Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 23 Paź 2006, 18:44 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Niedawno wyczytałem ciekawą teorie na temat sea serpentów(w tym w głównej mierze ogopogo, champ i caddy), że w rzeczywistości mamy do czynienia z foką....ale nie byle jaką...
To jest szkic wymarłej foki wykonany przez Darrena Naisha, przedstawiający Acrophoca.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 23 Paź 2006, 18:46, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 23 Paź 2006, 20:57 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Faktycznie, dosyć dziwnie wygląda na fokę. Kiedrzu mógłbyś przytoczyć o niej dokładniejsze informacje typu rozmiary, kiedy wymarła itd.?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 14:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wymarła chyba wtedy, kiedy było masowe wymieranie wielkich ssaków, czyli....kiedyś tam.
Jak była duża ??
Najprawdopodniej coś albo 2m.- 3.5m.
Sylwetką przypominała dzisiejszego lamparta morskiego.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 17:58 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Nie wydaje mi się, żeby caddy mógł być taką foką, czy czymś pokrewnym.....ogon może podobny, ale te zwłoki z fotki na pewno do płetwonoga nie należą......zupełnie inna czaszka, brak kończyn........
Przyjrzyjcie się czaszce okazu z fotki...puszka mózgowa jest wg mnie za mała, jak na ssaka. Dlatego nadal stoję przy tym, że to jednak gad.
:)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 18:04 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Caddy to na pewno gad. Teoria z tą foką to jak dla mnie czysta bzdura i próba wyjaśnienia nieistnienia jednej z nielicznych kryptyd jakie uważam za naprawdę istniejące. Tylko Coś mi w jego pysku nie pasuje :| Taki dziwny jak na gada trochę. Były jakieś dinozaury o podobnym ryjku?

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 18:17 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Niektóre gady naczelne miały dosyć podobne pyski.....tyle, że gatunki lądowe, jak np. Ornitomimus. Czaszka okazu z fotki różni się od nich tym, że ma oczodoły jakby na wzgórkach, takie przystosowanie wymusza wodny tryb życia.
:)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 18:34 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A pomysleliście chwile o tym, że owa głowa będąc kilka dni, góra tydzień w brzuchu zębowca mogła ulec drobnym zniekształceniom....tu sie kłania przypadek Zuyi-Maru...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 18:44 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Czyli myślisz, że kwasy żołądkowe zdążyłyby rozpuścić kość, tak, by puszka mózgowa wydawała się mniejsza :?: Mi głownie właśnie o to chodzi. :)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 18:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dobra mniejsza o to.
To był młody osobnik zapewne i dlatego zostal połkniety przez tego zębowca.
Teraz druga sprawa...twierdisz/twierdzicie, iż Cadddy to gad....ale w sieci i wśród kryptozoologów panuje przekonanie, iż Caddy jest w rzeczywistości Zeuglodonem, czyli ssakiem.
Cóż takie jest też moje zdanie na ten temat, choć nie powiem jak i w wersjii z ssakiem, jak i w wersjii z gadem jest wiele niejasności.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 24 Paź 2006, 19:10 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Dr Ed Bousfield uważa go za gada, drugi z naukowców, którzy go ochrzczili, Paul Le Blond, też. No i ja stoje za nimi, bo uważam to za słuszne. Przeciez nie zawsze większość musi mieć rację.... :grin:

[size=9px][ Dodano: 2006-10-24, 23:16 ][/size]
Ja nie mówię, że to nie może być ssak. Jest ku temu wg mnie PRAWIE tyle samo przesłanek, co tych wskazujących na gada. Prawie. :grin:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 24 Paź 2006, 21:15, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 27 Lis 2006, 18:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
http://archives.cbc.ca/IDCC-1-69-1462-9 ... d_legends/
Filmik o poszukiwaniach Caddiego.

[size=9px][ Dodano: 2006-11-27, 20:00 ][/size]
Image

Ten sam Caddy, z brzucha kaszalota, ale w innej pozycji i w innym miejscu. Prawdopodobnie to jedyny egzemplarz tego zdjęcia w necie. Co o tym sądzicie?

