Kryptozoologia
 
Obecny czas: 19 Mar 2024, 06:19

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 186 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 07:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Image


Pamiętacie słynny i nierozstrzygnięty do dziś "[artykul=forum/smf/http://forum.kryptozoologia.pl//viewtopic.php?p=15516#p15516" />Gable Film"? Na YouTube zupełnie niespodziewanie pojawiła się jego... kontynuacja (?). Z resztą - zobaczcie sami.

http://www.youtube.com/watch?v=CShNKGRY5tw

Tłumaczenie opisu filmu:

"W piątek 10 czerwca tego roku przebywałem w domu mojego młodszego brata i moja siostra oglądała Fox News. Był akurat krótki reportaż o "Bestii z Bray Road". A potem puszczono nagranie nazwane... "The Gable Film".

Syreny zadźwięczały mi w głowie.

Mój jedyny wujek w czasie college'u był zapalonym filmowcem. Robił amatorskie filmy i reklamy piwa. Został nawet zatrudniony (nieodpłatnie), by pomóc Michigańskiemu Departamentowi Zasobów Naturalnych w zbadaniu i udokumentowaniu ataku niedźwiedzia, na północ od Bellaire. Ofiara nazywała się Aaron GABLE.

...GABLE!

Mama powiedziała nam, że zaraz po sfilmowaniu efektów ataku zwierzęcia wujek John oszalał i dwa tygodnie później spakował się i wyjechał na Floryde. Stał się strasznie nerwowy, nie spał po nocach i powtarzał, że "niedźwiedzie mają PIĘĆ palców... psy mają CZTERY". Tydzień po wyjeździe wuja, oficer z DNR (Departament Zasobów Naturalnych) dostarczył do domu mojej matki film nakręcony przez wujka. Leżało w pudełku w piwnicy aż do tej pory.

Filmy wujka miały zazwyczaj 5 minut lub coś koło tego, a ten film ma tylko minute... a reszta taśmy została po prostu urwana, a nie odcięta "na czysto", jak się zazwyczaj z filmami robi.

Ciekawi mnie jak dużo zniknęło. Kilka lat temu prawie wyrzuciliśmy ten film, ale postanowiłem kupić projektor na eBayu, tylko po to żeby zobaczyć co jest na nagraniu. A teraz... Dowiaduję się, że jest jakiś "Gable Film". Zastanawia mnie, czy te filmy są ze sobą powiązane. Narazie postaram się zrobić nagranie w lepszej rozdzielczości, a nie kamerą z aparatu mojej żony. (To może być kosztowne... ale na pewno warte zachodu). "

_________________
Kryptozoologia


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 19 Wrz 2009, 11:39, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 08:32 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
wyglada na to ze to faktycznie oledziny miejsca zdarzenia znanego z pierwszego Gable film, pytanie - gdzie nogi? podejrzewam ze to zwierze se je gdzies wzielo i zjadlo... ale czemu nie cala ofiere?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 12:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Może stwierdziło, że kobieta nie dawała już żadnych widocznych oznak życia, i sobie poszło uznając, że wyeliminowało zagrożenie?

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 13:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
tylko czy takie stworzenie moze miec naturalnych wrogow?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 13:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
A musi ich mieć? Wystarczy, że zwierzę uzna cię za zagrożenie i masz przesrane.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 13:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Pogooglowałem chwilę i znalazłem taki oto długi tekst analizujący oba "Gable films".
http://www.oregonbigfoot.com/blog/bigfo ... tent-hoax/
Koleś zastanawia się m.in., dlaczego kobieta utraciła tylko dolną część ciała:
Cytuj:
The footage of the corpse causes some issues for me. First of all, how did she manage to lose ONLY her southern half? It just doesn’t make much sense. In fact, that, and the fact that the entrails are bright red (fresh) and the shirt appears to have come through the de-southing relatively unscathed, in adsition to the fact that there do not appear to be any defensive wounds (yeah, I watch Forensic Files every night before I hit the sack) just plain bugs me. The head and arms appear real and bear striking resemblance to the hair and arms of Gable Mom chopping wood in the original Gable Film. Did they dig a hole, let Gable Mom stand in the hole with the head and arms protruding, and build a fake torso with blood and guts in order to acheive the desired effect? Maybe.

