Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:43

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 08 Maj 2008, 14:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Ten wątek zakładam z myślą o umieszczaniu tutaj doniesień i innych materiałów wszelakich odnoszących się do chupacabry.

- ~ + ~ -


Chupacabra changes diet - tym razem chupa dobiera się do psów...
http://inexplicata.blogspot.com/2008/05 ... -diet.html

_________________
https://www.ivellios.com/


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 08 Maj 2008, 14:45, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 21 Maj 2008, 15:18 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Cytuj:
Meksyk: Powrót Chupacabras    PDF    Drukuj    Email
18.04.2008.
fot. Vanguardia

Właściwie kolejny powrót… Zjawisko znane pod nazwą „Chupacabras” daje o sobie znać po raz kolejny, tym razem nawiedzając Północ i Wschód Meksyku. Poszkodowani właściciele zwierząt, które tajemnicza istota pozbawiła życia, wspominają, iż zwierzęta wyglądają na nietknięte, poza dwoma niewielkimi otworami w szyi, przez które pozbawiono je krwi. Niektórzy mieszkańcy wspominają o tajemniczej istocie, która sieje przerażenie wśród meksykańskich rolników.

za: Diario Yucatan, yucatan.co.mxO Chupacabras…

Mieszkanka Pustunich pokazuje miejsce, w którym zaobserwowała dużą istotę. Twierdzi, iż przypominała wyglądem psa, choć posiadała długi język, za pomocą którego piła wodę. Była ponadto ogromnych rozmiarów (za: Diario Yucatan)

Zjawisko Chupcabras dobrze znane jest wszystkim osobom zainteresowanym kryptozoologią. Podczas gdy najbardziej znane są przypadki Chupacabras z Portoryko, gdzie mieliśmy do czynienia z humanoidalną istotą odpowiedzialną za śmierć zwierząt na wyspie sprzed 10 lat, także inne kraje Ameryki Łacińskiej borykają się z tym problemem.

W kwietniu b.r. do serii podobnych wydarzeń doszło w Meksyku. Podczas gdy wiele osób skłania się do uznania wszystkich ataków Chupacabras za dzieło dzikich zwierząt (np. odżywiających się krwią nietoperzy) lub psów, nikt nie potrafi w sposób wystarczający wyjaśnić z jednej strony faktu, dlaczego i w jaki sposób ofiary Chupacabras pozbawiane są krwi (przy czym brak innych śladów obrażeń) a z drugiej, czym są istoty widywane przy okazji ataków.

Przypomnijmy, iż Chupacabras to zbiorcza nazwa istot oskarżanych przez latynoamerykańskich rolników o zabójstwa zwierząt, przynoszące im nieraz poważne szkody. Nie jest to także zjawisko nowe – do podobnych wydarzeń dochodzi od kilkudziesięciu lat. Obecie Chupacabras atakuje północno-wschodni stan Meksyku, Coahuila oraz sąsiadujące ze sobą stany Yucatan i Campeche (leżące na Półwyspie Jukatan). Ich mieszkańcy mówią, iż odpowiada za nie wielka pokryta futrem istota (podobnych opisów dostarczyli rolnicy z Portoryko w czasie podobnego ataku Chupacabras w 1991)

Zabite przez Chupacabras owce (fot. za: Vanguardia)

Wszystkim osobom zainteresowanym historią zjawiska Chupacabras, polecamy artykuł „Noc Chupacabras” autorstwa Scotta Corralesa.

Charakterystyczne ślady

Gazeta Vanguardia donosi o śmierci 50 zwierząt w regionoe Parras de la Fuente w meksykańskim stanie Coahuila. Poszkodowany rolnik, Antonio Davilla uważa, iż odpowiedzialna jest za to „Chupacabras”, gdyż na ciałach zwierząt widnieją punktowe rany, przez które coś pozbawiło je krwi. Poza tym ich ciała są nietknięte.

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych dnia 6 kwietnia. Mężczyzna wspomina, iż nie tylko on został poszkodowany przez tajemniczego oprawcę. Na podwórzu sąsiada ujrzał bowiem 16 padniętych zwierząt a także pokryte krwią zagrody.

Dwa dni wcześniej, 4 kwietnia, Aurelio Tamay z Campeche widział dziwne stworzenie wychodzące z zagrody, gdzie trzymano drób. Ptaki wydawały się być nietknięte. Coś jednakże pozbawiło je krwi.

