KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Lusca
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=459
Strona 1 z 1

Autor:  Ivellios [ 15 Paź 2006, 17:49 ]
Temat postu:  Lusca

Lusca to olbrzymie zwierzę morskie opisywane przez mieszkańców Karaibów. Kryptozoolodzy są zdania, że może to być ośmiornica, większa niż najbardziej znana z rodzaju Enteroctopus. Wiele relacji pochodzi z okolic wyspy Andros oraz Wysp Bahama.

Według opisów Lusca może osiągać długość nawet do 60 metrów, choć wielu sceptyków sądzi, że nie udowodniono nigdy istnienia tak wielkiego zwierzęcia. Zwierzę atakuje przeważnie na powierzchni, aby utrzymać równowagę, ośmiornica musiałaby się podpierać na dnie jedną macką, co mogłoby mieć miejsce tylko w stosunkowo płytkim zbiorniku. Inne opisy mówią o zmianach koloru, co jest charakterystyczne dla mniejszych ośmiornic. Domniemane środowisko życia Lusca to chropowaty teren podwodny, duże jaskinie, gzymsy itp, gdzie można znaleźć duże skorupiaki, którymi prawdopodobnie odżywia się Lusca.

Choć ogólnie Lusca zaliczana jest do ośmiornic, niektórzy się z tym nie zgadzają. Inni sądzą, że jest to pradawne ogromne stworzenie pożerające marynarzy, siejące podobny postrach, co np Krakeny.

Opracował: Ivellios
Na podstawie: cryptozoology.com

Autor:  nikifoor [ 12 Lis 2006, 12:50 ]
Temat postu:  Re: Lusca

"Ivellios" napisał(a):
(...) długość nawet do 60 metrów, choć wielu sceptyków sądzi, że nie udowodniono nigdy istnienia tak wielkiego zwierzęcia.

Tu nie ma nic do sądzenia, to prawda że największe znane nauce zwierzęta osiągają/osiągały co najwyżej 35 m. (płetwal błękitny, niektóre dinozaury).

Autor:  Chupas [ 29 Lis 2006, 15:37 ]
Temat postu:  Lusca

Ciekawostka:

Niebieskie Dziury Andros - podwodne jaskinie (Andros blue holes - wpisać w google - piękne widoki :) )

Tubylcy twierdzą, że w Wielkiej Niebieskiej Dziurze Andros żyje Lusca - pół ośmirnica, pół rekin. Łapie nierozważnych podróżników swoimi długimi mackami i wciąga w odmęty. Tak właśnie tubylcy tłumaczą sobie gwałtowne ruchy wody wpływającej i wypływającej z jaskiń, które wciągają pływaków do środka. Skały wew. jaskini rozrywają nieszczęśników, a potem woda wyrzuca ich ciała z powrotem.


Co do Lusca trzymam się tej wersji :)

Autor:  BeliveIT [ 02 Cze 2010, 16:13 ]
Temat postu:  Odp: Lusca

Czytałem w książce Carla Shukera o tym.
Podobno jakiś marynarz zauważył macki w wodzie.Szedł wzdłuż statku,a łeb napotkał dopiero na końcu.Statek miał 70m.
Ja myślę,że to bardzo duża kałamarnica kolosalna,ale wykluczam możliwość,że to ośmiornica.Wyobraźcie sobie sześćdziesięciometrową ośmiornicę.Byłaby szersza niż dłuższa :D

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/