Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:49

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 588 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Czym według ciebie jest Chupacabra ???
Jest to istota z kosmosu/pozostałość po wizycie obcych 7%  7%  [ 9 ]
Jest to normalne zwierze(pies lub dziki kot) 18%  18%  [ 24 ]
Jest to wymysł ludzi 8%  8%  [ 10 ]
Jest to wybryk eksperymentów naukowych 34%  34%  [ 44 ]
Trudno powiedzieć 18%  18%  [ 24 ]
Coś innego... 15%  15%  [ 20 ]
Razem głosów : 131
Autor Wiadomość
 Temat postu: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 17 Lut 2006, 17:26 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 31 Sty 2006, 07:15
Posty: 51
Relacje z spotkań z chupą są różne.
Według niektórych jest jakimś psowatym , według innych lata.
Według mnie ludzie widzieli różne ktyptydy.
Chupucabra jest jedna !


Ostatnio edytowany przez Aslan, 26 Paź 2006, 19:53, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 17 Lut 2006, 21:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
"Aslan" napisał(a):
Chupucabra jest jedna !
Czym poprzesz tą tezę :?: :)

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 18 Lut 2006, 06:19 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 31 Sty 2006, 07:15
Posty: 51
Tak , ale ma wielu kuzynów min. naszego kochabego pomórnika :lol:
Przeciesz pies nie może być bliskim krewnym nietoperza !
A jeśli chupa istnieje , ma kilka krewnych .
Prawdopodobnie widzieli coś w rodzaju diabła z New Yersey.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 18 Lut 2006, 08:06 
No wiesz, nie bawmy się tutaj w szalonego doktora, który stworzył jedno monstrum :) .
Jeśli nawet Chupacabra została stworzona w jakimś laboratorium to na pewno powstał cały szczep gatunku. Pomyśl też o atakach na zwierzęta - czy jeden potwór mógłby pozagryzać to wszystko i to w tak oddalonych od siebie miejscach :? - nie wydaje mi się...


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 21 Lut 2006, 11:09 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 31 Sty 2006, 07:15
Posty: 51
Ale jest wiele osobników , bo inaczej dzisiaj mogliście tylko oglądać jej grób.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 21 Lut 2006, 21:06 
może to jakaś "zabawa" naukowców , tworzą nowe stworzenia i prześcigają w pomysłach . Tylko do czego to może prowadzić?? :p


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 22 Lut 2006, 17:19 
chupa napewno jest spokrewnina z pomórnikiem a to znaczy że są na całym swiecie!! :twisted:


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 07 Mar 2006, 09:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Po prostu "Chupacabra" to popularny temat dyskusji toczących się w serwisach kryptozoologicznych oraz poświęconych zjawiskom paranormalnym :]

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 09 Mar 2006, 19:24 
Witam, oglądałem niedawno na Discavery Channel o takiej jaszczurce - gigancie. Pewnie to jakiś nieznany gatunek, w końcu możliwe, że jest tak wyspecjalizowany :D, że unika ludzi na tyle, że jeszcze nikt go nie złapał. W końcu jest wiele miejsc w których takie cóś mogłoby się schować.


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 10 Mar 2006, 18:11 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 17:31
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa
Ja ostatnio wysunełem hipoteze, dosyć kontrowersyjną zresztą na temat pojawiania się takich stworów jak Chupacabra. Mianowicie sądze, że ewolucja nie musi wcale postępować powolnie, tylko skokowo, czyli odrazu powstają nowe organizmy, bez tak zwanych ogniw. Chupa i spółka mogą być właśnie takim nowym organizmem. Być może za 50 czy 100 lat takie stwory będą na porządku dziennym i wyprą dzisiejsze zwierzęta, jako lepiej przystosowane do zaistniałych warunków, zresztą stworzonych przez człowieka.

A tak na marginesie, to chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami :) .

_________________
stąp do Kościoła Wielkiej Nietuzinkowej Żaby! Zapewnij sobie wieczne życie w zaświatach-w Niebiańskim Stawie! Dołącz do nas!

o __O
( ^ ^ )
\^^/ \^^/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 10 Mar 2006, 19:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Witamy witamy.Mamy nadziej, że się tu troche rozpiszesz :D.
Swoją drogą ciekawa teoria......ale Chupka, pojawiła się na świecie..hmmmm"tak nagle" bodajże w 1991r.
Nie mówie, że od tego momentu żyła, ale warto na to zwrócić uwage....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 11 Mar 2006, 09:14 
"wujek_Trapsinger" napisał(a):
Mianowicie sądze, że ewolucja nie musi wcale postępować powolnie, tylko skokowo, czyli odrazu powstają nowe organizmy, bez tak zwanych ogniw.


