KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Globster z Leyte, Filipiny
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=3506
Strona 1 z 1

Autor:  Wolfangel [ 26 Wrz 2017, 08:30 ]
Temat postu:  Globster z Leyte, Filipiny

http://www.express.co.uk/news/world/858 ... -creatures

https://www.o2.pl/artykul/fale-wyrzucil ... 249714305a

Na wyspie Leyte na Filipinach morze wyrzuciło niezidentyfikowane szczątki w stanie zaawansowanego rozkładu. Truchło ma postać podłużnej bryły o długości 10 metrów i pozbawione jest charakterystycznych cech, na podstawie których można by je łatwo zaklasyfikować. Padlina jest zbudowana jakby z dwóch "części składowych": dużej i masywnej bryły, przechodzącej w cieńszy i wydłużony kształt. Pokryte jest szarą skórą podobną do wielorybiej.

Władze odholowały szczątki na otwarte morze ze względów sanitarnych. Nie wiadomo, czy pobrane zostały próbki.

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z waleniem. Dużego rekina możemy z marszu wykluczyć, jako że u tych ryb proces rozkładu przebiega inaczej (odpadające płaty skrzeli formują cienką "szyję", z głowy pozostaje mała chrząstka itp). Głowonóg też odpada - zbyt duża masa stwora, brak ramion, konsystencja niepodobna do ciała mięczaka.

Na 95% jest to wieloryb. Pytanie tylko: co to za fragment? Na głowę to zdecydowanie nie wygląda, chyba że mocno uszkodzoną. Może łopatka z fragmentem kręgosłupa.

Autor:  Patrykjara [ 27 Wrz 2017, 18:51 ]
Temat postu:  Re: Globster z Leyte, Filipiny

Mi to wygląda na jakiegoś młodego kaszalota.

Autor:  Wolfangel [ 27 Wrz 2017, 20:37 ]
Temat postu:  Re: Globster z Leyte, Filipiny

Kaszalot to dobry kandydat.
Na moje oko jest to raczej wielki ochłap mięsa/tkanki tłuszczowej, niż całe szczątki zwierzęcia. Kaszaloty mają na nosie ogromną bryłę tłuszczowej substancji, która oderwana od reszty truchła mogła zostać wyrzucona na plażę. Szkoda, że miejscowe władze zareagowały tak pochopnie - wystarczyłby kawałek do analizy i sprawa byłaby jasna.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/