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 27 Lis 2006, 19:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ciężko, coś z tego zdjęcia nowego wylukać.
Pomazany obraz dosłownie.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 27 Lis 2006, 20:41 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu, to była najlepsza jakość jaką udało mi się uzyskać. Tego naprawdę nigdzie nie ma. (Ale jak ktoś znajdzie lepszą rozdzielczość to stawiam piwo) Podpowiem, że po prawej jest głowa :-P

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 28 Lis 2006, 19:44 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ale wiesz, ja tam nie narzekam.
Lepsze takie foto, niż żadne !!!

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 30 Lis 2006, 21:24 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Hmmm...jak się ostatnio przyglądałem tej (pierwszej) fotce, zauważyłem coś ciekawego.....dojrzałęm na ogonie coś w rodzaju jakby ,,segmentów", coś jak na ogonie krokodyla....przyjrzyjcie sie dobrze......jasne, wiem, że zwłoki mogły ulec odkształceniu w brzuchu kaszalota, ale wg mnie i tak dużo bardziej, również kształtem, przypomina to gadzi ogon, niż ogon Zeuglodona, który (może się mylę!) miał chyba ogon z poziomą płetwą, jak delfin.
To ja tu już zaczynałem zmieniać zdanie, uważać, że caddy to chyba jednak raczej ssak, a tu mosz......coś takie wyczaiłem......... :mrgreen:

[size=9px][ Dodano: 2006-12-01, 19:17 ][/size]
I nie tylko ja.......:

http://photos1.blogger.com/blogger/8094/2150/1600/Naden%20tail%20comp2.0.jpg

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 01 Gru 2006, 18:18, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 01 Gru 2006, 19:55 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Interesujące.
Cóż, to bardzieje wskazuje na gada w takim razie, choć, będąc kilka dni w żołądku kaszalota ten ogonek mógł ulec "kilku" transformacjom :).
Tu można się spierać, ale to, to już jest małe piwo ;).

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 02 Gru 2006, 00:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
A może wypowiemy się na temat tych fotek:
Stworzenie z Effingham, Vancouver Island, rok 1947:
Image
Stworzenie wyrzucone przez fale w Camp Fircom w Kolumbii Brytyjskiej, 4 października 1936r.:
Image

Szkic przedstawiający stworzenie z obu fotek

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 02 Gru 2006, 00:33, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 02 Gru 2006, 07:02 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Jak dla mnie to nawet nie ma co spekulować. Caddy istniał na pewno (prawdopodobne że nadal istnieje) i to jest fakt. Tyle zdjęć, relacji świadków i w ogóle, że powienien trafić do encyklopedii jako normalne zwierzę.

_________________
Kryptozoologia


Ostatnio edytowany przez Chupas, 02 Gru 2006, 07:02, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 02 Gru 2006, 07:27 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
No niby prawda.
Ale po co tu to mówić ???
Chodzi mi o to, że nie ma jeszcze na tyle dowodów, by udowodnić istnienie Caddy.
A naukowcy, jakoś nie chca się zbliżać do tej sprawy.
Wydaje mi się, że w tym momencie przydałoby by się chociaż jedno truchło lub 1 filmik przedstawiający zwierze w całości....wtedy też nadejdzie ten dzień w którym Caddy będzie oficjalnym zwierzęciem.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 02 Gru 2006, 21:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
A oto jak wyglądał szkielet Zeuglodona:
http://photo.agiweb.org/utils/showimage.php?ID=hszqt6&SIZE=512

Prównajcie sobie z tym okazem z żołądka kaszalota i tym wyrzuconym przez fale....jak dla mnie to nonsens twierdzić, że caddy to Zeuglodon....może i ssak, ale nie Zeuglodon.....

[size=9px][ Dodano: 2006-12-08, 20:30 ][/size]
Tutaj - http://cryptozoology.freeservers.com/caddy.htm znalazłem ciekawą wymianę zdań między naukowcami, na temat zwłok kadborozaura. Przetłumaczyłem pierwszą jej część, na razie tyle, ale resztę też tu stopniowo będę dawał.