Spotkanie Mario Suareza

Dziennik Diario de Yucatan w wydaniu z 14 kwietnia pisze o ciemnej i przypominającej wyglądem wilka istocie, która zaatakowała Mario Suareza z Champoton. Mężczyzna przyznaje, iż 12 kwietnia b.r. istota zaatakowała go, kiedy ten udał się sprawdzić, co dzieje się z jego zwierzętami. Wiadomo także, iż kilka tygodni wcześniej inny mieszkaniec okolicy donosił o podobnych incydentach.

Inspektor sanitarny bada zabite rzekomo przez Chupacabras zwierzę (za: Diario Yucatan)

Około północy Mario Suarez zauważył, jak istota w ciemnym kolorze atakuje jego drób. Kiedy ten starał się ją przepędzić przy pomocy kija, istota (nie wydając żadnych dźwięków), odwróciła się w jego stroną i zraniła pazurami w klatkę piersiową.

Suarez jest zaskoczony sposobem, w jaki istota zabiła jego zwierzęta. Pojawia się niespodziewanie, zabija błyskawicznie i znika tak szybko, jak się pojawiła. Ogrodzenie domu mężczyzny jest wysokie na niemal dwa metry, ale drapieżnik nie miał trudności z pokonaniem go.

- Niemożliwe, aby jakiekolwiek zwierzę mogło go przeskoczyć - mówi.

Jego żona również wspomina, iż zdarzenie to jest co najmniej dziwne. Miejscowi mieszkańcy boją się ataków Chupacabras ponieważ pojawia się on w najmniej oczekiwanym momencie.

Chupacabras w Pustunich

Mieszkańcy Pustunich (stan Yucatan) również obawiają się o swój dobytek, po tym jak w okolicy zaczęły ginąć zwierzęta hodowlane i drób, zaś niektórzy obserwowali tam „ogromne i pokryte sierścią zwierzę”.

Ligia Couoh obok zagrody, którą zaatakowała Chupacabras (za: Diario Yucatan, yucatan.co.mx)Do ataków doszło m.in. w gospodarstwie Ligii Couoh.

Ligia Couoh obok zagrody, którą zaatakowało Chupacabras. Mieszkam tu 47 lat i czegoś takiego nie widziałam - mówi.

- Zwierzęta nie miały żadnych obrażeń, a jedynie dwa niewielkie otwory w karku. Na ziemi nie znaleziono kropelki krwi – mówi kobieta. Tego dnia to coś zaatakowało trzy owce, co musiało mu wystarczyć, gdyż czwarta posiadała jedynie zadrapania. Mimo wszystko zdechła następnego dnia. Zawiadomiłam policję – mówi, zaś na miejsce wkrótce przybył weterynarz. Lekarka powiedziała, że otwory w szyjach zwierząt były głębokie i wykonane przy pomocy zakrzywionych pazurów.

Ligia Couoh zwraca również uwagę na fakt, iż wydaje się jakby zwierze posiadało zdolność latania, bowiem ślady krwi znajdowały się w różnych, odległych od siebie miejscach.

Zobacz: Film poświęcony zjawisku Chupacabras. Zawiera liczne zdjęcia jej ofiar: 1 / 2 / 3 ... (YouTube)

- To, w jaki sposób to coś zabiło moje zwierzęta, napełnia mnie strachem. Mieszkam tu od 47 lat i nigdy nie widziałam czegoś podobnego.

Ligia Couoh dodała także, iż kiloro miejscowych obserwowało nocą wielkie owłosione stworzenie. Inni mieszkańcy donosili z kolei o pozbawionych krwi kaczkach i indykach.

Czym zatem jest Chupacabras? Po wyeliminowaniu przypadków, gdzie winę za zdarzenia ponoszą dzikie zwierzęta, wciąż pozostaniemy z wieloma charakterystycznymi śladami, jakie pozostawia po sobie Chupacabras, czymkolwiek jest. Istoty odpowiadające za ataki na zwierzęta w gospodarstwach Ameryki Środkowej i Karaibów, wciąż pozostają nieuchwytne. Do żywotności zagadki Chupacabras przyczynia się fakt, iż do masowych ataków dochodzi niespodziewanie i mają one nieregularny charakter.