Czyli, że jakieś zwierzę, np. zwykły pies mogło urodzić Chupacabrę i rozpocząć w ten sposób nową ścieżkę w ewolucji? Teoria ciekawa, nie powiem ale mało prawdopodobna. Ja dalej utrzymuję, że Chupa musi być wynikiem nieudanych eksperymentów genetyków. Bo przecież jej DNA zawierało zarówno geny zwierząt, jak i roślin 8) .


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 11 Mar 2006, 19:59 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 17:31
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa
"Domimen" napisał(a):
"wujek_Trapsinger" napisał(a):
Mianowicie sądze, że ewolucja nie musi wcale postępować powolnie, tylko skokowo, czyli odrazu powstają nowe organizmy, bez tak zwanych ogniw.


Czyli, że jakieś zwierzę, np. zwykły pies mogło urodzić Chupacabrę i rozpocząć w ten sposób nową ścieżkę w ewolucji?


Mniej więcej o to mi chodzi. Czyli jakieś zwierze rodzi coś zupełnie innego, lecz lepiej przystosowanego do życia w ówczesnym świecie. Tyle że według mnie takie pojawianie się nowych stworzeń ma odrazu zasięg globalny, tworzą się po prostu zupełne nowy ekosystem. Coś takiego mogło się stać 65 milionów lat temu kiedy to znikneły dinozaury, ale to już gdybania :wink:

_________________
stąp do Kościoła Wielkiej Nietuzinkowej Żaby! Zapewnij sobie wieczne życie w zaświatach-w Niebiańskim Stawie! Dołącz do nas!

o __O
( ^ ^ )
\^^/ \^^/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 12 Mar 2006, 12:38 
No, więc wedłu ciebie dinozaury mogły wydać na świat ludzkość...? Rzeczywiście mało prawdopodone, ale ciekawe. Pamietam, że było takie znalezisko, gdzie na jakichś starodawnych naczyniach była przedstawiona egzystencja ludzi z dinozaurami - jeden obrazek przedstawiał kobiętę tulącą jakiegoś małego dinozaura.
Jednak ja jestem tradycjonalistą i obstaję przy teorii, że dinozaury wygineły w skutek uderzenia o ziemię meteorytu. :)


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 12 Mar 2006, 14:34 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 17:31
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa
Tak o coś takiego mi chodzi-np. jakiś dinozaur, składa jajo, jednak po pewnym czasie wykluwa się z niego nie mały jaszczur, tylko coś z grubsza podobnego do człowieka, jednak jeszcze nie dokońca homo sapiens, np. nie potrzebuje być karmiony mlekiem matki w pierwszym okresie życia. Matka zajmuje się nim jak normalną ratoroślą, tak samo jak ptaki którym kukułka podłoży swoje jajo. Po pewnym czasie coś z grubsza podobnego do człowieka opuszcza gniazdo swojej gadziej rodzicielki. Po pewnym czasie napotyka innych jemu podobnych, zakładają ,,stado" czy jak to tam nazwać. Następne pokolenie jest już o wiele bardziej podobne do człowieka, a trzecie jest już pełnoprawnym przedstawicielem naszego gatunku. Ludzie zajmują nisze ekologiczną gatunku od którego pochodzą, lub stwarzają zupełnie nową, a tamten, jako nieprzystosowany wymiera. Gdy powstają pierwsi homo sapiens, obok nich powstają też inne gatunki nam znane, a stary świat(to jest dinozaurów, zanika. Oczywiście to tylko przykład, bo według mnie ludzie są o wiele starsi niż dinozaury :wink: .
Niektóre gatunki nie ulegają takim ,,przewrotom ewolucyjnym", przykład mogą stanowić ryby dwudyszne.

_________________
stąp do Kościoła Wielkiej Nietuzinkowej Żaby! Zapewnij sobie wieczne życie w zaświatach-w Niebiańskim Stawie! Dołącz do nas!

o __O
( ^ ^ )
\^^/ \^^/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 12 Mar 2006, 14:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=87

_________________
https://www.ivellios.com/


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 05 Cze 2008, 22:59, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 12 Mar 2006, 14:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 17:31
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa
No cóż, ludzie to IMHO też gatunek ,,stały", to jest nie podlegający ewolucji od wielu, wielu milionów lat. Po prostu bardzo dobrze udaliśmy się naturze :D . Jesteśmy jak karaluchy-zawsze się przystosujemy. A te figurki, mogą być dziełami naszych przodków, którzy od dawien dawna tworzyli ,,dla potomnych" wizerunki różnych stworzeń które zamieszkiwały Ziemie, a już wymarły.