John Kirk odpowiedział:-

Cytuj:
Leblond i Bousfield sklasyfikowali to stworzenie jako gada. Ja tylko to zasugerowałem, ponieważ ma ono trochę ssaczych cech, osobiście nie faworyzowałbym ani ssaka, ani gada. Leblond i Bousfield postawili na gada. Okaz został opisany na podstawie 3 bardzo ostrych fotografii – dwóch wykonanych przez G.V. Boormana, i jednej przez F.S. Hubanda oraz na podstawie zeznań naocznego świadka – Jamesa Wakelina, który żyje do dziś i uważa, że od razu można było zauważyć, że nie jest to rekin czy coś podobnego. and though there is slight dessication it is readily apparent that. James Wakelin był zaznajomiony z wieloma wodnymi stworzeniami, tak jak wielu innych świadków i wszyscy oni opisali to zwierzę, jako zdecydowanie im nieznane. Poza tym, rekiny nie mają pięciopalczastych tylnych płetw. One mają ogony.


To pozwoliło mi ( Allan Edward Munro ) zasugerować:-

Cytuj:
Na jednej fotografii, jak spostrzegłem, pięciopalczaste tylne płetwy nie były zauważalne, co zainspirowało moją teorię, że okaz ten mógł być pseudoplezjozaurem (truchłem rekina, które stwarzało wrażenie posiadania długiej szyi). Zwierzę to z pewnością nie jest basilozaurem ani plezjozaurem (dwie grupy zwierząt najczęściej wiązane z dużymi morskimi kryptydami). Odkąd po raz pierwszy spojrzałem na ogon, przypuszczam, że są to palczaste (‘pentadactyl’ – nie mogłem znaleźć, co to znaczy, więc proponuję takie tłumaczenie) tylne płetwy, więc być może C. willsi jest olbrzymią foką.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 08 Gru 2006, 21:22, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 09 Gru 2006, 14:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Hmmm...ciekawe, od razu mi się kojarzy Zuyi - Maru.
Ciekawe, lecz ja uważam, iż to nie jest foka.
Nadal jestem za wymarłym gadem/ssakiem.
Zresztą z tego co mi wiadomo, kaszaloty na foki nie polują....już nie przesadzajmy...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 09 Gru 2006, 14:58 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Hmm....ja tak szczerze mówiąć, to nie widzę tam żadnych ,,pięciopalczastych płetw", jak dla mnie to raczej rozszarpany przez ugryzienie koniec ,,normalnego" ogona, któy wg mnie wygląda na gadzi.
Znalazłem bardzo ostre zbliżenie głowy, na którym jak na dłoni widać nozdrza położone na końcu pyska.....więc waleń, taki jak Zeuglodon, to na pewno nie jest.....zaraz tutaj dam to zdjęcie.

[size=9px][ Dodano: 2006-12-09, 16:06 ][/size]
Image

Zauważyłem też tu coś interesującego - czaszka wydaję się być oparta na czymś...czyżby to żuchwa??. Na tej fotografii, która jest w temcie, też jest to widoczne, ale jakby mocno naświetlone i przez to rozmyte i wydaje się, jakby głowa leżała na boku. :?

[size=9px][ Dodano: 2006-12-09, 16:29 ][/size]
Przypatrzcie sie dobrze, niestety jak chcę powiększyć, to się rozmywa i te nozdrza przestają być widoczne....

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 09 Gru 2006, 17:26 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Nie zeuglodon...ale foka równie dobrze może być....zresztą ta końska głowa" jest taka ssacza.


Dodane potem...

Od razu też mówie, że nie faworyzuje za bardzo żadnej z stron(ssak-gad)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 09 Gru 2006, 17:27, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 26 Gru 2006, 01:34 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Cytuj:
Natomiast gdyby to był gad.....to TYLKO HIPOTEZA....może nie są to włosy, lecz jakieś włosopodobne, mocno ukrwione wypustki połączone z układem oddechowym, może mające wspomagać oddychanie pod wodą. Wystarczyłoby, że caddy wystawi ich końcówki nad wodę, by pobrać tlen.


,,It was proposed, for example, that the hair reported on Caddy might have a respiratory function (analogous to the hair-like growths seen on the frog Trichobatrachus)"
- To właśnie zdanie znalazłem, czytając po nocy wypracowanie Darrena Naisha na temat kadborozaura.
Tak więc mam tu uwiarygodnienie mojej teorii...bo ja to wymyśliłem niezaleznie od tych, o których Naish napisał w swoim blogu....widzicie, jakiego macie ,,mondrale" na forum?? :D :P :P

Ale chodzi mi o to, że nawet nie wiedziałem o zdolnościach tych żabek - i moją teorię uwiarygodnia to, iż nie jest to bujanie w obłokach i rzeczywiście istnieją zwierzeta, mające taką właściwość.