Jak na razie Chupacabras nie udało się oficjalnie zidentyfikować, ani też schwytać. Nie istnieją niestety żadne wiarygodne fotografie przedstawiające domniemanego drapieżnika.

Wszystkich, którzy wątpią w realność tego, jak bardzo lokalne społeczeństwa zaniepokojone są działaniem Chupacabras, odsyłamy do artykułu S.Corralesa pt. „Noc Chupacabras”.

Serwis NPN

Źródło: S.Corrales – “Inexplicata – the Journal of Hispanic Ufology”. Fot.: Diario Yucatan, Vanguardia

News znalazłem na http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op ... &Itemid=60


Ostatnio edytowany przez snake, 21 Maj 2008, 15:23, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 23 Maj 2008, 08:21 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Wedle tego że mamy wklejać relacje to dodam jeszcze to. Wiem że to nie z ostatniej chwili ale to przeciez też relacja. Na końcu jeszcze macie komentarz eksperta.

Cytuj:
CHUPACABRAS ZNOWU UDERZA
W krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów co jakiś czas pojawiają się doniesienia o tajemniczych morderstwach zwierząt domowych, których dopuszczać ma się tajemniczy i budzący przerażenie potwór zwany Chupacabras. W lipcu znów zaatakował, tym razem w Meksyku.



Okaleczające zwierzęta stworzenia
o zbiorczej nazwie „Chupacabras”
znacznie różnią się od siebie
wyglądem, choć charakterystyka
ataków jest zbliżona.
Chupacabras to legendarne stworzenie, obarczane odpowiedzialnością za ataki na zwierzęta gospodarskie w wielu krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, począwszy od Portoryko, po Chile, Peru, Brazylię oraz Argentynę. W połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, ataki na zwierzęta połączone z innymi incydentami z udziałem stworzenia miały miejsce na karaibskiej wyspie Portoryko. Od tego czasu Chupacabras widywane są także w innych krajach, zbierając krwawe żniwo do dziś. O krótki komentarz w sprawie Chupacabras poprosiliśmy Scotta Corralesa, autora książki „Chupacabras & Other Mysteries” („Chupacabras i inne tajemnice”) i znawcę zagadnienia. Teraz jednak...

Chupacabras atakuje Meksyk

Zgodnie z opublikowanym w gazecie „En Linea Directa” artykułem autorstwa Armando Garcii (wydanie z 15 lipca br.), mieszkańcy wiejskich regionów Reynosa (stan Tamaulipas) w Meksyku boją się o życie swych zwierząt, a także swoje bezpieczeństwo z powodu doniesień o pojawieniu się dziwnego okaleczającego zwierzęta stworzenia.

Ricardo Humberto Varela (lat 50), ranczer z gospodarstwa „Artecitas” w „El Porvenir” doniósł o śmierci kilku zwierząt, zauważył ten fakt po dwudniowej nieobecności. Gdy odkrył, że część zwierząt ze stada nie żyje, zaś inne konają, postanowił natychmiast zaalarmować o tym władze.

Na ciałach zabitych zwierząt rolnik odnalazł dwie punktowe rany umieszczone na szyi, przez które wysysana została ich krew. Wkrótce potem sprawdził każdy kąt rancza, aby zobaczyć, co tak naprawdę się wydarzyło. Znalazł odciski dwóch niewielkich stóp lub pazurów, należących najwyraźniej do istoty, która włamała się na posesję, zabijając zwierzęta. Rolnik stracił 14 owiec, 10 kur i 5 kóz.


Zwierzęta zabite przez tajemniczego
drapieżnika na meksykańskiej farmie.
O ataki obwinia się „Chupacabras”.
Podczas, gdy oficjalny raport lokalnych władz w tej sprawie nie wspomina nic o Chupacabras ogólnie uważa się właśnie, że to owo legendarne stworzenie odpowiedzialne jest za ataki.

Ricardo H. Varela stwierdził, że zamierza spalić ciała zabitych zwierząt, sfotografował je wcześniej na potrzeby śledztwa mającego wyjaśnić co wydarzyło się na ranczu „Artecitas”. Należy zauważyć, że w poprzednich latach donoszono o podobnych przypadkach. Ranczerzy z Raynosa żyją w strachu, gdyż nikt nie jest w stanie odgadnąć ani zamiarów ani prawdziwej natury drapieżnika. [1]

Atak w Tamaulipas nie był jedynym tego typu incydentem w ostanim czasie. Pod koniec czerwca br. w Mejillones w Chile, nieznane stworzenie dokonało podobnej masakry. Informacje jak te często goszczą w latynoamerykańskich mediach. Jak dotąd nie wiadomo kto lub co tak naprawdę odpowiada za charakterystyczne ataki na zwierzęta, przynoszące wiele strat lokalnym rolnikom.

