Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:55

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 16 Kwi 2005, 22:26 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Czym według Was może być słynny "Gromowy Ptak" :?:

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 17 Kwi 2005, 11:30 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
To może, być jakiś wielki drapieżny ptak, z dawnych okresów ziemi.Jeżeli, do dziś istnieje latimeria, to dlaczego nie mogło przetrwać , jakies wielkie ptaszysko, ukrywające się w ciemnych puszczach kanady i alaski....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 18 Kwi 2005, 04:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 06 Kwi 2005, 18:51
Posty: 94
Prawdopodobnie jest to Teratornis ogromny prehistoryczny ptak podobny do sępa lub orła o rozpiętości skrzydeł 7m. Jego opis najbardziej tu pasuje


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 18 Kwi 2005, 14:08 
moglbys zapodac jakis szerszy opis? (np kolor pior :) )


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 18 Kwi 2005, 18:48 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 06 Kwi 2005, 18:51
Posty: 94
jeżeli o thunderbirda to przeważnie ma czarne ubarwienie :) a z terratronisem to już naprawde nie wiem :)


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 18 Kwi 2005, 20:16 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Terratronis również miał czarne ubarwienie.Rzeczjasna , oprócz głowy i nóg. :wink:

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 02 Maj 2005, 07:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Oto, co na temat Thunderbird'a ma do powiedzenia sam Loren Coleman :)
Cytuj:
Stacy: Relacje opowiadające o Thunderbirdzie brzmią podobnie do legend z Crivitz, Wisconsin (okolice Green Bay). W Crivitz przecież mamy słynną Gromową Górę (Thunder Mountain). Nawiązując do legendy, miejscowi Indianie donoszą o obserwacjach wielkiego ptaka, według ich relacji mieszkającego właśnie w górach. Co Pan o tym myśli?

Loren: Tak, "gromowiec" to postać występująca w folklorze większości plemion Indian amerykańskich. Być może natrafiła Pani na jedną z tych legend.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 03 Lip 2005, 10:30 
Ja tam nie wiem, czym może być, ale może być. Bo wszystko układa się w logiczną całość. Skoro jest wielki, to musi się pojawiać tylko podczas burzy, bo tylko wtedy ma odpowiednie prądy powietrzne, które by go unosiły. Lata bowiem jak albatros czy kondory, lotem ślizgowym. Bo na czynne latanie jest za duży. Machnie parę razy skrzydłami i jest wykończony.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 21 Lip 2005, 08:05 
zapominasz że ma szerokie skrzydła więc może latać nie tylko podczas burzy (bociany nie muszą latać podczas burzy chociaż tesz są cieżkie)


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 04 Sie 2005, 06:07 
Zgoda, ale masa robi swoje. Każde wielkie ptaki aktywnie latające, nie tylko bociany, ale i pelikany, uważane za najcieższe wznoszące się w powietrze, też najchętniej używają lotu ślizgowego. Bo nie tracą wtedy energii. Porównywalny masą z pelikanem drop najchętniej chodzi po ziemi. Zresztą jego potężne długie nogi wskazują, że to jego podstawowy środek lokomocji.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:07 
Łubu-dubu łubu-dubu, powyższy post pisałem ja, Gollum.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:12 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A tak apropos....Drop jest najcięższym ptakiem latającym.Waży 12 -15 kg.
Czy lot ślizgowy można nazwać szybowaniem ??

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:41 
Niekoniecznie, ale i jeden i drugi jest lataniem biernym, wykorzystującym siłę nośną skrzydeł.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:44 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Bo jeśli nasz "ptaszek" miałby latać to chyba tak jak większe drapieżniki, szybujac.Podejrzewam, iż Thunderbird to drapol.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 08 Paź 2005, 08:11 
Jeeeeeeeeeeeeee
Nareszcie znalazłem forum o nich....
A co do niego to teratornis nalerzał do sępów nie do bocianów.
Gromowy ptak którego schwytano był podobny do GIGA BOCIANA nie do sępa


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 15 Paź 2005, 19:27 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
W tamtych czasach ludzie nie wiedzieli co zabili....dla nich to był duży ptak ....dla mnie mógły to być również Quacektoakt, najw. z pterozaurów o rozp.12 m. ma długi dziob...Rysunek który został narysowany, uważam mocno , dziwny...pióra mogły być wymysłem autora...Więcej widuje się bowiem ptero-podobne stworzenia, niż 10 m. rozpiętości ptaki :| .....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 11 Mar 2006, 15:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
byl na podstawie zdjecia to nie wymysly

