Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:29

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 08:39 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Podobno największe Gromowce miały rozpiętość skrzydeł sięgającą 11 metrów. Tzn. musiałybyć wielkie jak moje podwórko. Wyobrażacie sobie takiego ptaka? Bo ja nie... Chociaż istnienie takich 4 - 6 metrowych jest całkiem prawdopodobne. Ciekawe ile waży takie ptaszysko?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 08:47 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Obecnie ptak który ma najw. rozpiętość skrzydeł to Kondor Olbrzmi.
Rozpiętość skrzydeł do 310cm. Sporo, aczkolwiek mimotego waży raptem od 8 do 12 kg.
Jeśli TB istnieją to mozemy przypuszczać, że jeśli TB miał by rozpiętość przypuśćmy 6m. to ważyć będzie z 30-45kg.
Najwieksze pterozaury w tym Quaktekto coś tam(ten najwiekszy pterozaur), miały rozpiętość skrzydeł do 12m, ale ważyły tylko jedynie 15 kg. co najwyżej.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 09:06 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
A ile rozpiętości skrzydeł ma Albatros?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 09:34 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Owszem, jego rozpiętosć wynosi 3.4, ale chciałem porównać, obecnie najwiekszego ptaka drapieżnego z być może jeszcze wiekszym drapieżnikiem.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 16:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
W/g Wikipedii rozpiętość skrzydeł albatrosa to "350 cm i więcej".


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 17:04 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wikipedia nie jest 100% źródłem informacji.....jak dla mnie przynajmniej...zagraniczne fora ornitologiczne mówią o albatrosach, których rozpiętość wynosi max. 3.3-3.4 m.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 02 Wrz 2006, 10:25, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 09:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
No właśnie :) W/g Wiki - ponad 3,5 metra.


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 16:52 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
I chyba tak samo wg mojej książki o zwierzętach. Ale pewnien nie jestem, musze sprawdzić.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 18:49 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 27 Sie 2005, 18:12
Posty: 123
Miejscowość: Spytkowice k/Rabki
"Kiedrzu" napisał(a):
Najwieksze pterozaury w tym Quaktekto coś tam(ten najwiekszy pterozaur), miały rozpiętość skrzydeł do 12m, ale ważyły tylko jedynie 15 kg. co najwyżej.

Sory kiedrzu ale sie niezgodze Quetzalcoatlus northropi nawet 14 m , i ważyły ok 65 kg a nie 15 ... Pewnie pomyliłeś sie ... zdarza sie kiedrzu :wink:

_________________
URL=http://dziecineo.prv.pl]http://tongue.0f.pl/neo/img/dnt.gif[/URL]
http://tongue.0f.pl/neo/img/nie_banner.gif
http://img239.imageshack.us/img239/3684/niekarmt10gq.jpg


 Profil 
 
 Temat postu: Thunderbird
PostWysłany: 02 Wrz 2006, 18:58 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ja ze swoich źródeł wiem, że duże pterozaury, najczęściej ważyły tyle ile indyki....ale to już inny temat...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 28 Cze 2007, 18:11 
Witam niedawno nad zalewem widziałem dwa wielkie ptaki leciały dosc ocięzale ale wiał silny wiatr i wzbiły się wysoko w powietrze lotem szybowym leciały pod wiatr na zachód pióra miały barwy ciemnoszarej widziałem je z dosć bliska  (ok.20 metrów) miały dość długą szyję i dziób były wieksze od bociana i to zdecydowanie. nie są to jednak bociany przelatywały blisko mnie 2 razy potem 3 już wysoko nie mam pojęcia co to było szukam więc informacji proszę o przesłanie zdjecc wszystkich możliwych podobnych ptaków w celu weryfikacji(najlpeiej ptaków wodnych) oraz jeśli to możliwe o kontakt na gg-3791969 chcę tam sie wybrać jeszcze raz w niedziele i kombinuję aparat może uda mi sie je uwiecznić. nie twierdze zę jest to opisywany przez was ptak pisze o tym gdyż jest to najodpowiedniejszy dział. prosze o kontakt kgokolwiek to ma o tym jakiekolwiek pojęcie najlpiej jakiegoś ornitologa


  
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 28 Cze 2007, 18:24 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Y... Może to były czaple? Zresztą, ja się chowam, bo mimo iż lubię ptaki i interesuję się trochę nimi, to jednak dalej jest ze mnie ornitolog jak z koziej dupy trąba.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 28 Cze 2007, 20:53 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2007, 19:47
Posty: 92
Miejscowość: Poznań/Warszawa
Do tego opisu wg mnie bardziej pasuje żuraw bo czapla w locie zgina szyję na kształt litery S

_________________
Mamy Cie [you] !!!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 28 Cze 2007, 21:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ciekawe, ciekawe....Ignus, czy ptak który widziałeś, mógł tak wyglądać :
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DG

Pelikan w locie, jest wielki, ma długi dziób, szyja niezbyt długa, ale zakończona sporawym dziobem.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 28 Cze 2007, 22:03 
nie jest to żadne z tych ptaków Czaple żurawia pelikana znam i umiał bym je rozpoznać zwłaszcza z tak niewielkiej odległości i przy dobrej pogodzie (potem zerwała sie burza ale zdązył odlecieć zanim się zaczeło na zachód[z tego kierunku przyszła]) ptak był zdecydowanie większy i miał ciemniejsze upierzenie a szyja była prosta w locie.