O krótki komentarz poprosiliśmy zaprzyjaźnionego z nami eksperta, Scotta Corralesa, badacza, pisarza i publicystę.

NPN: Jak myślisz, jaka istota kryje się za atakami mającymi miejsce poza Portoryko, jak w tym przypadku z Meksyku? Czy mamy tutaj do czynienia z tym samym legendarnym stworzeniem terroryzującym wyspę w połowie lat 90-tych?

Nie wiemy, jaka istota kryje się za atakami w Meksyku. Dla ułatwienia a także z tego powodu, iż wysysa ona krew ofiar, zastosowano termin „Chupacabras”. Istoty tej nie widziano, a sądząc po meksykańskich przypadkach z lat 1996-98, stworzenie może wyglądać podobnie do tego widzianego na Portoryko: duża głowa, cienkie ramiona, umięśnione dolne kończyny, biegnące wzdłuż kręgosłupa kolce itp.

NPN: Czy stworzenia okaleczające zwierzęta w innych krajach Ameryki Łacińskiej przypominają sławną Chupacabrę z Portoryko?

Stworzenia okaleczające zwierzęta nazwane ogólnie „chupacabras”, albo dla wygody albo z powodu dziennikarskiego poszukiwania sensacji, różnią się znacznie swym wyglądem. Według klasyfikacji z lat 90-tych mamy do czynienia z wielkimi stworzeniami o skrzydłach nietoperza z Meksyku (1996-98), dużymi kotopodobnymi istotami widywanymi w Chile (2000), przypominającymi psy drapieżnikami z Brazylii (1998-2000) oraz występującym na Portoryko stworzeniem (od IX 1995 do ok. IV 1996, z następnymi atakami o mniejszej intensywności, w których nie widziano istoty).

Opracowanie: Serwis NPN


Jak zwykle z NPN
http://npn.ehost.pl/06b.php?subaction=s ... =&ucat=49&

Dejwid19 napisał(a):
Ludzie sami szukaja dziury w calym.I wymyslaja postacie 2m wzrostu.Pierdzace kwasem i plujace ogniem.Dajcie spokoj.To jest normalne zycie a nie kiczowaty horror z dzialu za dwa zeta.dlaczego nikomu sie nie udalo nagrac tej chupacabry??na necie jest pelno filmikow BF,nessie i innych monsterow.Dlaczego jest ich pelno.Bo latwo takie cos podrobic.a tutaj ludzie sami nawet nie wiedza jaki wyglad nadac temu stowrzeniu.Jedni gadaja ze ma skrzydla inni ze ogon trzeci ze kolce.kazdy cos dodaje.Poprostu nie ma czegos takiego jak chupacabra a w szczegolnosci nowego gatunku zwierzyny ktora przetrwala tyle czasu w miejscach zamieszkanych przez ludzi bedac nie odkryta.Takie jest moje zdanie na ten temat.


Gdzieś tu przeczytałem mądre zdanie
Cytuj:
Brak dowodów nie świadczy o braku czegoś
.
Co do gatunku to nie myślałeś że może to nie 1 osobnik tylko jest ich wiele.


@edit
Znalazłem ale niestety nie po polskiemu ;/. Jest na YouTube (2 wersje z 2 różnych programów) moze po polsku znajde.


Ostatnio edytowany przez snake, 23 Maj 2008, 08:48, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 27 Maj 2008, 17:36 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2008, 08:26
Posty: 42
Miejscowość: Bydgoszcz
osobiście uważam ze skoro relacje swiadków są tak rozbierzne to mamy dwa wyjscia

a)rzeczywiście za okaleczeniami i śmiercią zwierząt stoją rózne gatunki (co wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne)
b)ludzei widzą kształt zwierzecia które w nocy dzieki ich psychice i podświadomości staje sie bestia z kolcami na plecach lub włochatym potworem z wielkimi kłami,natomiast w dzień byłoby jednym i tym samym stworzeniem.Może to wskazywać na to ze jest to jeden gatunek a ludzie do tego co zobacza dodaja to co chca widzieć.Wszyscy wiemy ze jesli chce sie zobaczyc coś w ciemnościach to nietrudno to osiągnąć.

