie zyje. ten filmik to jakas sciema i tyle. bo jak powiem ze "cos obcego" to zaraz bedzie 30 cytatow tego komentarza a gdy powiem ze "sciema" kazdy mi bedzie udowadnial ze nie.. to jak ludzie w koncu . sami niewiecie. a pozatym gdyby taki filmik (z materialow policyjnych) trafil na youtube to by zaraz kazali go usunac ..  wogole nie myslicie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 19:56 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 23 Gru 2009, 08:27
Posty: 117
Miejscowość: Kraków
Mnie też dziwi czemu nikt nie podał filmu analizie.Ani nie przesłuchał świadków po przecież są oni  w okolicy ,,mordu'' :D

_________________
Dobry naród.Tylko ludzie głupi
                                            
                                       Józef Klemens Piłsudzki


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 19:58 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tensor napisał(a):
a pozatym gdyby taki filmik (z materialow policyjnych) trafil na youtube to by zaraz kazali go usunac ..  wogole nie myslicie

I tak właśnie było. Film wielokrotnie znikał, jednak w końcu dano za wygraną (i całkiem słusznie... "Rzecz raz wrzucona do internetu nigdy go nie opuszcza"...).

Poza tym, przypominam - nagranie jest z lat 70-tych. Śledztwo z pewnością uległo przedawnieniu/zostało zamknięte, prowadzący je już pewnie nie żyją albo g... ich to obchodzi... Dodajcie sobie ~30lat dorosłemu człowiekowi. Ilu dożywa 80tki...?

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 20:03 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
http://www.youtube.com/watch?v=yiRSk80muD8 tuttaj macie filmik lepszej (o wiele) jakosci.  a moze ci co badali ta sprawe wiedza co to bylo?? zlapali to zwierze i ukryli zeby nie rozsiewac paniki?? a teraz kazdy siedzi cicho??


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 20:10 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 23 Gru 2009, 08:27
Posty: 117
Miejscowość: Kraków
Tensor trochę mniej filmów typu archiwum x

_________________
Dobry naród.Tylko ludzie głupi
                                            
                                       Józef Klemens Piłsudzki


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 20:18 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
:hihi:haha niedawno "pouczyŁes" (jak to ująłeś) - mnie o tym ze mam nie wyzywac ludzi, a to samo ty robisz.  jak chcesz sie pokazac na forum to prosze bardzo ale lepiej sie spieszcie z tym banem bo napisze cos czego bedziesz "człowieku" żałowal


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 20 Sty 2010, 20:25 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
http://www.youtube.com/watch?v=12DGqbhI ... ated                                                                wg. mnie to ta scena z tym "niedzwiedziem" jest prawdziwa. lecz po tym,jak osoba zatrzymuje sie jest 'fake" ktos moze przerobil ten film ( patrzcie na filmiku)


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 186 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group