_________________
stąp do Kościoła Wielkiej Nietuzinkowej Żaby! Zapewnij sobie wieczne życie w zaświatach-w Niebiańskim Stawie! Dołącz do nas!

o __O
( ^ ^ )
\^^/ \^^/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 12 Mar 2006, 14:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Offtop : Jak dla mnie, to dinozaury nie wyginęły, żyją do dziś(Mokele-Mbeme, Kongamgato itp)....konieć Offtopu :roll:

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 13 Mar 2006, 14:31 
Wypadałoby założyć osobny temat o teorii wujka_Trapsingera (a przynajmniej przytoczonej przez niego :P). A wracajac do Chupacabry, to sugerujesz, że może ona wyprzeć nasz gatunek :o ?


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 14 Mar 2006, 16:23 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 17:31
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa
Tego nie powiedziałem, ale w sumie to nie mam pojęcia, chociaż może nam zniszczyć gospodarkę-wybijając nam cały drób :P .

P.S.Domimen, tą teorie wymyśliłem w całości sam, żeby nie było, że od kogoś ją ściągnołem :wink: .

_________________
stąp do Kościoła Wielkiej Nietuzinkowej Żaby! Zapewnij sobie wieczne życie w zaświatach-w Niebiańskim Stawie! Dołącz do nas!

o __O
( ^ ^ )
\^^/ \^^/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 14 Mar 2006, 17:40 
"wujek_Trapsinger" napisał(a):
Tego nie powiedziałem, ale w sumie to nie mam pojęcia, chociaż może nam zniszczyć gospodarkę-wybijając nam cały drób .


No z nami i Chupacabrą moze być tak samo jak "niby z dinozaurami" (to tylko takie nie mające poparcia w dowodach teorie :P).

"wujek_Trapsinger" napisał(a):
P.S.Domimen, tą teorie wymyśliłem w całości sam, żeby nie było, że od kogoś ją ściągnołem .


No to gratulacje :)


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 14 Mar 2006, 19:15 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 17:31
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa
Oczywiście to tylko hipoteza, ale jeśli mam racje, to jeszcze za naszego życia zobaczymy jak to będzie wyglądać :) :wink: .

_________________
stąp do Kościoła Wielkiej Nietuzinkowej Żaby! Zapewnij sobie wieczne życie w zaświatach-w Niebiańskim Stawie! Dołącz do nas!

o __O
( ^ ^ )
\^^/ \^^/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 09 Kwi 2006, 12:58 
W naszym krtaju pije się tyle alkoholu, że wydaje się dziwne, że tak rzadko pojawiają się informacje o takich róznych stworach. A jak powszechnie wiadomo nic tak na kryptozoologie dodatnio nie wpływa jak alkohol.


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 09 Kwi 2006, 15:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2006, 10:14
Posty: 98
Witam!
To ja o chupacabrze napiszę tak: nie mam pojęcia co to jest, najprawdopodobniej jakieś zwierzę... :wink:
A tak na serio to moim zdaniem coś w rodzaju pterodaktyli widywanych na granicy amerykańsko-meksykańskiej, intrygują mnie tylko te precyzyjne nacięcia na ofiarach... :?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 14 Maj 2006, 13:15 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
wg. mnie to chupa to skrzyzowanie człowieka z komarem :D ale na serio to szczerze mowiąc niezbyt interesuje mnie ta kryptyda i nie mam pojecia co to może byc mi to kojarzy się z ufo

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 14 Cze 2006, 19:47 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 14 Cze 2006, 19:05
Posty: 10
Ja się trzymam tej wersji
- ciemny kolor
-czerwone oczy (wręcz świecące)
- Kolce na plecach
- ruch kangurowaty
- siekacze sporej wielkości, wychodzące poza dolną szczękę
- z ogonem lub bez ( "wolę bez" :D )


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 14 Cze 2006, 21:12 
IMO Chupa jest zdecydowanie zbyt mało produktywna, by stanowić zagrożenie. No, chyba, że setki egzemplarzy są w brazylijskiej puszczy, my zaś widujemy jakieś wyrzutki, wedrowców, odszczepiencow.


  
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 15 Cze 2006, 11:00 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Gdyby ich byly setki to na każdej farmie gineły by codzien 150 zwierzat...

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 16 Cze 2006, 10:55 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
no a nie pomyślałeś że te zwierzęta przychodzą na farmę tylko z konieczności? pewnie wolą coś sobie upolować w lesie i nie mieć kontaktu z człowiekiem

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 16 Cze 2006, 21:24 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 14 Cze 2006, 19:05
Posty: 10
A czy wiadomo coś o wcześniejszych spotkaniach z Chupą w Rosji? Bo trochę dziwne by było, żeby po tylu latach nagle pyk- i Rosja. I znowu cicho...


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 588 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group