_________________
Są rzeczy na niebie i ziemi o których sie fizjologom nie sniło


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 21 Cze 2008, 10:24 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
To są doniesienia a nie sugestie usunąć/przenieść
(mój usnąć post)

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 09 Lis 2008, 21:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Serwis Inexplicata, powołując się na argentyński lokalny dziennik La Capital doniósł, że w tamtym kraju, w Echesortu, dzielnicy miasta Rosario, znaleziono martwego psa, którego tajemniczy zabójca pozbawił krwi.

Zwierzę miało tylko jedną głęboką i wąską ranę w szyi. Co istotne, w miejscu, gdzie pies padł nie odkryto żadnych śladów walki, nie było też plam krwi. Zwierzę znajdowało się na tarasie domu mieszkalnego należącego do Daniela R., gdzie zwykle spędzało noc, a towarzyszył mu drugi pies, któremu nic się nie stało.

Do tajemniczego zabójstwa doszło we wczesnych godzinach porannych 1 maja 2008 r. Jedyna osobą, która wniosła cokolwiek do sprawy, okazał się właściciel psa, Daniel R., który stwierdził, że nad ranem słyszał jakieś szczekanie od strony tarasu, gdzie zwykle przebywały jego psy, ale nie przywiązywał do tego uwagi. Na taras poszedł dopiero w południe, by nakarmić zwierzęta. Wtedy znalazł martwe zwierzę.

- Przestraszyłem się tym, co zobaczyłem - stwierdził właściciel psa. - Natychmiast wsadziłem zwłoki do samochodu i zawiozłem je do biura szeryfa.Policja sprawy nie zignorowała. Wszczęto śledztwo, a martwe zwierzę trafiło do instytutu medycyny sądowej w Rosario, gdzie przeprowadzono autopsję. Przyczyna śmierci psa okazała się trudna do ustalenia, ale kryptozoolodzy na całym świecie bez trudu wskazali winnego. To zapewne chupacabras, wampiryczny zabójca zwierząt, którego domniemaną obecność odnotowano w ostatnich latach w wielu krajach Ameryki Południowej.

Jedna z wersji wyglądu chupacabrasa sporządzona na podstawie relacji świadków:

Image

Źródło: INTERIA.PL

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 27 Lis 2008, 17:08 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2008, 19:08
Posty: 38
Miejscowość: Wydminy
Co to może być? Bo coś podobnego przebiegło mi kiedyś drogę.  :D


Image

_________________
Moja dewiza życiowa - "Gdy widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu..."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 27 Lis 2008, 17:25 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Mocno chory lis.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 27 Lis 2008, 17:29 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2008, 19:08
Posty: 38
Miejscowość: Wydminy
Łapy tamtego wyglądały na królika a królik nie jest taki chudy i było bez uszu

_________________
Moja dewiza życiowa - "Gdy widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu..."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 27 Lis 2008, 17:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Już wieki temu dowiedziono, że to zdjęcie przedstawia chorego lisa...
Poza tym, to jes temat na doniesienia (newsy, relacje, itd), a nie na zdjęcia "czegoś co mi przebiegło".

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 28 Lis 2008, 13:23 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2008, 19:08
Posty: 38
Miejscowość: Wydminy
ale tak przy okazji tematu napisało mi sie a jeśli to lis to tamto tez mogło nim być. :)

_________________
Moja dewiza życiowa - "Gdy widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu..."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 28 Lis 2008, 14:33 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Wątpliwe, ni to podobne, ni prawdopodobne.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 08 Gru 2008, 18:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Witam mam pytanie czy chupacabra pojawiła się kiedyś w okolicach województwa pomorskiego??


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 08 Gru 2008, 20:08 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Jasne, udzielałą nawet wywiadów.

Czy ludzie kiedyś pojmą że wszystkie przypadki ciupki poza Karaibami i Ameryką Południową to już raczej nie to samo?
Zakładam że kolega coś "słyszał" lub "widział" i myśli ze to to to?