Bo tak apropos, to to zdanie ,,po polskeimu" znaczy: ,,Były na przykład propozycje, że wlosy, które opisywano w relacjach o Caddym, mogą mieć funkcją oddechową (być analogicznymi do włoso-podobnych tworów widocznych na ciałach żab z rodzaju Trichobatrachus)"

To jest żaba z rodzaju Trichobatrachus - http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/13473.jpg

Czli nawet ja potrafię coś sensownego wymyśleć...i prawdopodobnego...a ja już myslałem, że zaczynam kompletnie bujać w obłokach....;)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 26 Gru 2006, 01:36, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 04 Sty 2007, 17:09 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Mi sie wydaje że chodzi tu bardziej o gada, dziwi mnie jedank jedno-nazwa gatunkowa, duzo opisów, relacji-a jak dotychczas brak jakiegoś istotnego dowodu...mimo to jestem przekonany że zwierze jako jedne z nielicznych kryptyd może istniec nie tylko w wyobraźni człowieka ale i w rzeczywistości naturalnej...

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 13 Sty 2007, 17:39 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Właśnie doczytałem się bardzo interesującej teorii...jakoby caddy był przedstawicielem....syren! Rzędu syren (Sirenia), którego przedstawicielami są diugoń i manat, a także wymarła już krowa morska Stellera, i być może kadborozaur.
Wg autora teorii, caddy wyewoluował właśnie z Krowy morskiej Stellera (która, inaczej niż manaty i diugonie, a podobnie jak Caddy zamieszkiwała zimne, arktyczne wody). Znane gatunki syren są grubymi, roślinożernymi zwierzętami, których ciężki szkielet uniemożliwia rozwijanie dużych prędkości, ale caddy miałby być drapieżnym przedstawicielem syren, który by móc rozwijać w wodzie dużą prędkość, a co za tym idzie, móc sprawnie polować, wykształcił lżejszy szkielet i wydłużone, wężowate ciało. Diugoń i krowa morska Stellera dodatkowo przypominają wizerunek Caddy'ego z opisów swoimi płetwmi ogonowymi - dużymi, szerokimi, mocno wyciętymi, jak u waleni.
Image

Oto porównanie czaszki diugonia (z lewej) i domniemanego wyglądu czaszki kadborozaura (z prawej):
Image


Jest o tym dłuuugi artykuł....postaram się go przetłumaczyć....ale łatwy do tłumaczenia to on nie jest...no ale spróbuję.... :wink:

[size=9px][ Dodano: 2007-01-13, 18:49 ][/size]
Długi i pożądny tekst przedstawiający argumenty ,,za" i ,,przeciw", dotyczące poszczególnych teorii na przynależność systematyczną kadborozaura, w tym drobiazgowo opisujący i faworyzujacy teorię, jakoby Caddy był przedstawicielem syren - http://www.criptozoo.com/absolutenm/tem ... &zoneid=12

.....tyle, że po anglijsku..i do tego dosyć trudny...nawet więcej, niz dosyć.... :?

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 13 Sty 2007, 18:47, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 14 Sty 2007, 11:28 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2007, 11:58
Posty: 24
O taaak... soki trawienne kaszalota wydłużyły o pół metra czaszkę biorąc do budowy tkankę kostną którą zesłał bóg :/


 Profil 
 
 Temat postu: Cadborosaurus willsi
PostWysłany: 14 Sty 2007, 12:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Thylacine, raczyłbyś przeczytac dokładnie...... :neutral:
Tu nie chodzi o to, że Caddy jest diugoniem - nie może nim być, bo diugonie zamieszkują wody tropikalne i tak zimnych wodach w jakich caddy jest widywany, przez swój powolny metabolizm, diugoń szybko by padł. Tu chodzi o to, że ma podobną czaszkę więc może jest krewnym, który ma bardziej wydłużoną czaszkę z powodu drapieżnego trybu życia.

To może powiesz mi, czym wg Ciebie jest to truchło z brzucha kaszalota??
A może photoshopem zrobionym w latach 30-tych??......... :roll:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 58 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group