Polecam przeczytanie całego posta - lekturka dość ciekawa ;)

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 17:12 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
To jakieś mięsożerne stworzenie.Kiedy obejrzałem Gable film to przestraszyłem się,widząc sposób poruszania sie tego zwierzęcia.Poruszało się jak puma,miało sylwetkę jak goryl( albo wielki chomik),zęby tez niezłe (to nie niedźwiedź) przypominają mi zębiska goryla.To jakiś naczelny,ale jaki naczelny poluje na ruszające się mięso?Tylko wyrak,ale on żywi się przecież owadami :(


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 18:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
A ja nadal obstaję przy człowieku w futrze i perfekcyjnej mistyfikacji uwzględniającej kamerę z "77 roku i takąż taśme...


No co? Sam bym takie coś machnął.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 01:25 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 13 Gru 2008, 04:06
Posty: 22
A ja jednak obstaję przy niedźwiedziu,to zwierze stoi do nas tak jakby półprofilem,stąd ciężko jest określić sylwetkę,przednie łapy są nawet nieźle widoczne ,a sam atak bardzo szybki.Większości ludzi wydaje się ,że atakujący niedźwiedź to powolna ,rycząca góra mięsa,nieprawda,polujący niedźwiedź potrafi dogonić galopującego konia.A co do tego drugiego filmu ,to niekoniecznie jest to ta sama historia,a jeśli nawet to nie wiadomo jak długo zwłoki tam leżały,a obgryźć je i rozwlec mogły dodatkowo jeszcze mniejsze zwierzęta.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 09:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Dziwna sprawa - najwyraźniej autor "Gable Film 2" powiedział wszystkim "papa, bajsnijcie mie w rzić":
http://www.youtube.com/watch?v=uJOk19CR ... re=related

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 12:02 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Faktycznie dziwna, bo w ogóle nie rozumiem o czym ten koleś tam pisze, ale wywnioskowałem, że najwyraźniej ma teraz jakieś kłopoty z policją (?) [tell the troops cośtam cośtam] przez ten film i robi logout.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 12:14 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
niewiem co o tym sadzic, w kazdym badz razie ostatnio na powrot zainteresowalem sie gable film i dochodze do wniosku ze... nie jestem pewien co tam jest, z jednej strony najoczywistsza teoria jest ze to niedzwiedz, zobaczcie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=O6GcWhlG ... re=related
aczkolwiek wydaje mi sie ze stworzenie z gable film ma za mala glowe choc jakosc filmu moze "tuszowac" pewne elementy, to stworzenie nazywane jest po angielsku dogman i nie bardzo wiem z czego takie stwierdzenie sie wzielo... pewnie z tych zebow widocznych na koniec ale przeciez niedzwiedzie sa drapieznikami i rowniez ich uzebienie sklada sie glownie z klow, niestety nie moglem znalezc wzoru zebow niedzwiedzia i ciezko mi to okreslic, nie pasuje mi rowniez troche ulozenie pasu barkowego - jest za wysokie w stosunku do glowy jak dla czworonoznego drapieznika, bardziej przypomina goryla... ogolnie nie dalbym se glowy uciac ze to niedzwiedz ale jakbym mial cos obstawiac to wlasnie taka odpowiedz bym wybral, za wszelkie niepewnosci co do tej opcji obwiniam raczej jakosc nagrania


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 16:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Co do uzębienia niedźwiedzi:

Uzębienie Grizzly:
http://www.alaska-in-pictures.com/data/ ... h_4105.jpg
http://www.grizzlybay.org/LearnMore/Tee ... rteeth.htm

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 20:34 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
z przodu zeby pasuja idealnie aczkolwiek za najwiekszymi klami u grizzly wystepuje rzad mniejszych zebow, u "bestii" za to za tymi klami jest jeszcze kilka nieco mniejszych ale duzych klow... mysle ze to dlatego ze to pewnie po prostu inny gatunek


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 07:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Chupas napisał(a):
Faktycznie dziwna, bo w ogóle nie rozumiem o czym ten koleś tam pisze, ale wywnioskowałem, że najwyraźniej ma teraz jakieś kłopoty z policją (?) [tell the troops cośtam cośtam] przez ten film i robi logout.
A może "gable film 2" to był jakiś materiał policyjny ze śledztwa po śmierci kobiety i dlatego panowie w niebieskim się do niego chcą dobrać?
Chociaż równie dobrze wszystko to może być jeden hoax...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 14:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
tak,hoax z rozdartym na pół trupem i flakami... tak, to na pewno hoax! :D