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 09 Gru 2008, 11:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Barecki ma chyba na myśli Pomórnika...
Tak w ogóle to to jest teraz ZACHODNIOPOMORSKIE, a nie pomorskie...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 22 Gru 2008, 12:52 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Cytuj:
  Meksyk: Powrót Chupacabras
Wtorek, 02 Grudzień 2008 19:28

Właściwie kolejny powrót… Zjawisko znane pod nazwą Chupacabras daje o sobie znać po raz kolejny, tym razem nawiedzając Północ i Wschód Meksyku. Poszkodowani właściciele zwierząt, które tajemnicza istota pozbawiła życia, wspominają, iż zwierzęta wyglądają na nietknięte, poza dwoma niewielkimi otworami w szyi, przez które pozbawiono je krwi. Niektórzy mieszkańcy wspominają o tajemniczej istocie, która sieje przerażenie wśród meksykańskich rolników.

O Chupacabras…

Zjawisko Chupcabras dobrze znane jest wszystkim osobom zainteresowanym kryptozoologią. Podczas gdy najbardziej znane są przypadki Chupacabras z Portoryko, gdzie mieliśmy do czynienia z humanoidalną istotą odpowiedzialną za śmierć zwierząt na wyspie sprzed 10 lat, także inne kraje Ameryki Łacińskiej borykają się z tym problemem. za: Diario Yucatan, yucatan.co.mx

W kwietniu b.r. do serii podobnych wydarzeń doszło w Meksyku. Podczas gdy wiele osób skłania się do uznania wszystkich ataków Chupacabras za dzieło dzikich zwierząt (np. odżywiających się krwią nietoperzy) lub psów, nikt nie potrafi w sposób wystarczający wyjaśnić z jednej strony faktu, dlaczego i w jaki sposób ofiary Chupacabras pozbawiane są krwi (przy czym brak innych śladów obrażeń) a z drugiej, czym są istoty widywane przy okazji ataków.

Przypomnijmy, iż Chupacabras to zbiorcza nazwa istot oskarżanych przez latynoamerykańskich rolników o zabójstwa zwierząt, przynoszące im nieraz poważne szkody. Nie jest to także zjawisko nowe – do podobnych wydarzeń dochodzi od kilkudziesięciu lat. Obecie Chupacabras atakuje północno-wschodni stan Meksyku, Coahuila oraz sąsiadujące ze sobą stany Yucatan i Campeche (leżące na Półwyspie Jukatan). Ich mieszkańcy mówią, iż odpowiada za nie wielka pokryta futrem istota (podobnych opisów dostarczyli rolnicy z Portoryko w czasie podobnego ataku Chupacabras w 1991)

Zabite przez Chupacabras owce (fot. za: Vanguardia)

Charakterystyczne ślady

Gazeta Vanguardia donosi o śmierci 50 zwierząt w regionoe Parras de la Fuente w meksykańskim stanie Coahuila. Poszkodowany rolnik, Antonio Davilla uważa, iż odpowiedzialna jest za to „Chupacabras”, gdyż na ciałach zwierząt widnieją punktowe rany, przez które coś pozbawiło je krwi. Poza tym ich ciała są nietknięte.

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych dnia 6 kwietnia. Mężczyzna wspomina, iż nie tylko on został poszkodowany przez tajemniczego oprawcę. Na podwórzu sąsiada ujrzał bowiem 16 padniętych zwierząt a także pokryte krwią zagrody.

Dwa dni wcześniej, 4 kwietnia, Aurelio Tamay z Campeche widział dziwne stworzenie wychodzące z zagrody, gdzie trzymano drób. Ptaki wydawały się być nietknięte. Coś jednakże pozbawiło je krwi.

Spotkanie Mario Suareza

Dziennik Diario de Yucatan w wydaniu z 14 kwietnia pisze o ciemnej i przypominającej wyglądem wilka istocie, która zaatakowała Mario Suareza z Champoton. Mężczyzna przyznaje, iż 12 kwietnia b.r. istota zaatakowała go, kiedy ten udał się sprawdzić, co dzieje się z jego zwierzętami. Wiadomo także, iż kilka tygodni wcześniej inny mieszkaniec okolicy donosił o podobnych incydentach.

Inspektor sanitarny bada zabite rzekomo przez Chupacabras zwierzę (za: Diario Yucatan)

Około północy Mario Suarez zauważył, jak istota w ciemnym kolorze atakuje jego drób. Kiedy ten starał się ją przepędzić przy pomocy kija, istota (nie wydając żadnych dźwięków), odwróciła się w jego stroną i zraniła pazurami w klatkę piersiową.

