Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:47

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 27 Paź 2012, 16:06 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2012, 13:52
Posty: 6
W takim razie przepraszam, lecz jakieś trzy lata temu dostałem informację, że te zdjęcie nie przechodziło żadnej obróbki, nie było w żaden sposób sfałszowane komputerowo. Skoro jednak był to rekwizyt - sprawa się wyjaśniła. Miałem przestarzałe informacje. Proszę się za to przyjrzeć temu zdjęciu:
Image

Nie wykluczałbym teorii tuneli czasoprzestrzennych, są naukowcy, którzy baliby się w pełni zaprzeczyć możliwemu istnieniu takich zjawisk. Wolałbym jednak szukać teorii związanych ściślej z zoologią, a nie fizyką, gdyż to nie moja specjalność.

Gigantyczne nietoperze? Nie, lecz podobny i znany, bądź nieznany nam gatunek latający z tamtego okresu. Ewolucja przebiegała różnymi trybami.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 27 Paź 2012, 20:34 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 19 Lip 2010, 17:15
Posty: 74
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Na przedostatnim zdjęciu widać, że osoba, która wykonywała ten model, nie miała zielonego pojęcia jak zbudowane były skrzydła pterozaurów. U tych gadów błona lotna opierała się na czwartym wydłużonym palcu dłoni, a trzy pierwsze były wolne uzbrojone w pazurki. natomiast ten "Pteranodon" ma zbudowane skrzydła jak nietoperz.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 28 Paź 2012, 11:26 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Jeżeli chodzi o przedostatnie zdjęcie to jest to rzeczywiście kolejny fake. Natknąłem się gdzieś nawet na wypowiedź jego autora, który stworzył fotografie, aby przedstawić swoją interpretacje "legendarnego" zaginionego zdjęcia Thunderbirda z Tombstone. Co do fotografii, którą podesłał RYG, to rzeczywiście jest bardzo ciekawa, i na tle innych słabych fake'ów prezentuje się całkiem obiecująco. Niestety wszystkie opinie jakie spotkałem na jej temat wrzucają ją do jednego worka ze zdjęciami z wojny secesyjnej i ogólnie całą resztą powstałą na fundamencie legendy zaginionego zdjęcia z Tombstone. A właśnie, jakie jest wasze zdanie na jej temat? Ja ostatnio trochę się tym zainteresowałem i przyznam, że jest to naprawdę zagmatwana sprawa, niby wszyscy je gdzieś widzieli, ale od ponad 50 lat nigdzie go nie znaleziono. ;)

Podsyłam również zdjęcie, które niedawno udało mi się znaleźć w otchłani internetu ;) :

Image

Co sądzicie? :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 28 Paź 2012, 14:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Skrzydła wyglądają zuopełnie inaczej jak w przypadku pozostałych zdjęć tu umieszczonych i nie ma powodu by sądzić,że to falsyfikat. Możesz podać źródło tej fotografii?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 28 Paź 2012, 18:04 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Fotografia po raz pierwszy pojawiła się najprawdopodobniej na jednym z for (link 1), a później została umieszczona na cryptomundo (2). Żadnych istotnych informacji niestety nie znalazłem. Co do autentyczności zdania są podzielone, niektórzy twierdzą, że to rzeczywiście autentyk, niektórzy, że photoshop (wysunięto tezę, iż do oszustwa miała być użyta grafika z linku 3), ktoś doszukał się nawet na zdjęciu jelenich nóg, których nie usunięto. ;)

Linki:
1. http://www.abovetopsecret.com/forum/thread489264/pg11
2. http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/tbird-pic/
3. http://www.factmonster.com/images/EEX_DIN014_002.jpg


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 28 Paź 2012, 18:46 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Co do grafiki którą dał I Need Money miejscami liny są dziwnie przytwierdzone do "zwłok" a czasem urywają się dziwnie (jakby faktycznie ktoś wyciął je w Photoshopie)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 28 Paź 2012, 20:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Trzecia grafika podrzucona przez I Need Money jak dla mnie wyraźnie pokazuje, że zdjęcie jest falsyfikatem. Nie ma wątpliwości, że jest to jedna i ta sama grafika. Teoretycznie grafika mogłaby być zrobiona przez wycięcie pterozaura ze zdjęcia i obróbki, ale nie przekonuje mnie taka wersja. Po pierwsze, to na grafice widać części pterozaura, które na zdjęciu są zasłonięte. Po drugie, wątpię, aby komuś chciało się podrabiać taką grafikę tylko po to, żeby podważyć wiarygodność niezbyt znanego, starego zdjęcia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 29 Paź 2012, 10:17 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2012, 13:52
Posty: 6
Czy ktoś mógłby spróbować mniej więcej ocenić czas powstania zdjęcia, które podrzuciłem? Wydaje mi się, że nie jest to jeszcze wojna secesyjna. Gdybym miał czysto teoretyzować na temat osób przedstawionych na zdjęciu to widać tam bodajże jednego wieśniaka (spadł u niego w polu, miejscowa milicja?), przedstawiciela służb porządkowych i władz lokalnych. Nie znam się jednak zbyt dobrze na strojach z epoki.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 26 Gru 2012, 10:41 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 25 Gru 2012, 19:28
Posty: 2
Eskulap napisał(a):
To zdjęcie też może świadczyć o tym że to powyższe to fałszywka :D

Image

Na tym zdjęciu z triceratopsem widać że to fotomontaż. nawet co do tła niejestem pewien


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 28 Gru 2012, 15:47 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Gru 2012, 11:41
Posty: 28
Słyszałem o tym że w puszczy amazońskiej żyją pterozaury.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 31 Mar 2013, 14:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Te zdjęcia z czasów wojny secesyjnej, przedstawiające żołnierzy z martwymi pterozaurami i dinozaurami to był hoax. Taż to dawno już zdebunkowane (o ile pamiętam Cryptomundo o tym pisało).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 31 Paź 2013, 10:20 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Coś ciekawego znalazłem:
http://ufodigest.com/article/barcelona-spains-giant-winged-cryptid


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 31 Paź 2013, 17:00 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 17 Cze 2008, 13:23
Posty: 40
link nie działa


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 31 Paź 2013, 18:25 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
U mnie działa.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 31 Paź 2013, 20:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Może by przetłumaczyć ten tekst i na forum wstawić? (:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pterozaury
PostWysłany: 01 Lis 2013, 21:54 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2007, 23:05
Posty: 231
Nie wiem czy komukolwiek tutaj chciałoby się tłumaczyć tak długi tekst. Może lepiej zwrócić uwagę na kilka "faktów". Dziwnego ptaka widziano w 1990 roku w Hiszpanii. Zwierzę było koloru ciemnoszarego lub czarnego, wydawało specyficzne, głośne dźwięki w trzech różnych tonach, skrzydła, które według świadków miały rozpiętość (i tu pojawiają się nieścisłości) od 3 do 15 metrów przypominały skrzydła prehistorycznego pterodaktyla. Zwierzę zostało określone mianem "mutant pigeon" czyli zmutowany gołąb, natomiast inni twierdzili, że był to po prostu czarny kruk... Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach ilu świadków tyle wersji :/


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 46 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group