  
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 06:30 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2007, 08:15
Posty: 24
Może KORMORAN tylko ta wielkość mi za bardzo nie pasuje. Chociaż kormoran do najmniejszych nie należy
Podaj nad jakim zalewem je widziałeś  może to coś ułatwi

_________________
carter


Ostatnio edytowany przez carter, 29 Cze 2007, 06:33, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 11:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kormoran raczej odpada...wydaje mi się, że kormoran jest łatwo rozpoznawalnym ptakiem w locie i jak wspomniał Carter, nie jest to wielkie ptaszysko :
http://popgen.unimaas.nl/~jlindsey/comm ... .carbo.jpg
Czapla też odpada, ze względu na szyję.

Jaką według ciebie, mógł mieć rozpiętość skrzydeł ten ptak ?
Z 2 metry, może mniej, czy może więcej ?

Jeśli ma nie być to ptak, który jest ptakiem regularnie pojawiającym się i mieszkającym w Polsce(boćki, żuraw, czaple), to w grę wchodzi kilka "gości" zza granicy, którzy od czasu do czasu odwiedzają nasz kraj :
- warzęcha(ale wątpie ....ten ptak ze względu na swój dziób, jest łatwo rozpoznawalny, również w locie...gigant wśród ptaków to to nie jest)
http://www.birds.kz/Platalea%20leucorod ... _photo.jpg
-czerwonak(długa szyja, rozpiętość skrzydeł, zbliżona do bociana) http://www.hickerphoto.com/data/media/4 ... _14107.jpg
- ibis kasztanowaty(ale on jest raczej małym ptakiem)
http://www.damisela.com/zoo/ave/otros/c ... ellus2.jpg
- no i zostaje jeszcze żuraw stepowy
http://birds.krasu.ru/www/img/img_106.gif

To są ptaki brodzące, które sporadycznie spotyka się w naszym kraju.
Aczkolwiek w tym roku, jest "nalot" na nasz kraj, warzęch oraz spotykane były ibisy kasztanowate.

Rozumiem, że drapole napewno odpadają ?
Ostatnio w Belgii, był nalot sępów(nie pamiętam o jaki gatunek chodziło...czy płowe czy kasztanowate), może do Polski też jakieś doleciały....no ale wtedy opis tego ptaszyska byłby ciut inny.

I jeszcze jedno....Ignus, czy widziałeś nogi tego ptaszyska w locie ?

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 19:19 
niestety to żadne z Tych przedstawionych jestem pewny. nogi nie za bardzo nogi ogólnie są słabo widoczne i im się szczerze nie przyglądałem bardziej mnie fascynopwała rozpiętośc i jego dziwny korups taki jak by prostokątny nie był to zbyt areodynamiczny kształt bardzo dziwny i leciał dość niezdarnie dopuki nie rozpioł skrzydeł i wiatr go nie podniusł co do rozpietości skrzydeł to większy od bociana i to zdecydowanie. co do długości w jednosce to obstawiam koło 3-3.5 metra ale naprawde to tak na oko.


  
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 19:24 
ps.

Ogólnie to wyglądał jak jakies straszydło tak nienaturalnie... wiem że to głupie ale naprawde nie mogłem się na niego napatrzeć

Ostrów Wlkp. zalew Piaski Szczyglicza (od strony Grobli) Niedziela 27.06.07 godzina ok. 12-13 pare chmór na Niebie wielkie chmury burzowe od zachodu, silny wiatr. dwa ptaki najpierw wyleciały zza trzcin nisko na wodą potem nawróciły i ostatni raz bardzo wysoko wleciały lotem szybowym pod wiatr.


Ostatnio edytowany przez Ignus, 29 Cze 2007, 19:27, edytowano w sumie 1 raz

  
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 19:41 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Ignus napisał(a):
co do długości w jednosce to obstawiam koło 3-3.5 metra ale naprawde to tak na oko.

To chyba lekko presadziłeś, taką rozpiętość skrzydeł mają albatrosy. Chociaż... Może jesteś odkrywcą jakiegoś nowego gatunku  ;). Moze byś popytał kogoś z okolicy, czy nie widział takich ptaków?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 19:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Mnie do końca jakoś to nie przekonuje....nie że mówię, że Ignesowi się coś ubzdurało(broń boże), ale jakoś mi to wszystko nie pasuje.
Ja nadal obstaje przy tym, że widziałeś jakiegoś krajana. Było by dobrze, żebyś znów poszedł w to miejsce, obojętnie czy z aparatem czy bez, by rozejrzeć się za tymi ptaszyskami.
3 - 3.5 metra, to bardzo dużo, jak na ptaka wodnego.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ptak którego widziałeś mógł być pelikanem...skubany jest wielkim ptakiem i może osiągnąć prawie 3 metry rozpiętości skrzydeł.
Cytuj:
dwa ptaki najpierw wyleciały zza trzcin nisko na wodą potem nawróciły i ostatni raz bardzo wysoko wleciały lotem szybowym pod wiatr.