Suarez jest zaskoczony sposobem, w jaki istota zabiła jego zwierzęta. Pojawia się niespodziewanie, zabija błyskawicznie i znika tak szybko, jak się pojawiła. Ogrodzenie domu mężczyzny jest wysokie na niemal dwa metry, ale drapieżnik nie miał trudności z pokonaniem go.

- Niemożliwe, aby jakiekolwiek zwierzę mogło go przeskoczyć - mówi.

Jego żona również wspomina, iż zdarzenie to jest co najmniej dziwne. Miejscowi mieszkańcy boją się ataków Chupacabras ponieważ pojawia się on w najmniej oczekiwanym momencie.

Chupacabras w Pustunich

Mieszkańcy Pustunich (stan Yucatan) również obawiają się o swój dobytek, po tym jak w okolicy zaczęły ginąć zwierzęta hodowlane i drób, zaś niektórzy obserwowali tam „ogromne i pokryte sierścią zwierzę”.

Ligia Couoh obok zagrody, którą zaatakowała Chupacabras (za: Diario Yucatan, yucatan.co.mx)Do ataków doszło m.in. w gospodarstwie Ligii Couoh.

Ligia Couoh obok zagrody, którą zaatakowało Chupacabras. Mieszkam tu 47 lat i czegoś takiego nie widziałam - mówi

- Zwierzęta nie miały żadnych obrażeń, a jedynie dwa niewielkie otwory w karku. Na ziemi nie znaleziono kropelki krwi – mówi kobieta. Tego dnia to coś zaatakowało trzy owce, co musiało mu wystarczyć, gdyż czwarta posiadała jedynie zadrapania. Mimo wszystko zdechła następnego dnia. Zawiadomiłam policję – mówi, zaś na miejsce wkrótce przybył weterynarz. Lekarka powiedziała, że otwory w szyjach zwierząt były głębokie i wykonane przy pomocy zakrzywionych pazurów.

Ligia Couoh zwraca również uwagę na fakt, iż wydaje się jakby zwierze posiadało zdolność latania, bowiem ślady krwi znajdowały się w różnych, odległych od siebie miejscach.

Zobacz: Film poświęcony zjawisku Chupacabras. Zawiera liczne zdjęcia jej ofiar: 1 / 2 / 3 ... (YouTube)

- To, w jaki sposób to coś zabiło moje zwierzęta, napełnia mnie strachem. Mieszkam tu od 47 lat i nigdy nie widziałam czegoś podobnego.

Ligia Couoh dodała także, iż kiloro miejscowych obserwowało nocą wielkie owłosione stworzenie. Inni mieszkańcy donosili z kolei o pozbawionych krwi kaczkach i indykach.

Czym zatem jest Chupacabras? Po wyeliminowaniu przypadków, gdzie winę za zdarzenia ponoszą dzikie zwierzęta, wciąż pozostaniemy z wieloma charakterystycznymi śladami, jakie pozostawia po sobie Chupacabras, czymkolwiek jest. Istoty odpowiadające za ataki na zwierzęta w gospodarstwach Ameryki Środkowej i Karaibów, wciąż pozostają nieuchwytne. Do żywotności zagadki Chupacabras przyczynia się fakt, iż do masowych ataków dochodzi niespodziewanie i mają one nieregularny charakter.

Jak na razie Chupacabras nie udało się oficjalnie zidentyfikować, ani też schwytać. Nie istnieją niestety żadne wiarygodne fotografie przedstawiające domniemanego drapieżnika.

Wszystkich, którzy wątpią w realność tego, jak bardzo lokalne społeczeństwa zaniepokojone są działaniem Chupacabras, odsyłamy do artykułu S.Corralesa pt. „Noc Chupacabras”.

Serwis NPN
Źródło: S.Corrales – “Inexplicata – the Journal of Hispanic Ufology”. Fot.: Diario Yucatan, Vanguardia


News z NPN
http://paranormalne.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=522:meksyk-powrot-chupacabras-&catid=125:przypadki-ze-wiata&Itemid=314


I znów atakuje ;]
Ciekawe czemu tak rzadko ? Patrząc na poprzednie newsy to są średnio 1 na pół roku. Ale teorie o tym zachowmy na 2 temat o Chupie.