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 18 Mar 2006, 07:55 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Nowy artykuł ukazał się na stronie głównej......i nowe zdjęcie.....widziałem już to zdjęcie, i wiele osób uważa , iż jest to falsyfikat.Ja też tak uważam.....
Co ciekawe z tego okresu było, wiele podobnych zdjęć, gdzie kilku kolesi ubranych jak na tamtym zdjęciu pokazują zabitego pterozaura/ptaka....., lecz to wszystko to niestety falsyfikaty....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 09 Kwi 2006, 11:58 
Kolejna nic nie warta teoryjka. To nie może istniec, jesli ten ptaszek miałby mieć rozpiętość skrzydeł 4 metry to raczej nie mógł by się ukrywać przed nauką. Takie duże zwierzę musiało by się czymś żywić, a nikt nie widział ani jego ani śladów jego bytnośc przy zwłokach dużych zwierząt.
Cytuj:
Terratronis również miał czarne ubarwienie.Rzeczjasna , oprócz głowy i nóg
Mylisz się, nie wiemy w przypadku żadnego dawno temu wymarłego zwięrzęcia oprócz takcih, które się zachowały w lodzie jak mamuty, jakiego były koloru. można tylko domniemywać, że były czarne, bo takie są sępy i kondory.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 13:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kurcze......kałamarnica olbrzymia ma ponad dobre 15m....a jakoś widziana była w naturze raptem raz(zostało to nagrane przez kamere pod wodą)....więcej jest doniesień o gigantycznych ptakach , niż o kałamarnicach......Co z tego, że kałamarnica żyje pod wodą...wkońcu jak sam mówisz to DUŻY ZWIERZ, a i tak o niej nic nie wiemy.Tutaj, mamy do czynienia z ptakiem, który szybuje przez bezkresne równiny USA i innych pobliskich państw.
Tetrrtronis---niewiadomo jaki miały kolor, ale że był to kuzyn urubu, kondorów i sępów, możemy wywnioskować, że taki jak wcześniej spotkane ptaki.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 15:57 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2006, 10:14
Posty: 98
Prawdopodobnie nie ma jednego thunderbirda. Mogą to być zarówno wielkie ptaki, jak i pterodaktyle. Opisy ptaków gromu są różne, więc mogą być też ich różne rodzaje...


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 21:18 
"Kiedrzu" napisał(a):
Kurcze......kałamarnica olbrzymia ma ponad dobre 15m....a jakoś widziana była w naturze raptem raz(zostało to nagrane przez kamere pod wodą)....więcej jest doniesień o gigantycznych ptakach , niż o kałamarnicach......Co z tego, że kałamarnica żyje pod wodą...wkońcu jak sam mówisz to DUŻY ZWIERZ, a i tak o niej nic nie wiemy.Tutaj, mamy do czynienia z ptakiem, który szybuje przez bezkresne równiny USA i innych pobliskich państw.
Tetrrtronis---niewiadomo jaki miały kolor, ale że był to kuzyn urubu, kondorów i sępów, możemy wywnioskować, że taki jak wcześniej spotkane ptaki.
Człowieku tylko w bezmiarze wszechoceanu dużo łatwiej jest coś przeoczyć, zresztą co do kałamarnic już napisałem ,ze były dowody na ich istnienie. Te równiny w USA niby wielkie, ale mieszka tam kilka milionów Amerykanów głodnych wrażen, gdyby takie coś były już dawno to znaleziono. To powiedz mi czemu kondory zostały odkryte a to nie? A jest przecierz większe.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 11 Kwi 2006, 16:27 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ad.1---kondor większy nie jest od rzekomego Thunderbirda, a swego czasu był to pospolity ptak, który żerował na martwych zwierzętach hodowlanych na farmach w USA.Niestety jednak, jaka sytuacja jest z kondorem, to każdy wie.....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 21 Kwi 2006, 15:42 
Jak mi wiadomo z najnowszych badań wynika że większość dinozaurów miała piura,coprawda pterodaktyle to odrębna grypa pterozaury,lecz to całkiem możliwe.Czytałem wiele o dinozaurach i swoje wiem.


  
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 27 Maj 2006, 06:59 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2006, 20:58
Posty: 188
Miejscowość: Spod Wadowic
Ktoś chce zobaczyć jak poruszał się dinozaur z rodziny raptorów?, jak kroczył i się rozglądał? NIECH POPATRZY NA KURĘ.

Cytuj:
Człowieku tylko w bezmiarze wszechoceanu dużo łatwiej jest coś przeoczyć, zresztą co do kałamarnic już napisałem ,ze były dowody na ich istnienie. Te równiny w USA niby wielkie, ale mieszka tam kilka milionów Amerykanów głodnych wrażen, gdyby takie coś były już dawno to znaleziono. To powiedz mi czemu kondory zostały odkryte a to nie? A jest przecierz większe.


Wyjdź z domu i przejdź się. Jak znajdziesz jakiegoś żubra daj mi znać.

_________________
Image
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 14 Cze 2006, 19:15 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 14 Cze 2006, 19:05
Posty: 10
Według mnie Thunderbird istnieje i jest małe prwadopodobieństwo aby był to jakiś koleś z rodziny pterozaurów. Zainspirowało mnie zdjęcie rzekomego Thunderbirda (martwego ofkors) z muzeum zoologicznego http://www.kryptogaleria.yoyo.pl/displa ... m=10&pos=5. Co wiecie o tym zdjęciu? Skoro ktoś je zrobił, czy udano się sprawdzić to zjawisko? Czy jak zwykle od razu postawiono znaczek- falsyfikat.


Ostatnio edytowany przez Spawn, 15 Cze 2006, 11:48, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 15 Cze 2006, 11:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Jak dla mnie to jest raczej makieta , niż martwy okaz.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 16 Cze 2006, 14:30 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 05 Cze 2006, 18:34
Posty: 34
Miejscowość: Płock
Racja, spojrzyjcie na głowę, wygląda jakby była tekturowo płaska


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 17 Cze 2006, 13:49 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2006, 20:58
Posty: 188
Miejscowość: Spod Wadowic
Cały ten Thunderbird jest taki zbyt jendolity... plastikowy...

_________________
Image
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 17 Cze 2006, 20:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Przychylam się do zdania przedmówców - płaski, bardzo jednolity.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 92 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group