Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:13

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Latające żmije z Suwalszczyzny
PostWysłany: 02 Paź 2013, 16:58 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Po pierwsze fragment o Marzannie też był przytaczany i nie pochodzi ode mnie. Poza bykiem z Nocą Kupały to nie o czas, a sam rytuał palenia jest w tym momencie ważny. I tak, wiem że funkcjonująca nazwa kontyna czy gontyna nie jest zbyt poprawna, ale cytując raczej nie powinno się nic zmieniać. Oczywiście wiem, że żadna religia nie jest niewinna, że ludzie niewinni nie są i niczego nie chcę tu wybielać ani oczerniać. Chciałem tylko BiGiemu pokazać, że to, że za Kościołem nie przepada, nie musi oznaczać, że inni są lepsi. I żeby nie być gołosłownym, chciałem poprzeć się znalezionymi szybko źródłami. Zresztą, już wcześniej widząc twoją wiedzę, spodziewałem się, że wszelkie nieścisłości w nich poprawisz.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Latające żmije z Suwalszczyzny
PostWysłany: 02 Paź 2013, 17:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Nie musisz mi mówić że inne religie nie są takie dobre jednak religia Słowian jest mniej hm... brutalna.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Latające żmije z Suwalszczyzny
PostWysłany: 02 Paź 2013, 18:08 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Szczerze? Jeśli religia Słowian jest mniej brutalna to dlatego, że ma bez porównania mniej wyznawców niż taki katolicyzm.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Latające żmije z Suwalszczyzny
PostWysłany: 02 Paź 2013, 19:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Niech ci będzie koniec tego spamu odbiegamy od tematu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Latające żmije z Suwalszczyzny
PostWysłany: 02 Paź 2013, 22:17 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Arnubis napisał(a):
Po pierwsze fragment o Marzannie też był przytaczany i nie pochodzi ode mnie. Poza bykiem z Nocą Kupały to nie o czas, a sam rytuał palenia jest w tym momencie ważny. I tak, wiem że funkcjonująca nazwa kontyna czy gontyna nie jest zbyt poprawna, ale cytując raczej nie powinno się nic zmieniać. Oczywiście wiem, że żadna religia nie jest niewinna, że ludzie niewinni nie są i niczego nie chcę tu wybielać ani oczerniać. Chciałem tylko BiGiemu pokazać, że to, że za Kościołem nie przepada, nie musi oznaczać, że inni są lepsi. I żeby nie być gołosłownym, chciałem poprzeć się znalezionymi szybko źródłami. Zresztą, już wcześniej widząc twoją wiedzę, spodziewałem się, że wszelkie nieścisłości w nich poprawisz.


Wiesz, jeśli facet wsadza Marzannę w Kupalnockę, nie odróżnia kąciny od gaju i nie ma pojęcia ile takich struktur w Polsce odkryto, to chyba nie nadaje się do cytowania, bo zwyczajnie nie wie o czym gada. Natomiast Anglicy palą co roku kukłę, wyobrażającą niejakiego Guya Fawkesa, ale to jeszcze nie oznacza, że prawdziwy Fawkes został sfajczony. Być może Słowianom zdarzało się kogoś podsmażyć, bogom w ofierze, ale dowodów na to nie ma.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Latające żmije z Suwalszczyzny
PostWysłany: 04 Lut 2014, 06:25 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014, 18:21
Posty: 6
Dziwne... z tego co słyszałem "Żmij" był również w legendach arabskich...


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 36 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group