Ostatnio edytowany przez snake, 22 Gru 2008, 13:03, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 30 Lip 2009, 22:00 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
http://www.youtube.com/watch?v=-8sTseZF ... annel_page
http://www.youtube.com/watch?v=D4tLRauj ... annel_page 2 nowe video nautiliusa dotyczące chupy w polske- w tym odgłosy.
http://www.nautilus.org.pl/ i dajecie na pasu z boku "Chupacabra... czy to możliwe?"

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


Ostatnio edytowany przez Pawel, 30 Lip 2009, 22:08, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 04 Sie 2009, 16:45 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Załoga Krypto Zoo. Pakujemy się w pociąg i jedziemy do tego Sochaczewa.
Takiej okazji nie wolno zmarnować. Ktos ma jaks bron w domu? Ja tylko machete.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 06 Sie 2009, 18:34 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Ja mam maczete, mp 40 (nie ma amunicji), jakiś pistolet (nie wiem jaki nie widziałem go), bagnet (do AK-47). Co wy na to? :D

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 07 Sie 2009, 10:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Bagnet też mam, a nawet dwa. Jeden amerykański ranger, drugi do AK z napisem CCCP :D
MP - 40 to na kulki? ;]
Ja na kulki mam replikę MR - 777.

No chyba że pracujesz w policji bądź wojsku albo innej organizacji tego typu.
Swoją drogą pamięta ktoś jak na tym forum banda napaleńców umawiała się na wyprawę i były już plany nawet znaleźć sponsora. :P

A i...
http://nautilus.org.pl/article.php?articlesid=1865

To nie jest żadne znane zwierzę, zapomnijcie o tych bzdurnych racjonalnych do bólu wyjaśnieniach „na siłę”! – przekonują nas świadkowie, którzy widzieli w okolicach Sochaczewa dziwną istotę. Oto najnowszy raport FN w tej sprawie.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 07 Sie 2009, 18:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
O k*rwa!
http://www.youtube.com/watch?v=cCl-qaDH ... annel_page
Kolejne relacje z Sochaczewa. Ponad 10 nowych świadków. W dodatku kilku z nich nie wiedziało nawet co to jest Chupacabra do czasu aż Nautiulus ich nie uświadomił.

Swat! wyprzedziłeś mnie -.- Btw. MP 40 prawdziwe nie na kulki :D

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


Ostatnio edytowany przez Pawel, 07 Sie 2009, 19:22, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 07 Sie 2009, 21:05 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Pawel napisał(a):
Btw. MP 40 prawdziwe nie na kulki :D


Ale jak?

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 08 Sie 2009, 20:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Co "jak?" Normalne prawdziwe autentyczne II wojenne MP40.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 09 Sie 2009, 06:02 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Jak je zdobyłeś? Skąd je masz? Jakim cudem?
Jesteś wojskowym czy coś w tym stylu że masz na to pozwolenia?

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 10 Sie 2009, 15:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Dziadek był w AK to miał "zdobyczny" karabin Mp40 a jeżeli chodzi o pozwolenie- to jest.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 09 Sie 2010, 14:33 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Sie 2010, 14:10
Posty: 17
Ja nie posiadam na razie ani nie znalazłem żadnych relacji, ale przyznam, że Chupacabra to jedna z moich ulubionych kryptyd. Może to być parę procent kuna gdyż ona podobnie zabija, może też kangur bo podobnie skacze. Może kuna+kangur+coś jeszcze.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 14 Sie 2010, 14:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Kangur w Południowej Ameryce? Kuna już prędzej... Myślcie ludzie zanim coś napiszecie.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 01 Sty 2011, 00:40 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2010, 07:23
Posty: 10
Miejscowość: Lubuskie
Amerykanin zabił legendę! Czy to chupacabra?

Przynajmniej jest ciało, no i film dobrej jakości, według niektórych to ssak z chorobą skóry ale o dziwo nie wiadomo jakie to zwierze. Więc pewnie będzie po staremu, zresztą sami oceńcie.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... caid=6b852


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 01 Sty 2011, 10:35 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2010, 18:17
Posty: 43
To jakiś szop.....

_________________
Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem”

- Mark Twain


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chupacabra - doniesienia
PostWysłany: 01 Sty 2011, 13:10 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Szop nie bardziej łysy pies lub lis.

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 79 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group