Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 20:50

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kryptydy Wysp Salomona
PostWysłany: 26 Lip 2009, 12:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Image


[Dzisiejszy artykuł jest swego rodzaju „exclusivem”, gdyż zdobycie tak szczegółowych informacji o tej kryptydzie graniczy z cudem (i to nie tym nad Wisłą). Serdeczne podziękowania dla naszego infodawcy, Pana Wojciecha Bobilewicza.]

Czytałem gdzieś i kiedyś, że jakiś naukowiec powiedział, że w lasach Ameryki Północnej może się ukrywać nawet 100 tysięcy Wielkich Stóp. Cóż, ja naukowcem nie jestem i zadowoliłbym się znalezieniem zaledwie dwóch sztuk... Na przykład na Wyspach Salomona.

Najbardziej lubię te kryptydy, których prymitywna ludność tubylcza w ogóle nie traktuje jak coś niezwykłego, ale jak element otoczenia, normalne, zwykłe zwierzę. W przypadku hominidów często podnoszą się głosy wszelakich Obrońców Praw Człowieka I Innych Takich Mu Podobnych, że to niby „już” nie zwierzęta, ale „jeszcze” nie ludzie, choć pomimo tego wg nich hominidy powinny posiadać status człowieczeństwa i tak należy się o nich wyrażać. Widziałem już takich, co z szympansa chcieli robić „obywatela” (ba, nawet takich, co z małpy robili „towarzysza”). Proponuję zostawić spory moralne w tyle, do czasu aż ich podmiot zostanie faktycznie złapany. Zajmijmy się więc owym łapaniem – a ściślej, teoretycznym udowadnianiem możliwości istnienia.  Łapaniem faktycznym zajmiemy się potem.

Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Bobilewicza, który w ubiegłym roku odwiedził Wyspy Salomona – ojczyznę dzisiejszego 'przedmiotu' moich kryptozoologicznych wywodów – mam okazję napisać ten artykuł. Owym przedmiotem są dwa rodzaje (gatunki?) hominidów zamieszkujących lasy tych wysp – tzw. Giganty i Kakamory.

Czytaj więcej

_________________
Kryptozoologia


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 03 Paź 2009, 16:10, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy Wysp Salomona
PostWysłany: 27 Lip 2009, 08:51 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
co do obrazka i pkt C, D - nie trzeba bylo szykac tak nie do konca pewnych przykladow, jako 2,6 wystarczy podac Leonida Stadnika - najwyzszego zyjacego czlowieka na swiecie, a 2,7 mial oficjalnie najwyzszy czlowiek w historii, zyjacy w I polowie XXw - Robert Pershing Wadlow

istnienie Gigantow jest jak najbardziej mozliwe co ten artykul mysle udowadnia tylko ze jak widac ekspedycja mogla by byc bardzo niebezpieczna, ja bym sie bez karabinu tam nie pchal, przeciez jak z dzungli wyskoczy taki 4 metrowy olbrzym to jak zlapie to zgniecie glowe jedna reka hehe


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy Wysp Salomona
PostWysłany: 27 Lip 2009, 14:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
szymon21krakow, przecież człowiek nie będący zagadką dla psychiatry (czyli zdrowy umysłowo) nie wybierze się na ekspedycję w pojedynkę :P
Wyprawy wgłąb dżungli raczej się w grupach organizuje...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy Wysp Salomona
PostWysłany: 27 Lip 2009, 16:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
mówiłem to w kontekście grupy wyposażonej w broń palną :P ale sądzę że znalazłby się śmiałek, który zagłębiłby się w tej dżungli, a za nim sznureczek psychiatrów dla których byłby on, jak to określiłeś, zagadką hehe


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryptydy Wysp Salomona
PostWysłany: 11 Sie 2010, 15:14 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2010, 15:55
Posty: 151
Miejscowość: gdynia
moździerz by wzieli i mogli by powalić na wet takiego jedanasto metrowego potwora.
:hihi: :lol:

_________________
Czasem wydaje nam się, że widzimy coś co nie istnieje, jednak to tylko wzrok płata nam figle.
http://fb.one2tribe.pl/widget/14.html?ap=3419258
http://www.youtube.com/watch?v=AGA_1HsP_C0


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryptydy Wysp Salomona
PostWysłany: 12 Sie 2010, 18:26 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 19 Lip 2010, 17:15
Posty: 74
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Giganty chociaż pewnie ich wielkość jest przesadzona mogą być ewentualnie pozostałościami Homo erectus, które mogły przedostać się na wyspy za pomocą prymitywnych tratw. O takim poziomie rozwoju tego gatunku dowodzą ostatnie odkrycia. Później zbiegiem czasu i w wyniku izolacji mogło nastąpić pewne uprymitywnienie.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group