W ten sposób pelikany również lataja.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 20:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Lol... ten ptak z trzeciego zdjęcia mieszka u mnie w przyrzecznym bagienku. Tylko jest dość ciemny, nawet taki czarno/niebieskawy powiedziałbym. I dosć mały, jak wyprostuje głowę to więcej niż do pasa to mi nie sięga. Tak ze cztery czy pięć sztuk, co roku mają młode ale chyba gdzieś odlatują bo nie widać zeby stadko się powiększało :( Ładne jajka mają, takie zielone, świecące troche :P, nietypowe. Mieszkają sobie w mojej okolicy od kiedy pamiętam, jakoś nigdy nie zwracałem na nie specjalnej uwagi, a tu psikus - okazuje się, że są rzadkie :)   

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 20:40 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
I dość mały, jak wyprostuje głowę to więcej niż do pasa to mi nie sięga.

Niestety muszę stwierdzić, że nie mógł być to ibis....on by sięgał do tego pasa ::).
Zapewne widziałeś jakiś gatunek chruściela.
Wodnik zapewne...do ibisa najbardziej podobny, wśród chruścieli....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 29 Cze 2007, 21:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
Cytuj:
I dość mały, jak wyprostuje głowę to więcej niż do pasa to mi nie sięga.

Niestety muszę stwierdzić, że nie mógł być to ibis....on by sięgał do tego pasa ::).

Um... a co ja innego powiedziałem? Nie więcej niż do pasa = około pasa (z metr)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 01 Lip 2007, 07:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ups...mój błąd...ale to i tak nie zmienia faktu, że to ibis nie był raczej.
Być może, widziałeś tego ptaka http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DN
To jest niemożliwe, że widziałeś ibisa....ptaki te żyją w koloniach, zakładają gniazda na drzewach, a najbliższa kolonia lęgowa tych ptaków, znajduje się na Węgrzech.
Ptak ten, nigdy nie lęgł się w naszym kraju....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 01 Lip 2007, 08:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Nie, na pewno nie. Te kilka sztuk co widuję wyglądają dokładnie tak: http://encyclopedia.jrank.org/Cambridge ... is%201.jpg
Ciemne dzioby, ciemne ubarwienie piór, na oko 80-90cm wysokości. Na pewno nie mają czerwonych dziobów ani nie są takie "kulkowate" jak ten, którego na zdjęciu pokazałeś.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 01 Lip 2007, 09:03 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
To jest wręcz niemożliwe.....powiadasz, że je co roku widujesz...
Powiedz..., a właściwie napisz, czy widziałeś je na drzewach czy na wodzie ?
O jakich porach roku je widziałeś ?
Jeśli widziałeś tego ptaka w locie...to leciał jak bocian, z wyciągniętą szyją, czy jak czapla, z cofniętą głową.
To tak apropo dla upewnienia się...offtop się robi, ale pozwolę sobie na to w tym temacie ;) .

I tak w ramach upewnienia się...a może to był, któryś z tych ptaków :
- bączek http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Ix ... nek%29.jpg
- bąk
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Bo ... nek%29.jpg
- ślepowron
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Ny ... ax-004.jpg

Jeśli widujesz naprawdę ibisy, to może nie lada sensacja ornitologiczna w naszym kraju...dlatego, tak cię męcze teraz ::)

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 01 Lip 2007, 11:32 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
Powiedz..., a właściwie napisz, czy widziałeś je na drzewach czy na wodzie ?

To są takie moczary przy płytkiej rzece. Trzciny, krzewy, płytka woda itp. Gniazda mają dość spore, w na niskich drzewach i trzcinach.

Kiedrzu napisał(a):
O jakich porach roku je widziałeś ?

Gdzieś tak od kwietnia/marca do jesieni.

Kiedrzu napisał(a):
Jeśli widziałeś tego ptaka w locie...to leciał jak bocian, z wyciągniętą szyją, czy jak czapla, z cofniętą głową.

Bardzo rzadko widywałem je w locie, ale wydaje mi się, że raczej z wyciągniętą szyją i podkurczonymi nogami.

Z charakterystycznych rzeczy, to zauważyłem, że dziobią w moczary (to chyba szukają do żarcia czegoś) i mają fajne, zielonkawe jajka. :P Wiem, że to dziwne, ale naprawdę mają zielone jajka.

EDIT
I jeszcze widziałem, jak się drapał nogą o dziób ;p

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 01 Lip 2007, 12:16 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A gdzie takowe miejsce jest, gdzie obserwowałeś te ptaki ?
Koło jakiego miasta ?
Gdzie znajdują się te moczary ?
Jakie województwo chociaż....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Thunderbird
PostWysłany: 01 Lip 2007, 12:24 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Już widzę jak się dowiesz czegoś od Chupasa  ;). Zdaje się, że mieszka w Mazowieckiem, ale nie liczmy że nam coś wiecej napisze.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 92 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group