Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:05

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karłowaty manat i nowe gatunki ssaków z Amazonii
PostWysłany: 18 Paź 2007, 10:39 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Jak podaje strona Marca van Roosmalena odkryto nowy gatunek karłowatego manata: Trichechus bernhardii. Mark van Roosmalen opisał również odkryty w 2004 roku gatunek wilelkiej pekari, która to obecnie nosi miano Pecari maximus. Pojawiła się również lista nowo odkrytych gatunków z amazońskich lasów oraz grupka kilku zwierząt czekających na odkrycie. Wśród nich jest między innymi jakiś karłowaty tapir oraz niezwykły białogardły czarny jaguar z rodzaju Panthera, kilka gatunków małp szerokonosych z rodzaju Ateles i pokrewnych. Zwierzeta te ciągle czekają na odkrycie i opisanie.

Image
Prawdopodobnie czaszka nowego gatunku pantery - Panthera sp. nov. (nie będącego bynajmniej formą melanistyczną)- onça-canguçú


Czytaj więcej na marcvanroosmalen.org

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 19 Lis 2007, 16:07, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Karłowaty manat i nowe gatunki ssaków z Amazonii czekające na odkrycie
PostWysłany: 18 Paź 2007, 15:48 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2007, 17:17
Posty: 32
Miejscowość: Kamienna Góra
W amazońskich lasach znajduje jeszcze się masa nowych gatunków do odkrycia.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Karłowaty manat i nowe gatunki ssaków z Amazonii czekające na odkrycie
PostWysłany: 19 Paź 2007, 22:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2007, 20:13
Posty: 51
Miejscowość: Radom
Jak dobrze, że istnieją jeszcze miejsca nie naruszone przez człowieka, szkoda tylko że niestety, jestesmy gatunkiem ktry wepchnie się wszędzie ;/

_________________
Zabiłem wrogów, zabiłem swoich sprzymierzeńców, zabiłem poddanych, kobiety i mężczyzn, a że było mi mało, zabiłem i siebie


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group