8)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 14:58 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
kino amerykańskie może wiele...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 17:55 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
Misio naczelne polują na ruszające się mięsko, np: szympansy polują i ochoczo zjadają małpy innych gatunków, potrafią także spałaszować młode z własnego stada. Szymek, niedźwiedzie nie są typowymi drapieżnikami (pomijam tylko polarnego), misie są wszystkożerne dokładnie jak my, Ich uzębienie nie składa się głownie z kłów, mają ich tyle samo co my, choć znacznie pokaźniejsze zresztą jak ich rozmiary w stosunku do nas.:) No a dzięki fotkom podesłanym przez Ivelliosa śmiało można wykluczyć misia..właśnie ze względu na uzębienie.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 20:32 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2008, 19:08
Posty: 38
Miejscowość: Wydminy
Według mnie ciężko określić co to jest, gdyż:
-uszy wydają mi się takie jakby misiowe
-sposób poruszania się podobny do goryla
-czy te zęby podobne są do gorylich?
http://www.childrensuniversity.manchest ... orilla.asp
Może to człowiek ale ludzie tak szybko nie poruszają się na czworaka nawet przy wspomagaczach.

Jak zawsze okaże się, że to brat bigfoota.

_________________
Moja dewiza życiowa - "Gdy widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu..."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 05:40 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Mi ten styl poruszania bardziej przypomina koci. Czarna pantera? Albo jakiś tygrys?

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 10:48 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
chym...jeśli to miałby być kotek...to chyba z I grupą niepełnosprawności ruchowej. Oczywiście biorąc pod uwagę zwinność i sposób poruszania się kotowatych:)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 13:30 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
keron napisał(a):
Szymek, niedźwiedzie nie są typowymi drapieżnikami (pomijam tylko polarnego), misie są wszystkożerne dokładnie jak my, Ich uzębienie nie składa się głownie z kłów, mają ich tyle samo co my, choć znacznie pokaźniejsze zresztą jak ich rozmiary w stosunku do nas.:) No a dzięki fotkom podesłanym przez Ivelliosa śmiało można wykluczyć misia..właśnie ze względu na uzębienie.


ja o tym wiem, przykladowo przeciez nasze nedzwiedzie brunatne zyjace w Tatrach zjadaja w lecie wiecej jagod niz pokarmow miesnych :P mowiac na koniec ze to moze byc niedzwiedz mialem na mysli nieodkryty gatunek niedzwiedzia prowadzacego wylacznie drapiezny zycia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 13:33 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
pawel911 - z tych zdjec wyraznie wynika ze goryle maja uklad zebow taki jak my, 2 siekacze, kiel, 2 przedtrzonowce i 3 trzonowce, oczywiscie kiel jest duzo wiekszy niz u nas heheh, ale nawet nie porownujac zebow malpy jestem pewien ze to nie jest naczelny


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 19:28 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
http://www.youtube.com/watch?v=4fDeT8H2CwQ#movie_player

A to widzieliście. Jest cała taśma z oryginalnego Gable Film.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 22:56 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
widzialem, tylko ze to nie wnosi zadnych dodatkowych wskazowek, zwykle krecenie jakichs wczasow czy czegos...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 06:41 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
to moze być mieszanka czegoś.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 12:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
A niby czego? Bo raczej nie goryla z niedziwieniem.

_________________
Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 14:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
szymon21krakow napisał(a):
widzialem, tylko ze to nie wnosi zadnych dodatkowych wskazowek, zwykle krecenie jakichs wczasow czy czegos...

Film jest w większej rozdzielczości i widać wyraźnie tam niedźwiedzia. No bo co innego?

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 22:52 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
zainteresowalem sie stworzeniem zwanym michigan dogman, jest to pol czlowiek pol wilk i amerykanie uwazaja iz to on jest na Gable film, jest on miejscowa legenda, osobiscie nie sadze by to cos z Gable film bylo jakos spokrewnione z psowatymi ale obejrzyjcie sobie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=gQVyxA3ROys
dosc ciekawa znajduje sie w nim informacja, mianowicie "stwor zmienia formy w czasie szarzy na kamere", interpretujcie to jak chciecie ale cos w tym jest...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 23:47 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
To po prostu niedźwiedź uwieczniony starą kamerą. Jeszcze o tym nie wiecie?

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 186 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group